Архів
П’ятниця,
1 вересня 2017 року

№ 68 (19513)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вересень Наша пошта
  • За рубежем
Виставили фінальний рахунок

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ вимагає роз’яснень від ЄС стосовно «відступних» за Brexit.

Докладніше...
Референдум уже невідворотний

ІСПАНІЯ. У Каталонії оголошено про проведення 1 жовтня референдуму щодо незалежності цієї автономної області.

Докладніше...
Хадж розпочався

САУДІВСЬКА АРАВІЯ. На щорічне паломництво вже прибули два мільйони прихильників магометанства.

Докладніше...
Перезавантаження у верхах

СИНГАПУР. Президент Тоні Тан офіційно склав свої повноваження.

Докладніше...
Хитка перемога

ЛІВАН. Лідер країни оголосив про «масштабний режим тиші у країні».

Докладніше...
Хмари згущуються

У ВЕНЕСУЕЛІ почали працювати Національні установчі збори.

Докладніше...
Принципова позиція

ІРАН відхилив вимогу США щодо інспектування ООН військових баз країни.

Докладніше...
Посуха

ІТАЛІЯ. У Римі скоротять водопостачання через страшне бездощів’я.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Подія

На людей подивитись і себе показати

Людмила СТЕЛЬМАХ
(Кучеренко).

Полтавська область.

Фото автора.

Наприкінці серпня оспівані Миколою Гоголем Великі Сорочинці традиційно запрошують тисячі учасників і сотні тисяч гостей на Національний Сорочинський ярмарок: купити, продати, зустрітися з друзями, розважитися, смачно попоїсти.

З ПЕРШОЇ години відкриття ярмарку тут почався Фестиваль народної творчості «Ярмаринка», в якому взяли участь фольклорні колективи не лише з Полтавщини, а й майже з усіх областей України. На всіх сценах ярмарку, який розгорнувся на 16-гектарному Жабокрюківському майдані, щохвилини співають, танцюють, грають, декламують і жартують. Спів, музика, іскрометний гумор, яскраве національне вбрання нікого не залишають байдужими. Люди зупиняються, щоб подивитися, й забувають, куди йшли чи що спізнюються на автобус. Найпопулярнішим тутешнім дійством залишається «народне весілля», ярмаркові воли, гоголівські герої та сам Микола Гоголь. Ну а для парубків та чоловіків — стовп із подарунками, перетягування каната, українські народні забави. Для дітей — атракціони та дитячі майданчики. Загалом для всіх — конкурсно-ігрові програми «Свято сала», «Свято гарбуза», «Свято галушки», «Дівоча коса — врода і краса», «Караоке у Сорочинцях» та багато інших розваг. Кількість солістів і мистецьких колективів, що беруть участь у «Ярмаринці» та обласному огляді-конкурсі «Чиста криниця», є рекордною для України.

Один нинішній рекорд навіть зафіксовано в Національному реєстрі рекордів України. Це — найважчий коровай в Україні: 614 кг 750 г. Його виготовили на хлібозаводі «Салтівський», що на Харківщині, й назвали «Короваєм миру». Цей гігантський хліб розрізали й розвезли по областях України: до лікарень, дитячих будинків, бійцям у зону АТО.

Годинами можна блукати велелюдними рядами «Містечка майстрів», милуючись справжніми шедеврами декоративно-вжиткового мистецтва, шкодуючи, що не можна все це придбати. Тут є традиційна й сучасна кераміка, вишивка, ткані речі, різьба по дереву, соломо- та лозоплетіння, біжутерія зі скла й пластмаси, вироби із солоного тіста, бурштину й шкіри, ляльки-мотанки — для себе та на вишуканий подарунок. Справжньою родзинкою ярмарку стала безкоштовна виставка унікальних робіт відомого грузинського художника Таріела Чекурішвілі (чекані картини та ікони). Вразила мене сухенька маленька бабуся, котра, сидячи на траві, розклала довкола себе гарні власні картини з червоними маками. Скільки таких незнаних талантів у наших селах!

Ярмарок — це відпочинок, свято і шопінг, як прийнято нині казати. Тут можна подбати і про підготовку дітей до школи, і про обновки для сім’ї. Тут є все, на будь-який смак та гаманець, — від голки до КрАЗа. Пропонують свою продукцію численні підприємства-виробники та приватні підприємці. Щоправда, нині багато хто нарікав, що місце на заході коштувало занадто дорого. Але водночас браку охочих представити тут свою продукцію не спостерігалося.

На розпродажах взагалі можна «круто» скупитися. Багато постійних відвідувачів ярмарку знають, що в останні два дні (субота, неділя) продавці знижують ціну (не везти ж назад), тому приїздять «під завісу». І наші співвітчизники, й іноземці визнають: українські товари з року в рік стають кращими та вищої якості, не поступаються закордонним, зате коштують значно дешевше.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Ранок почався не з кави
Читати
Вчимося на прикладі влади
Читати
Газова диверсія
Читати
Просять притулку в Україні
Читати
Утікають у Росію
Читати
Високоточний і мобільний
Читати
...Але ви продовжуйте заощаджувати
Читати
Уряд знай дотує
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове