Архів
П’ятниця,
5 травня 2017 року

№ 34 (19479)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Травень КриницяНаша пошта
  • За рубежем
Перед вирішальним другим туром

ФРАНЦІЯ. Центрист Макрон та ультраправа Ле Пен зійшлись у запеклих теледебатах.

Докладніше...
Кривавий «майдан»

ВЕНЕСУЕЛА. Кількість загиблих у народних протестах сягнула 37 осіб.

Докладніше...
Протидія прихованій агресії

США. Палата представників конгресу схвалила бюджет на протидію Росії.

Докладніше...
Заповнити політичний вакуум

У ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ вперше достроково голосують за нового президента.

Докладніше...
Грають м’язами

ІРАН учергове здійснив тестовий запуск крилатої ракети.

Докладніше...
Суд тривалістю п’ять років

НІМЕЧЧИНА. Вищий земельний суд у Дюссельдорфі виніс вироки чотирьом терористам.

Докладніше...
Спасував перед скотовозом

ТУРЕЧЧИНА — РОСІЯ. У Чорному морі затонув російський військовий розвідувальний корабель «Лиман».

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Актуально

І в колонах, і на городах

Олена КОЩЕНКО,

Олександр
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.

В Україні промайнули Першотравневі свята. Пам’ятний поколінням радянських часів День міжнародної солідарності трудящих (він і досі за такою назвою відзначається у 143 країнах) тепер у нашому календарі державних свят офіційно значиться як День весни і праці. Тож здебільшого народ використав чотири вихідні поспіль за прямим призначенням: ударною працею на городах, сільських садибах і дачах. Дехто вирішив приготувати із друзями шашлики на природі або просто відсидітися вдома.

УТІМ, у ряді міст нечисленні групи мітингувальників, переважно похилого віку, все ж зібрались на «своїх» площах, де колись стояв пам’ятник Леніну чи інший монументальний символ радянської доби. Велелюдними такі заходи видалися хіба що у Херсоні та Києві, участь у яких була, за свідченням очевидців, частково проплачена. На них влаштували презентації своїх політсил «нові соціалісти». Їхні лідери — здебільш колишні «регіонали» та деякі чинні народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» — затято полювали на «лівий електорат». Учасники акцій роздавали партійні газети, листівки, збирали підписи під листами із вимогами до влади...

За повідомленням МВС, загалом першотравневі заходи минули без ексцесів. Лише у Харкові, Дніпрі, Херсоні та Вінниці були зафіксовані сутички «демонстрантів»: активісти місцевих осередків націоналістичних організацій побилися з лівими. Так, у Херсоні на площі Героїв зібралося півсотні представників лівих сил із червоними прапорами та червоними стрічками на одязі. З іншого боку площі з Державними прапорами і гаслами проти «руського міра» згуртувалась сотня колишніх воїнів АТО, представників національно-патріотичних організацій. Якоїсь миті обидві сторони зійшлися впритул. У хід пішли кулаки... Однак у конфлікт втрутилася поліція, тож до серйозної бійки справа не дійшла. У Вінниці під час першотравневого мітингу молодики в масках увірвалися в натовп людей, які прийшли на мітинг, і почали виривати у них червоні прапори з написами «Союз лівих сил» і «Соціалісти». Але і тут поліцейські були напоготові. Тим часом у Миколаєві та Маріуполі масові акції на 1-2 травня були заборонені.

«Бенкетом під час чуми» назвали деякі закордонні ЗМІ бучну першотравневу демонстрацію, влаштовану в окупованому проросійськими бойовиками Луганську. Її учасники крокували у футболках із зображенням Путіна і російськими триколорами. А от плакатів із закликами боротися за соціальні права під час так званого параду чомусь не було. Почесними гостями на трибуні поряд вождя «ЛНР» Ігоря Плотницького були лише представники Росії та ніким не визнаних республік Абхазія та Північна Осетія.

* * *

Як відомо, 2 травня 2014 року в Одесі у результаті масових заворушень з участю проросійських і проукраїнських активістів загинули 48 осіб, постраждали близько 300. Почалися зіткнення в центрі Одеси, при цьому було застрелено кількох людей. Затим трагедія продовжилася на Куликовому полі, де під час пожежі в Будинку профспілок загинули ще десятки чоловік.

Поминання жертв трирічної давнини одесити провели за подібною хронологією подій. Спочатку на Грецькій площі відбулась акція пам’яті загиблих 2 травня, а також у війні на Донбасі. На площі встановили переносну виставку, присвячену війні на сході країни, і запалили лампадки у вигляді Герба України. Крім того, представники різних конфесій здійснили молитву за мир. Згодом присутні пройшли до вулиці Преображенської, де відкрили пам’ятну табличку першому вбитому патріоту — Ігорю Іванову.

За даними обласної поліції, у поминальних заходах, що відбулися на Куликовому полі, протягом дня взяли участь приблизно 1500 осіб. Затримано за дрібне хуліганство 14 людей. Стосовно чотирьох порушників складено адмінпротоколи.

Нині справу про масові заворушення 2014-го розслідує вже третя слідчо-оперативна група. Вона допитала понад 70 свідків, призначила додаткові експертизи, а також повідомила про підозру кільком особам. Справи розглядаються у судах. Перші вироки очікуються восени цього року.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Утікачі можуть спати спокійно
Читати
Залізничні заробітчани
Читати
Збільшили подачки
Читати
Дещо про пенсії
Читати
Нема чим платити...
Читати
Ще й субсидій не дадуть
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове