Архів
П’ятниця,
7 липня 2017 року

№ 52 (19497)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Генеральне прибирання без «хімії»

Якщо повністю відмовитися від засобів побутової хімії, які пропонують нам у магазинах, то постає питання, чим їх замінити.

Звернімося до досвіду наших бабусь і мам, адже їм якось вдавалося справлятися з брудом і плямами.

Візьміть харчову соду і суху гірчицю. Змішайте столову ложку соди і три столові ложки гірчичного порошку. Цією сумішшю можна мити навіть найбрудніший посуд — жиру й сліду не залишиться.

Якщо вам потрібно почистити плиту, змочіть її поверхню водою і насипте потроху харчової соди. За годину ви зможете легко видалити весь засохлий жир з допомогою губки або ганчірки.

Необхідно очистити жир з дерев’яної поверхні — обробної дошки, хлібниці тощо? Для цього знадобиться грубозерниста сіль. Вмочіть у неї мокру ганчірку і протріть дерев’яну поверхню — весь жир зійде.

Для полірування меблів налийте в ємність 200 г оцту і додайте чайну ложку оливкової олії — домашній поліроль готовий. Змочіть у рідині ганчірочку і гарненько потріть усі дерев’яні поверхні, які ви хочете відполірувати. Рідину, що залишилася, щільно закрийте кришкою і залиште до наступного прибирання.

Щоб вікна сяяли чистотою, додайте у воду трохи столового оцту і акуратно промийте вікно. Старою газетою ретельно витріть скло — такий блиск вам не забезпечить жоден хімікат.

Версія для друку          До списку статтей

РЯСНІ дощі, що пронеслися над країною, напоївши вдосталь спраглу землю, на жаль, можуть завдати шкоди майбутньому врожаєві. Мова про поширені захворювання городини. І наша праця піде нанівець, а ми ж плекали кожний рядочок, поливали за спеки, підживлювали, боролись із бур’янами і шкідниками. Тож на часі озброїтися знаннями проти напасті. В наступному куточку зупинимося детально, як зарадити лихові та вилікувати, зокрема, ягідники і квасолю. А заразом поділимося досвідом вирощування баклажанів. Виявляється, це не так і важко, бо синенькі не такі примхливі, як солодкий перець, і мають сильнішу кореневу систему.

Мабуть, не знайдеш в селі господині, яка не тримала б хоч кілька курочок, а то й півника. Аякже, свіже яйце дітям та онукам. Та буває, що не встигнеш забрати у несучки його неушкодженим — одразу розкльовує. От жіночка з Кіровоградщини й просить розповісти, як облаштувати гніздо таким чином, щоб завадити курці робити шкоду.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове