Вівторок, 10 жовтня 2017 року № 79 (19524)
http://silskivisti.kiev.ua/19524/print.php?n=36963

  • Актуально

Наділи для воїнів

Леонід ЛОГВИНЕНКО.

Харківська область.

У Харкові напередодні Дня захисника Вітчизни ста шістдесяти учасникам АТО вручили накази про передачу у власність земельних ділянок площею по 12 соток для ведення садівництва. 50 наділів для військовослужбовців наріжуть у Малинівці, 109 — у Кочетку.

ОПЕРАТОР відділення бойової підготовки молодший сержант Марія Манявіна тепер матиме свій клаптик землі поблизу Малинівки. Марія ось уже двадцять років служить в армії. Важко, каже, і служити, і виховувати самій доньку. За два десятиліття вона пережила разом зі Збройними силами різні часи: і занепад, і відродження. Тепер-от війна, під час якої жінці довелося послужити й на передовій.

— Завдяки таким людям, як Марія, над нами синіє мирне небо, — переконаний начальник ГУ Держгеокадастру в Харківській області Євген Оберемок. — Один із виявів нашої подяки — це надання їм землі. Для багатьох наших бійців власна ділянка стане місцем для щасливого мирного життя у мирній країні.

Садівничий кооператив учасників АТО в Малинівці — найбільший у Харківській області. На сьогодні у ньому налічується 327 ділянок. Всього в області створено вже 18 кооперативів військовослужбовців. Цього дня також відбулося вручення наказів про передачу у власність учасникам АТО 41 земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Великобурлуцького і Красноградського районів Харківської області.

Що робити із землею, учасники АТО поки що не знають. Марії Манявіній хочеться посадити сад, побудувати невеликий будиночок. Вона народилася на Львівщині, в селянській сім’ї, тож працювати на землі для неї звично. Заступник начальника штабу 92-ї ОМБр Петро Чуб також спочатку хоче облаштувати куточок для відпочинку, а вже потім подумає, що далі робити на землі. У його родини її тепер аж 24 сотки. Окрім нього, наділ в кооперативі отримала його дружина-медик, яка служить у бригаді. Щоправда, садові ділянки (так витягли жереб) не поряд. Що ж, будуть просити сусідів про обмін.

Ділянка, якщо вона поблизу лісу чи води, — непоганий набуток. Окрім того, що на ній можна посадити сад, цей наділ на відміну від земельного паю власник управі продати. У багатьох випадках учасники АТО так і роблять, хоча спочатку більшість із них має інший намір — збудувати будинок. Сьогодні законодавство дозволяє не лише спорудити оселю в садовому товаристві, а й прописатися. Однак ціни на матеріали, послуги будівельників такі, що військово­службовцям це не по кишені. От і вирішують продати землю, хоч у Спілці ветеранів АТО Харківщини закликають цього не робити. Та, на жаль, дехто збуває наділ буквально за копійки...

На фото автора: військові із наказами про передачу землі у власність.