Архів
П’ятниця,
21 квітня 2017 року

№ 31 (19476)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Деревце
не зламається

ВИ ПОСАДИЛИ молоденьку яблуню. Надалі ваше завдання — сформувати крону так, щоб вийшов міцний скелет рослини. Тоді дереву не будуть страшні ні сильний вітер, ні налипання мокрого снігу, що вельми актуально в умовах нинішніх частих змін погоди. Подекуди гілки ламаються й через важкий тягар плодів.

Чимало садівників-практиків переконалися, що найміцніші ті гілки, які відходять від стовбура під кутом приблизно 70 градусів. Тоді як ті, що ростуть під гострішим кутом, схильні до пошкоджень.

Навесні, коли вже набубнявіли бруньки, застосовується такий прийом. Для початку слід визначити місце розташування скелетних гілок у нижньому ярусі. Залежно від підщепи (карликова, середньоросла чи сильноросла) перший ярус може розташовуватись на штамбі на висоті 50-120 см від землі. Від обраної висоти на центральному провіднику відраховують сім-вісім бруньок, а все, що вище, обрізають. Зазвичай в одному ярусі має бути три-чотири скелетні гілки. Тому залишаємо чотири бруньки, які дивляться в різні боки, решту осліплюємо. Також залишаємо найвищу бруньку, із якої виросте продовження стовбура. Щоб задати правильний напрямок росту нового пагона, над кожною брунькою слід зафіксувати прищіпку для білизни. Зелений пагін змушений рости вздовж перешкоди — і в результаті формується правильний кут відходження скелетної гілки (наближений до 90 градусів).

Таким же чином наступного року створюється другий ярус, а якщо знадобиться, ще через рік — третій.

Версія для друку          До списку статтей

ТРАВНЕВА вітамінна зелень буває доречною під час будь-якого застілля, тому що вона оздоровлює організм, робить людину бадьорою і сильною. Ще в «Ізборніку Святослава» — давньоруській пам’ятці писемності XI ст. сказано: «В овочі сили великі». У цій фразі маються на увазі не тільки продукти городу, адже їхній набір за тих часів був бідний, а й овочева дикоросла зелень. А з лук і лісів ці рослини переселилися в наші садки і городи, діставши загальну назву — пряносмакові трави. До того ж більшість із них має декоративний вигляд і є окрасою будь-якої ділянки. Отже, в наступній добірці — про традиції вирощування таких рослин.

Жіночка з Черкащини пише, що її знайомі розхвалили страви із солодкої картоплі, а вона не відає, що воно таке й чи можна її вирощувати в Україні. Відразу зазначимо, що можна: батат, а мова про нього, в наших широтах культивується як однорічник. Тож в одному з матеріалів «ДГ» — про те, як одержати бульби солодкої картоплі, розмноження батату тощо.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове