Архів
П’ятниця,
17 лютого 2017 року

№ 13 (19458)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Зростають витрати на оборону

БЕЛЬГІЯ. У Брюсселі відбувся дводенний саміт НАТО.

Докладніше...
Руйнувати — не будувати

ЧОРНОГОРІЯ. Парламент позбавив депутатського імунітету лідерів проросійської опозиції.

Докладніше...
Дипломатичні міжнародні ігри

РОСІЯ. У Кремлі прокоментували заяву Дональда Трампа про повернення Криму Україні як умову скасування санкцій щодо РФ.

Докладніше...
Прислухалися до народу

РУМУНІЯ. Парламент проголосував за проведення антикорупційного референдуму.

Докладніше...
Вісім років домовлялися

КАНАДА. Європарламент схвалив угоду про вільну торгівлю між ЄС і Країною Кленового Листя.

Докладніше...
Суперечливий закон

ІЗРАЇЛЬ. Парламент узаконив поселення на палестинських землях.

Докладніше...
Вже просять на вихід

НІМЕЧЧИНА. В уряді Ангели Меркель розробляють план для пришвидшення депортації мігрантів.

Докладніше...
Острови розбрату

ЯПОНІЯ заявила протест на рішення РФ щодо п’яти спірних островів.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Допекло

«Поверніть нам нашу землю!»

Сьогодні селяни виживають переважно за рахунок того, що вирощують на своїй землі та в хліві. Роботи на селі як не було, так і немає, за винятком тих щасливчиків, кому вдалось «притулитись» у сільській раді чи вцілілій од реформування школі. Страшно уявити, що буде, коли у безробітних селян ще й землю відберуть. Що робити? Всією громадою вирушати на заробітки за кордон?

САМЕ в такому становищі опинилися жителі Петрика Літинського району. Понад 400 гектарів землі поблизу їхнього села, що належить до Малинівської сільської ради, 2011 року були передані у користування Вінницькому національному аграрному університету для науково-дослідних та навчальних потреб. Відтак розпаювання у селі не було, а більша частина петриківчан залишилася без земельних наділів.

Тож люди вимагають повернути у власність громади відібрану землю й забезпечити їхнє законне право на неї. Понад 300 селян подали заяви на отримання ділянок для ведення сільськогосподарських робіт, проте їм відмовляють, оскільки  вільної землі в межах населеного пункту  немає. І так — по замкненому колу кілька років поспіль.

Та проблема не тільки з «навчальною» землею. Петриківчани розповідають, що у попередні роки половину площі місцевого пасовища Літинська райдержадміністрація розподілила між чужими сільській громаді людьми — жителями Вінниці. Для цього змінили цільове призначення землі за межами населеного пункту. До тієї обставини, що люди, які понад 30 років користувалися землею для випасу корів, нині не мають куди вигнати худобу, чиновникам байдуже: віддали «Кемську волость», та й годі.

Селяни також упевнені, що Вінницький національний аграрний університет використовує поля, передані йому для науково-дослідницьких робіт, не за цільовим  призначенням.

— Тривалий час там узагалі нічого не вирощували, тільки отакенні бур’яни стіною стояли, — показує рукою малинівський сільський голова Олег Головащенко. — На наше ж звернення відповіли, що на ділянці… досліджують пестициди.

Такі безгосподарність і зневажання здорового глузду викликали хвилю обурення серед селян, адже домашню живність чимсь треба годувати! Несправедливість спонукала людей створити ініціативну групу, яка почала стукати в усі двері, намагаючись повернути ділянку громаді.

— Ми неодноразово зверталися до керівництва аграрного університету, проте вони нас ігнорують, — каже голова правління Подільського центру прав людини Михайло Бардин, який узявся захищати права петриківчан.

Він повідав, що земля, за яку борються селяни, фактично перетворилася на джерело незаконного збагачення — на ній у промислових обсягах нині вирощують сою, не сплачуючи при цьому податків ні до державного, ні до місцевого бюджетів.

До кого тільки не зверталися люди в пошуках правди: до Верховної Ради, Міністерства освіти й науки, Калинівської та Літинської прокуратур — звідусіль самі відписки. І так триває роками!

Із парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин було одержано листа, в якому зазначається, «що у разі відсутності добровільної згоди землекористувача на припинення права постійного користування земельною ділянкою вона може бути вилучена у примусовому порядку... Питання вирішується у судовому порядку». 

Та ось біда: для розгляду земельного питання в суді громаді доведеться сплатити  заставу в розмірі 50 тисяч гривень. Зрозуміло, що для селян така сума непідйомна.

Жителі Петрика мають намір апелювати до Вінницької обласної державної адміністрації з проханням, аби та звернулася до Кабміну та Верховної Ради для розв’язання земельної проблеми. Та чи допоможе їм влада?

Олена ГОРБУНЬ.

Вінницька область.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Аврал на ринку електроенергії
Читати
Вкладникам «ПтБ» повернуть кревні
Читати
Під гарячу руку?
Читати
Навчальні програми — на суд громадськості
Читати
У чергу за міжнародними правами
Читати
Експорт обігнав імпорт
Читати
Аграрії заробили найбільше?
Читати
Запобігаємо дефіциту добрив
Читати
Почали платити за рахунками
Читати
ЄС зацікавився нашими студентами               
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове