Архів
П’ятниця,
1 вересня 2017 року

№ 68 (19513)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вересень Наша пошта
  • За рубежем
Виставили фінальний рахунок

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ вимагає роз’яснень від ЄС стосовно «відступних» за Brexit.

Докладніше...
Референдум уже невідворотний

ІСПАНІЯ. У Каталонії оголошено про проведення 1 жовтня референдуму щодо незалежності цієї автономної області.

Докладніше...
Хадж розпочався

САУДІВСЬКА АРАВІЯ. На щорічне паломництво вже прибули два мільйони прихильників магометанства.

Докладніше...
Перезавантаження у верхах

СИНГАПУР. Президент Тоні Тан офіційно склав свої повноваження.

Докладніше...
Хитка перемога

ЛІВАН. Лідер країни оголосив про «масштабний режим тиші у країні».

Докладніше...
Хмари згущуються

У ВЕНЕСУЕЛІ почали працювати Національні установчі збори.

Докладніше...
Принципова позиція

ІРАН відхилив вимогу США щодо інспектування ООН військових баз країни.

Докладніше...
Посуха

ІТАЛІЯ. У Римі скоротять водопостачання через страшне бездощів’я.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Геополітика

Небезпечні ігри

Руслана ЗІНЧЕНКО.

Сподівання на мирне врегулювання північнокорейської ракетноядерної проблеми не справджуються. Головні учасники конфлікту все більше віддаляються від можливості досягти компромісу.

СВІДЧЕННЯМ цього став черговий запуск КНДР 29 серпня міжконтинентальної ракети, яка може нести і ядерний заряд. Цього разу вона перелетіла Японію, а саме один із чотирьох найбільших островів — Хоккайдо, і впала у Тихому океані приблизно за 1180 кілометрів од нього.

Японія вирішила не збивати ракету: це могло мати непередбачувані наслідки. Але водночас японський прем’єр-міністр Сіндзо Абе заявив, що, дізнавшись про запуск, уряд ужив усіх можливих заходів для захисту своїх громадян.

Президент США і прем’єр-міністр Японії терміново зв’язалися телефоном і домовилися посилити економічний та політичний тиск на Північну Корею. Також разом із чільником Південної Кореї вони звернулися з проханням до Ради Безпеки ООН про проведення її екстреного засідання. На ньому всі члени одноголосно засудили дії Пхеньяна. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголосив, що запуски північнокорейських ракет становлять загрозу для всього світу.

Водночас лідер КНДР Кім Чен Ін заявив, що це була «прелюдія до початку пусків ракет у бік американської військової бази на острові Гуам у Тихому океані». Такі дії, мовляв, — відповідь на спільні навчання збройних сил Південної Кореї та США, які відпрацьовують сценарій нападу на КНДР.

Дональд Трамп відповів північнокорейському чільнику: «Світ почув останні повідомлення Північної Кореї чітко і ясно. Цей режим підтвердив своє презирство до сусідів, до всіх членів Організації Об’єднаних Націй». Американський президент додав, що всі варіанти дій у відповідь — у нього «на столі».

Все більше міжнародних експертів схиляються до думки, що північнокорейська криза може бути вирішена тільки воєнним ударом. Але водночас наголошується, що КНДР не є самостійним гравцем у цьому конфлікті, здебільшого вона виконує замовлення Китаю і Росії. Москву та Пекін об’єднує бажання продемонструвати світу, що США — не єдина наддержава, а Західна Європа взагалі слабкий і ненадійний партнер... Цей ситуативний союз є потужним фактором, який стримує Трампа в ухваленні остаточного рішення.

Конфлікт між Америкою і Північною Кореєю зачіпає увесь світ, адже ядерна війна несе загрози планетарного масштабу. Щоправда, деякі джерела з американської адміністрації заспокоюють, що до цього не дійде: незважаючи на різкі заяви, США і КНДР негласно підтримують постійний дипломатичний зв’язок, готуючи майданчик для переговорів.

Говорячи про північнокорейську кризу, не можна не згадати про ризики, які, окрім загальносвітових, становить вона для України. Певною мірою така загрозлива ситуація може відвернути увагу від проблем України на Донбасі та в Криму. Але вітчизняні аналітики впевнені: попри це українська проблематика все одно залишатиметься на одному з головних місць у зовнішній політиці США та Євросоюзу. Водночас Росія, яка має вплив на Кім Чен Іна, може запропонувати Америці зменшити градус протистояння дипломатичним шляхом. Але за свою допомогу Путін цілком здатен вимагати поступок щодо України: або введення миротворчої місії в проблемні райони Донецької і Луганської областей, у складі якої будуть представники російських збройних сил, або надання особливого статусу Донбасу і проведення місцевих виборів. А те, що українська карта присутня в цій геополітичній колоді, можна не сумніватися. Про це, зокрема, свідчить нещодавній скандал із двигунами вітчизняного виробництва, які КНДР начебто використовувала у своїх ракетах.

Яким буде фінал цієї світової чи то гри, чи то війни амбіцій, а чи демонстрації м’язів, не може передбачити ніхто. Все може спалахнути і закінчитися блискавично. Сучасна зброя спроможна фактично стерти Північну Корею з лиця Землі протягом кількох годин. Але ж ніхто не знає, що здатен встигнути зробити загнаний у кут «великий вождь» Кім Чен Ін.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Ранок почався не з кави
Читати
Вчимося на прикладі влади
Читати
Газова диверсія
Читати
Просять притулку в Україні
Читати
Утікають у Росію
Читати
Високоточний і мобільний
Читати
...Але ви продовжуйте заощаджувати
Читати
Уряд знай дотує
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове