Архів
П’ятниця,
11 серпня 2017 року

№ 62 (19507)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Сумні роковини

ГРУЗІЯ. Минуло дев’ять років від дня російського вторгнення до країни.

Докладніше...
На порозі громадянської війни

ВЕНЕСУЕЛА. Контрольований опозицією парламент оголосив конституційну асамблею нелегітимною.

Докладніше...
Гонорова автономія

КИТАЙ. Тайвань готовий захищатися від Китаю у разі необхідності.

Докладніше...
Ракетний удар

СИРІЯ. Армія Башара Асада завдала ракетного удару по передмістю Дамаска.

Докладніше...
Наша людина у космосі

КАНАДА. Одним із двох нових астронавтів країни став українець за походженням.

Докладніше...
Перезавантаження економіки

САУДІВСЬКА АРАВІЯ відмовляється від нафти як опори економіки.

Докладніше...
Лісові пожежі

МАКЕДОНІЯ. Уряд увів режим надзвичайного стану через масштабні лісові пожежі.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Запитання — відповідь

Пільги при оплаті житла багатодітним сім’ям

«У нас із дружиною троє дітей до 18 років, тобто ми вважаємося багатодітною родиною. Але нам відмовили в отриманні 50-відсоткової знижки на комунальні послуги та на тарифи електро- і газопостачання. Чи є правомірним таке рішення органу соціального захисту населення?»

Валерій Ф.

Житомирська область.

 

ЧИ НАДАВАЛАСЯ вами письмова заява про призначення пільг? Якщо так, то управління праці і соціального захисту населення мало дати вам офіційну письмову відповідь, у якій мотивує своє рішення про відмову у призначенні пільг.

Чи маєте ви посвідчення батьків та дитини з багатодітної родини, що надають право на пільги? Для отримання і підтвердження статусу багатодітної сім’ї потрібно звернутися до відділу у справах сім’ї та молоді за місцем проживання. Посвідчення видаються одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів:

заяви батька або матері про видачу посвідчень; копій свідоцтв про народження дітей; довідки із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу для осіб від 18 до 23 років, якщо вони навчаються за денною формою навчання;

копій сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;

довідки про склад сім’ї;

фотокарток (батьків та дітей) розміром 30x40 мм (у разі реєстрації батьків за різним місцем проживання).

Загалом же, згідно зі ст. 13-ю Закону України «Про охорону дитинства», багатодітним сім’ям при оплаті житла надаються такі пільги:

50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газо-, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків затверджених тарифів;

при оплаті електроенергії незалежно від обсягів споживання тарифи не змінюються (постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.03.2011 №343 «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам»).

Але цією ж статтею встановлено, що такі пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Ліна ПАСЬКО.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Абонентів під контроль держави?
Читати
Міненерговугілля стереже ціни
Читати
Чекав на заяву — чекай і на друк
Читати
До зірок
Читати
На парад — із братом по нещастю
Читати
Рекорд на «кукурузнику»
Читати
Купайтеся відповідально
Читати
Спочатку зникли, згодом знайшлися
Читати






При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове