Архів
П’ятниця,
17 лютого 2017 року

№ 13 (19458)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Зростають витрати на оборону

БЕЛЬГІЯ. У Брюсселі відбувся дводенний саміт НАТО.

Докладніше...
Руйнувати — не будувати

ЧОРНОГОРІЯ. Парламент позбавив депутатського імунітету лідерів проросійської опозиції.

Докладніше...
Дипломатичні міжнародні ігри

РОСІЯ. У Кремлі прокоментували заяву Дональда Трампа про повернення Криму Україні як умову скасування санкцій щодо РФ.

Докладніше...
Прислухалися до народу

РУМУНІЯ. Парламент проголосував за проведення антикорупційного референдуму.

Докладніше...
Вісім років домовлялися

КАНАДА. Європарламент схвалив угоду про вільну торгівлю між ЄС і Країною Кленового Листя.

Докладніше...
Суперечливий закон

ІЗРАЇЛЬ. Парламент узаконив поселення на палестинських землях.

Докладніше...
Вже просять на вихід

НІМЕЧЧИНА. В уряді Ангели Меркель розробляють план для пришвидшення депортації мігрантів.

Докладніше...
Острови розбрату

ЯПОНІЯ заявила протест на рішення РФ щодо п’яти спірних островів.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Ну і ну!

Бордюри, Америка і Тарас Григорович

Микола ЯСЕНЬ.

м. Дніпро.

Ви не повірите, але вже незабаром у Дніпрі перехожим буде так само комфортно пересуватися вулицями, як і жителям заокеанського Вашингтона. Насамперед мова про інвалідів, і не лише у візках, літніх людей, матерів із діточками у колясках…

ЗАЛЕДВЕ не золоті часи впевнено пообіцяв землякам заступник міського голови Михайло Лисенко. Бо у Дніпрі оголошено війну... високим бордюрам. На перехрестях вулиць, перед входом до парків та скверів, всіляких приміщень, біля під’їздів житлових будинків, тобто всюди, де людям доводиться долати, а бува — спотикатися та перечіпатися об ці «перепони», розпочинається велика й копітка операція з так званого «суцільного пониження». Щоб з тротуару можна було похилим спуском зійти, з’їхати у візку чи скотити дитячу коляску. Не кажучи вже про «кравчучки» та «кучмовози» — вони з ужитку, як відомо, не виходять.

Якщо гадаєте, що «зрізати» зависокі «сходи» на тротуари — невелика проблема, то дуже помиляєтеся. Не кожний чиновник із таким упорається! Адже потрібно змінити державні будівельні норми та знайти оптимальні варіанти конструкцій, щоб і практично було, і гарно. Тут без відповідних креслень ну ніяк не обійтися!

У випадку з Дніпром «унікальний» досвід запозичений аж у самих Сполучених Штатів Америки, які шановний заступник мера Михайло Лисенко нещодавно відвідав з робочим візитом. Там він на власні очі побачив та своїми ж ногами відчув, як це добре, коли ніде не перечіпаєшся об високі бордюри. То ж коли Михайло Олександрович повернувся додому, першим ділом — не інакше, як з метою переконати земляків, що не марно бюджетним коштом злітав на американський континент — ощасливив їх початком епопеї з пониження бордюрів. Похвалився, що вже намічені перші 57 вулиць міста, де ось-ось закипить робота. Місцевим фахівцям Лисенко вже передав креслення та рекомендації, які привіз... так-так, зі Штатів! Високопосадовець міської ради з пафосом відзвітував:

— Усі ці проекти федеральний округ Колумбія і столиця США Вашингтон передали мені безкоштовно! Як благодійний подарунок нашому місту.

Проте далі... Далі ініціатива Михайла Лисенка набула явно саркастичного характеру — зрозуміло, несподівано для нього. Невдячними виявилися... місцеві фахівці. Спершу один із них, В’ячеслав Поєздник, повідомив, що в Україні ще шість років тому було внесено зміни у державні будівельні норми, якими передбачено, що висота як вуличних, так і прибудинкових бордюрів не повинна перевищувати 2,5 см, а максимальний схил пандусів — не більш як 10 градусів. Тобто з цим клопоту ніякого не буде. Та із кресленнями вийшов, як кажуть, «облом».

— Років зо три тому я зі своїм колегою Юрієм Лозовенком опублікував пропозиції з облаштування у місті понижених бордюрів, — розповідає інженер, активіст громадського об’єднання «Дніпроград» Олег Чистопольцев. — Із усіма проектами, розрахунками ми кілька разів заходили особисто до заступника мера Лисенка. Він нашу ідею називав дрібною і неактуальною. Дратувався, що заважаємо вирішувати серйозніші проблеми.

Мабуть, в Америку по досвід їздити можна і треба. Одначе навіщо ж викидати чималі кошти на подорожі за… «дрібним і неактуальним»? Тим паче, чужого научаючись, закликав Шевченко, свого не цурайтеся. Чи, може, щодо Сполучених Штатів Тарас Григорович готовий був зробити виняток?

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Аврал на ринку електроенергії
Читати
Вкладникам «ПтБ» повернуть кревні
Читати
Під гарячу руку?
Читати
Навчальні програми — на суд громадськості
Читати
У чергу за міжнародними правами
Читати
Експорт обігнав імпорт
Читати
Аграрії заробили найбільше?
Читати
Запобігаємо дефіциту добрив
Читати
Почали платити за рахунками
Читати
ЄС зацікавився нашими студентами               
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове