Архів
Вівторок,
8 серпня 2017 року

№ 61 (19506)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
Розлучення влетить у копієчку

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ готова заплатити 40 мільярдів євро за вихід із ЄС.

Докладніше...
Сумні роковини

ЯПОНІЯ вшанувала пам’ять жертв атомного бомбардування Хіросіми.

Докладніше...
Іще далеко до остаточної перемоги

СИРІЯ. Армія звільнила від джихадистів останнє місто в провінції Хомс.

Докладніше...
Відповідь буде адекватна

США відреагують на рішення РФ щодо вислання американських дипломатів із країни.

Докладніше...
Узялися за терористів

ФРАНЦІЯ. 700 громадян країни воювало на боці ісламістів у Сирії та Іраку.

Докладніше...
Без сенату, зате з новим прапором

У МАВРИТАНІЇ скасують сенат та замінять прапор.

Докладніше...
Усім миром приборкують

ООН. Рада Безпеки організації одноголосно підтримала резолюцію про посилення санкцій проти Північної Кореї.

Докладніше...
Всупереч США і ЄС

У ВЕНЕСУЕЛІ розпочала роботу конституційна асамблея.

Докладніше...
Дрес-код для підсудних

У ТУРЕЧЧИНІ обвинувачених у тероризмі і держперевороті одягатимуть у спецформу.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Геополітика

Підтримка чи підніжка?

Лариса Сай-Боднар.

Президент США Дональд Трамп підписав документ про розширені й поглиблені санкції проти Росії, які, серед іншого, передбачають підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

НАПЕРЕДОДНІ Палата представників Конгресу США переконливо продемонструвала одностайну підтримку законопроекту: «за» — 419 обранців і троє проти (ще 12 були відсутні або не голосували). Назва ухваленого документа говорить сама за себе: «Про механізм перегляду (санкцій) Конгресом та про протидію агресії урядів Ірану, Російської Федерації, Північної Кореї та для інших цілей»...

Нагадаємо, що перша хвиля обмежень, застосованих США і Євросоюзом проти Росії, почалася в березні 2014 року у відповідь на анексію Криму і зазіхання на територіальну цілісність України. Затим список їх розширювався, зокрема й через бомбардування росіянами Сирії. Знову про необхідність посилення тиску на Кремль у Сполучених Штатах заговорили наприкінці 2016 року. Адміністрація тодішнього американського лідера Барака Обами звинуватила Москву у втручанні в процес виборів президента з метою підтримки кандидата від республіканців.

Щоб відхреститися від звинувачень у взаємних симпатіях з РФ, Трамп на посаді глави держави був вимушений, хоча б про людське око, заперечити будь-які контакти з Кремлем і зробити кілька заяв щодо засудження дій Росії в Сирії і Україні.

Одразу ж після того, як Конгрес ухвалив вищезгаданий законопроект, держсекретар США Рекс Тіллерсон відверто заявив, що Президент Трамп не підтримує нові санкції проти Росії, однак закон підпише.

І американський президент таки поставив свій підпис під неприємним, м’яко кажучи, для Росії документом. Нові санкції досить серйозні й стосуються бюджетоутворюючих секторів російської економіки — енергетичного і банківського. Нюанс ще й у тому, що закон створює механізм обов’язкового погодження з Конгресом можливого рішення глави США стосовно послаблення заходів упливу.

Але водночас президент Трамп заявив, що підписаний ним документ містить серйозні недоліки. Лідер США наголосив, що висловлював свої застереження Конгресу стосовно того, що закон зазіхає на виконавчу владу, шкодить американським компаніям та інтересам європейських партнерів країни. Дональд Трамп також зауважив, що документ «може перешкоджати нашій роботі з європейськими союзниками задля врегулювання конфлікту в Україні».

Чи буде користь нашій країні від підписання закону про санкції проти Росії? Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик вважає, що нам не варто надто радіти, тому що це не означає зміну підходів американської адміністрації до України. «Це питання дратує Трампа, і якогось проукраїнського лобі в його оточенні немає. Є союзники і попутники Трампа, які виступають з проукраїнською позицією, але це не можна назвати відображенням зовнішньополітичного вектора США», — роз’яснює експерт. На його думку, у відповідь на санкції Москва може вдатися до дестабілізації ситуації на Сході України. Адже в Росії незабаром президентські вибори, тож треба чимсь підбадьорити електорат на тлі санкційних економічних втрат. Не можна виключати імовірності наступу на Донбасі, диверсій і провокацій на лінії розмежування.

Хоча, звісно, добрі наслідки для нас у тому, що чим слабкіша економіка РФ, тим менший її військовий потенціал. Тим паче що санкційний закон передбачає фінансову підтримку України, а саме створення «Фонду для протидії російському впливу», на який виділяється 250 мільйонів доларів на 2018-2019 роки. Ще 30 мільйонів передбачено на реалізацію ініціатив стосовно підтримки політики енергетичної безпеки.

Проте аналітики переконані, що у Кремля ще достатньо ресурсів, аби впливати на ситуацію як на окупованих територіях, так і в Україні. Крім того, західні партнери уважно стежать за змінами в нашій державі, зокрема за ходом реформ, боротьбою з корупцією тощо. Тому якщо у Вашингтоні та Брюсселі не побачать прогресу в цих питаннях, то із «чистою совістю» можуть піти на зближення з Росією.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Здирництво не пройшло. Поки що
Читати
Погодний удар по врожаю
Читати
Хто за головного?
Читати
На радість «самогонникам»
Читати
Час повертати борги
Читати
Iнвестиції у дорогоцінні метали
Читати
Чия залізниця?
Читати
Мовитимуть на території ОРЛО
Читати





— Ми досягли небаченого і нечуваного! Тому ви цього не бачите й не чуєте...

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове