Архів
П’ятниця,
5 травня 2017 року

№ 34 (19479)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Травень КриницяНаша пошта
  • За рубежем
Перед вирішальним другим туром

ФРАНЦІЯ. Центрист Макрон та ультраправа Ле Пен зійшлись у запеклих теледебатах.

Докладніше...
Кривавий «майдан»

ВЕНЕСУЕЛА. Кількість загиблих у народних протестах сягнула 37 осіб.

Докладніше...
Протидія прихованій агресії

США. Палата представників конгресу схвалила бюджет на протидію Росії.

Докладніше...
Заповнити політичний вакуум

У ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ вперше достроково голосують за нового президента.

Докладніше...
Грають м’язами

ІРАН учергове здійснив тестовий запуск крилатої ракети.

Докладніше...
Суд тривалістю п’ять років

НІМЕЧЧИНА. Вищий земельний суд у Дюссельдорфі виніс вироки чотирьом терористам.

Докладніше...
Спасував перед скотовозом

ТУРЕЧЧИНА — РОСІЯ. У Чорному морі затонув російський військовий розвідувальний корабель «Лиман».

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Сумщина

Сепаратисти, геть!

Галина ВЕРНИГОРА.

МЕР КОНОТОПА прогнав із міста прихильників громадського об’єднання «Український вибір». Разом із земляками Артем Семеніхін прийшов на несанкціоновані збори членів організації, лідером якої є кум Володимира Путіна Віктор Медведчук, і рішуче вказав присутнім на двері: «Сепаратисти, геть із Конотопа! На ваших руках кров наших воїнів! Або ви зараз же мирно ідете, або ми вас звідси викидаємо». І дав «медведчуківцям» 10 хвилин, щоб ті забралися. Що вони й зробили.

Конотопці відреагували на вчинок мера схвальними відгуками у соціальних мережах — підтримали «прибирання міста від сепаратистської нечисті». Зокрема, писали: «Якби кожне місто на чолі з мером так їх зустрічало, війна на Донбасі вже б закінчилась нашою перемогою».

До речі, днями у Миколаєві активістам руху «Український вибір» так само довелося втікати від містян «чорним» ходом будівлі, у якій зібрались на черговий антиукраїнський «шабаш».

Останнє попередження

ВОЇНИ АТО і члени сімей їхніх загиблих побратимів влаштували акцію протесту на сесії Сумської міськради. Вони звинувачують місцевих депутатів і управлінців у навмисному зволіканні з наданням їм земельних ділянок та поліпшенням житлових умов, як те передбачено законом. Зокрема, житлова програма, на яку в бюджеті передбачено 21 млн грн, уже понад півроку залишається лише на папері. Досі учасники подій на сході і члени їхніх родин не отримали обіцяних квартир. А до розробки детального плану земельних ділянок узагалі ніхто не брався…

Чиновники проігнорували докори на свою адресу. Відтак один з обурених мітингарів їм рубонув:

— Це останнє мирне попередження. Наступного разу будуть вам і шини, будуть і сміттєві баки.

Дипломоване безробіття

КОЖНИЙ другий зареєстрований у центрі зайнятості житель регіону має диплом про вищу освіту. Тим часом у Глухівському, Охтирському і Роменському районах, а також у Сумах таких понад 60%. Прикметно, що понад дві третини дипломованих шукачів роботи — молоді випускники вишів. Підбираючи персонал, роботодавці віддають перевагу досвідченим кадрам, а початківців у професії беруть неохоче. До того ж і новоспечені бакалаври та магістри не поспішають погоджуватись на першу ж пропозицію — теж «перебирають» вакансіями, прагнучи мати перспективи стрімкого кар’єрного росту та високий заробіток.

Один народився, двоє померли

НИНІ в області проживає 1,1 млн осіб. Із них у селах і селищах — 31,2%. Демографи завважують небезпечну тенденцію: лише впродовж січня-лютого померли 3192 особи, тоді як народилося 1343. Відтак природне скорочення населення за цей період становило 1849 чоловік.

Дедалі менше шкіл

ОДРАЗУ на одинадцять шкіл поменшало в краї минулого навчального року: було 509, а стало 498. Та ще 29 реорганізували з пониженням освітнього ступеня. Утім, за даними Міністерства освіти і науки, це далеко не найгірший показник в Україні. Сумну пальму першості за кількістю закритих шкіл тримають Житомирщина, де першого вересня не пролунав дзвоник ще у 40 школах, Чернігівщина (22), Волинь (20) і Харківщина (18). Тим часом найменше загальноосвітніх закладів минулого навчального року було закрито у Київській, Закарпатській (по одному), Миколаївській (два) та Івано-Франківській (три) областях.

Знайшлися тато й мама

ВІД ПОЧАТКУ року в області усиновлено шістьох дітей, із яких п’ятеро — з Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини. Проте ще чимало маленьких сумчан у сиротинцях та різних закладах інтернатного типу виглядають своїх нових маму і тата. На жаль, не поспішають усиновлювати підрослих діток. Тим часом, згідно з чинним законодавством, громадянам України, які бажають усиновити дитину, навіть не обов’язково перебувати у шлюбі. Для того, щоб стати на облік, потенційний батько (матір) має подати до служби у справах дітей за місцем проживання заяву з необхідними документами.

Професії з жіночим обличчям

В ЕКОНОМІЦІ Сумщини 54% усіх працюючих — жінки. Найпоширенішою їхня праця є у сферах, що потребують зосередженості саме представниць слабкої статі. Відтак у поштовій царині дев’ять із кожних 10 штатних працівників — жінки, а в охороні здоров’я, освіті та сфері організації харчування — вісім із кожних 10. Найкраще жіноча праця оплачується у лісовому господарстві (6816 грн), фінансовій та страховій діяльності (5407) і державному управлінні (5360 грн).

Поки що — сосонки і дубки

ЛІСГОСПИ завершили сезонну посадку зелених масивів — заліснили площі торішніх та частково нинішніх вирубок на 1064 га. У лідерах Лебединський, Шосткинський, Свеський, Середино-Будський, Глухівський, Тростянецький, Конотопський, Охтирський та Сумський лісгоспи, які істотно перевиконали завдання. Проте минуть десятиліття, поки з тендітних саджанців виростуть могутні сосни і дуби, які наповнюватимуть киснем довкілля і стануть прихистком звірині й птаству. Водночас, щоб забезпечити потребу в садивному матеріалі вже на наступний рік, розпочалася робота з посіву розсадників. Із запланованих на цьогорічну весну 5,7 га вже висіяно 0,23 га.

Нагадали про відповідальність

ДОБІГАЄ кінця весняна призовна кампанія до лав Збройних сил, а військкомати Сум ледь на 60% виконали її план, який обласному центру доведений у кількості 75 призовників. Основною проблемою є ухиляння юнаків від строкової служби. На цей час у розшуку перебувають 1415 тих, що «косять». Ще 300 надали документи, які підтверджують їхнє право на відстрочку. У зв’язку з цим Сумський міський об’єднаний військовий комісаріат через засоби масової інформації попередив про адміністративну і кримінальну відповідальність за ухиляння від призову.

Така тенденція спостерігається по всій країні. Проте… Район на район, область на область не випадає. Ще торік восени на тій же Сумщині військкомати Глухова виконали планові показники із призову на 214%, Конотопа — на 203, Шосткинського, Великописарівського і Краснопільського районів — відповідно на 183, 108 і 106 відсотків.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Утікачі можуть спати спокійно
Читати
Залізничні заробітчани
Читати
Збільшили подачки
Читати
Дещо про пенсії
Читати
Нема чим платити...
Читати
Ще й субсидій не дадуть
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове