Архів
П’ятниця,
21 квітня 2017 року

№ 31 (19476)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Соняшники — на окрему ділянку

У НАС традиційно по межі картопляного поля ростуть соняшники. Попри те, що вони затінюють сусідні рослини, відбирають вологу та поживні речовини. Окрім того, коренева система соняхів виділяє у ґрунт шкідливі речовини, які не терплять багато городніх культур. Зокрема, поруч «квітки сонця» зовсім не ростуть капуста, цибуля, перець, огірки. Та й гарного врожаю картоплі немає. Цей агресор пригнічує все навколо на площі 10 м2.

Декоративні сорти, призначені для квітників, також потребують уважного підходу у виборі сусідів та вимагають чималих відстаней від них. Ці рослини пригнічують квітування навіть багаторічників — гортензій, флоксів, клематисів та інших.

Версія для друку          До списку статтей

ТРАВНЕВА вітамінна зелень буває доречною під час будь-якого застілля, тому що вона оздоровлює організм, робить людину бадьорою і сильною. Ще в «Ізборніку Святослава» — давньоруській пам’ятці писемності XI ст. сказано: «В овочі сили великі». У цій фразі маються на увазі не тільки продукти городу, адже їхній набір за тих часів був бідний, а й овочева дикоросла зелень. А з лук і лісів ці рослини переселилися в наші садки і городи, діставши загальну назву — пряносмакові трави. До того ж більшість із них має декоративний вигляд і є окрасою будь-якої ділянки. Отже, в наступній добірці — про традиції вирощування таких рослин.

Жіночка з Черкащини пише, що її знайомі розхвалили страви із солодкої картоплі, а вона не відає, що воно таке й чи можна її вирощувати в Україні. Відразу зазначимо, що можна: батат, а мова про нього, в наших широтах культивується як однорічник. Тож в одному з матеріалів «ДГ» — про те, як одержати бульби солодкої картоплі, розмноження батату тощо.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове