Архів
Середа,
19 квітня 2017 року

№ 30 (19475)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Ще більше влади

ТУРЕЧЧИНА. Реджеп Таїп Ердоган заявив про перемогу на референдумі щодо змін до конституції.

Докладніше...
Гірше за санкції

ЧЕХІЯ відмовляється приймати біженців за квотою ЄС навіть попри загрозу економічних санкцій.

Докладніше...
Кандидатка-скандалістка

ФРАНЦІЯ. У Парижі — нові сутички супротивників кандидата в президенти Марін Ле Пен із правоохоронцями.

Докладніше...
Полетять голови

КНДР провела невдалий запуск ракети.

Докладніше...
Рішучий наступ

СИРІЯ. Урядова армія захопила місто Соран.

Докладніше...
Генеральне ядерне інспектування

США ревізують свій ядерний потенціал.

Докладніше...
Є й така думка

РОСІЯ. У «Єдиній Росії» заявили про геноцид євреїв стосовно росіян.

Докладніше...
Багато пожила і побачила

В ІТАЛІЇ померла найстаріша людина у світі.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • З усіх усюд

Оце вродило!

Олена БЕГМА.

У Новій Зеландії зафіксовано світовий рекорд урожайності пшениці — 167,91 центнера з гектара.

ЦЕ МАЙЖЕ 17 тонн! Результат аграріїв із острівної країни у Тихому океані і справді фантастичний. Для порівняння: середня врожайність пшениці в Ірландії сягає 9,86 т/га, у Великій Британії, Франції — 8 тонн (загалом у країнах ЄC — 6 тонн), в Україні — 4 тонни, Аргентині — 3,6, Канаді — 3,4…

Рекордний ужинок зібрали наприкінці лютого фермери Ерік і Максін Ватсони з поля площею 12 гектарів у регіоні Кентербері, що в центрально-східній частині Південного острова. Досягнення не голослівне: весь процес збирання зернової культури фіксували прибулі експерти з комітету реєстрації рекордів Гіннесса. Таким чином було побито попередній «пшеничний» рекорд — 165,19 ц/га, — який два роки утримували фермери із Великої Британії.

Як відомо, і світовий рекорд із урожайності ячменю (13,8 т/га) теж належить новозеландським фермерам. Хочеться думати, що у жителів цієї країни такі родючі ґрунти і сприятливий для хлібних культур клімат. Не без того, погоджуються експерти. Проте зауважують: нинішні світові рекорди урожайності вже давно вийшли за межі суто природних щедрот. У сільгоспвиробництві, як, до речі, і у великому спорті, сьогодні допомагають встановлювати рекорди наука, технології та рукотворні штучні хімічні «допінги» найсучасніших поколінь. Як-от новітні селекційні сорти, добрива та фунгіциди — сполуки, що використовуються для захисту рослин від шкідників…

Зокрема, Ерік Ватсон, який господарює вже чотири десятиліття, розповів, що й раніше вирощував високі врожаї на зрошуваних землях, але не рекордні. Цього ж разу задався саме такою метою, задля чого довелося заручитися чималою «командою підтримки». Так, фахівці підібрали сорт злаку. Затим спеціально для нього і регіональних умов розробили рекомендації щодо технології обробітку ґрунтів та висіву, потреб у добривах і препаратах захисту. У період зростання пшениці двічі застосовував зрошення…

Пшениця — основний хлібний злак у світовій торгівлі із середнім обсягом виробництва 650-685 мільйонів тонн. Найбільше її вирощують Китай, Індія і США. Комітет всесвітньої продовольчої безпеки вважає основною проблемою на сьогодні відсутність зростання врожайності пшениці в багатьох країнах світу, тоді як населення планети невпинно збільшується, і з кожним днем питання про його продовольче забезпечення стає все актуальнішим.

У зв’язку з цим красномовний такий факт. Кілька років тому американська служба розвідки опублікувала аналітичний звіт про глобальні тенденції та зміни, які чекають на світ 2030 року. Серед технологічних та політичних трендів чільне місце відведене питанням аграрного сектору та забезпечення продовольством. Передбачається, що глобальні потреби в їжі зростуть майже на 40%, тоді як середні показники зростання швидкості виробництва більшості злаків (пшениці та рису), навпаки, мають сталу тенденцію до зменшення. Дефіциту продовольства сприятимуть швидкий ріст населення, яке вже через 15 років перетне позначку вісім мільярдів, та зростаючі потреби води, що через глобальні зміни в кліматі ставатимуть дедалі відчутніші.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
I воюємо, і торгуємо...
Читати
«Пенсійні ножиці» від МВФ
Читати
Перший пішов
Читати
Даєш трирічку!
Читати
Українці безправні
Читати
Допомога чорнобильцям
Читати
Не потребуватимуть чи не даватимуть?
Читати
Скільки коштує паска?
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове