Архів
П’ятниця,
23 червня 2017 року

№ 48 (19493)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Конституційне перезавантаження

МОЛДОВА. Президент Ігор Додон ініціює розробку нової конституції.

Докладніше...
Альянс розгортає підрозділи

У ЛАТВІЇ почав діяти батальйон НАТО.

Докладніше...
М’який переворот

САУДІВСЬКА АРАВІЯ. Король змінив спадкоємця престолу.

Докладніше...
Запобігли теракту

БЕЛЬГІЯ. У місті Намюр оголосили евакуацію у приміщенні вокзалу.

Докладніше...
Урядова ротація і гендерна рівність

У ФРАНЦІЇ оголосили новий склад уряду.

Докладніше...
Сучасні варвари

ІРАК. Бойовики «Ісламської держави» підірвали головну мечеть Мосула.

Докладніше...
Новий дизайн шенгенських віз

ЄВРОСОЮЗ. Рада ЄС ухвалила постанову про оновлення візових наклейок.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Отакої!

Чий капшук, хлопці?

Гервасій ЛЮШНЯ.

ПОПРИ літню партійну розімлілість в Україні може назріти новий політичний скандал. Якщо, звісно, жнива не переб’ють.

Іскра, з якої у нинішній пожежонебезпечний період може спалахнути полум’я, вискочила з рукава суддівської мантії. І де! У тихому полтавському райцентрі Козельщина.

Про неординарний «нещасний випадок», що стався 8 червня, розповідається на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Дослівно про незвичайну судово-партійну подію сказано так: «Козельщинський районний суд Полтавської області виніс рішення, яким визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення керівника товариства, котре тричі вносило кошти на рахунок політичної партії, і кінцевим бенефіціарним власником (контролером) якого значився іноземець — громадянин Великобританії.

За словами голови Національного агентства з питань запобігання корупції, координатора Департаменту з питань запобігання політичній корупції Наталії Корчак, значні внески від юридичної особи — Товариства «Агрофірма «Добробут» надходили на поточний рахунок Полтавської обласної організації політичної партії «Аграрна партія України» у жовтні, листопаді та грудні 2016 року. Відповідно до поданого до НАЗК звіту цієї політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, призначенням платежів була «благодійна матеріальна допомога».

«Станом на дату внесення благодійної допомоги кінцевим бенефіціаром цього товариства був іноземець з українським прізвищем. Тому здійснення внесків на підтримку партії цією юридичною особою суперечило Закону України «Про політичні партії в Україні» (пункт 3-й статті 15-ї). Зазначене адміністративне правопорушення передбачене ст. 212-15 КУпАП, і суд підтвердив факт його вчинення та визнав керівника товариства винним», — повідомила Корчак.

Голова НАЗК також зазначила, що цією ж постановою суд закрив провадження по справі про притягнення до відповідальності, угледівши закінчення строків накладення адмінстягнення».

На цей раз політсила, яка іменує сама себе «партією Українського народу», вискочила сухою із козельщанської річки Рудька. А могло бути набагато гірше! Згідно з п. 3-м ч. 1-ї ст. 15-ї Закону України «Про політичні партії в Україні», не допускається нарахування внесків на підтримку політичних партій, зокрема юридичними особами, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) яких є іноземці чи особи без громадянства.

Очевидно, надалі членам, особливо ж керівним, не зайве іноді заглядати і у названий вище закон, перш ніж брати гроші на своє утримання з англійської чи якої іншої щедрої «длані», хай і українського походження.

Але це ми, прості й безпартійні, так думаємо. А от керівник юридичного департаменту центрального апарату АПУ (не плутати з абревіатурою Адміністрації Президента!) Ірина Петренко міркує інакше. «Слід звернути увагу на те, що Полтавська обласна організація Аграрної партії та юридична особа, що внесла кошти на її рахунок, є заручниками недосконалого українського законодавства. Закон передбачає відповідальність у випадку, якщо внески здійснюються на рахунок політичної партії юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником якої є іноземець», — цитує слова правниці «Українська правда».

Керівник партійного юридичного департаменту Ірина Петренко додала також: «Сподіваюся, що це рішення не пов’язано з тиском на партію, зокрема через акцію протесту 7 червня в Києві».

Мабуть, що не пов’язане. Хоч би тому, що, за моїми спостереженнями, означена акція якогось особливого піднесення поки що у селянських колах не викликала і на підвищення врожайності на полях чи надоїв на фермах не вплинула. Однак надалі АПУ попри споріднену із президентською абревіатуру не зайве, мабуть, бути обачнішими.

«В Україні до цього часу не розглядалися судові справи стосовно фінансування політпартій юридичними особами, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) яких є іноземці чи особи без громадянства, — зауважує голова Національного агентства з питань запобігання корупції, координатор Департаменту з питань запобігання політичній корупції Наталія Корчак. — Департамент з питань запобігання політичній корупції НАЗК, співробітники якого здійснили аналіз звіту політичної партії «Аграрна партія України» про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та склали відповідні адмінпротоколи, очікують на розгляд наступних адміністративних справ, в тому числі й щодо притягнення до відповідальності посадових осіб політичної партії з конфіскацією внесених на її підтримку коштів до державного бюджету».

Як каже у таких випадках мій безпартійний кум Хома, держись за гриву, бо за хвіст не вдержишся.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Уряд знову «рятує»
Читати
Вони працюють
Читати
Чи керуватиме варяг і далі?
Читати
Агресор нарощує присутність
Читати
Піти у відставку не так легко
Читати
Скільки біженців?
Читати
Податківці працюють справно
Читати
Платять добровільно
Читати
Наша птиця вже здорова
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове