Архів
П’ятниця,
27 жовтня 2017 року

№ 84 (19529)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Перезавантаження устрою

ЄВРОСОЮЗ. До порядку денного засідання Єврокомісії включено створення посади міністра фінансів ЄС.

Докладніше...
Два дні без новин

ГРЕЦІЯ. Провідні засоби масової інформації вдалися до дводенного страйку.

Докладніше...
Європолітика батога і пряника у дії

МОЛДОВА. Євросоюз відмовився фінансувати країну через відсутність у ній реформ.

Докладніше...
Прогнозовані перевибори

КИТАЙ. Сі Цзіньпінь переобраний на пост генерального секретаря ЦК Компартії КНР.

Докладніше...
Багаті радіють

У ФРАНЦІЇ одразу на дві третини скоротили так званий податок на багатство.

Докладніше...
Радикали проти радикалів

КАНАДА. У Торонто сталися масові зіткнення двох груп мітингувальників.

Докладніше...
Погодились на діалог із Багдадом

ІРАК. Про готовність заморозити результати референдуму заявили лідери Іракського Курдистану.

Докладніше...
Скандальний шлейф смоленської катастрофи

ПОЛЬЩА. Смоленська катастрофа: запис можливого вибуху видалили зі звіту на прохання Москви.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Неоголошена війна

Протистояння на три фронти

Михайло ВЕДМІДЬ.

НАЙБІЛЬШИХ від початку осені втрат — четверо загиблих — зазнали Збройні сили України у вівторок, 24 жовтня. У прес-центрі штабу АТО з цього приводу повідомили: «В результаті бойових дій загинули двоє наших воїнів. Ще один був поранений. Крім того, внаслідок підриву на невідомих вибухових пристроях загинули ще двоє й дістали поранень троє українських захисників». Наступної доби загиблих у лавах ЗСУ не було, одного військового поранило.

У ніч на четвер, 26 жовтня, ворог піддав обстрілам наші позиції неподалік села Троїцьке. За словами волонтера Юрія Мисягіна, спочатку гатили з систем залпового вогню «Град», після чого продовжили обстріл із застосуванням мінометів калібру 120 мм. З боку ЗС України втрат немає, вогонь у відповідь не відкривався, зазначив волонтер.

Тим часом із «воєнторга» з-за «поребрика» вчергове надійшла «гуманітарна допомога». Як повідомляє координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук, протягом тижня з Росії доправлено близько 1600 тонн ПММ, 600 тонн матеріально-технічних засобів (на залізничні станції «Ровеньки» та «Іловайськ»), а також не менш як 20 одиниць важкого озброєння, в тому числі чотири 122-міліметрових РСЗВ «Град». Не забувають і про живу силу: в рамках ротації до Донецька прибули групи інструкторів з підготовки артилеристів і снайперів із числа кадрових військовослужбовців ЗС РФ. Розташувалися «відпускники» в готельному комплексі «Містерія» (вул. Тухачевського, 2) і торговому комплексі «Сокіл» (вул. Петровського, 138).

Незважаючи на безперервне поповнення сил і засобів з території сусідньої держави, командування бойовиків на кількох підприємствах Донецька, Макіївки, Сніжного намагається налагодити своєрідну «модернізацію» тих зразків зброї та бойової техніки, які вже є у них на озброєнні. З метою поліпшення тактико-технічних характеристик, дообладнують бронетранспортери додатковими вогневими засобами: автоматичними гранатометами, важкокаліберними кулеметами та навіть 82-міліметровими автоматичними мінометами типу «Васильок». Для цього ведеться активний пошук працівників з непрацюючих або на «націоналізованих» підприємствах, які здатні виконати таку роботу.

Триває війна й на юридично-судовому фронті. У рамках справи проти Росії Україна подала до Європейського суду з прав людини черговий позов. Міністр юстиції України Павло Петренко з цього приводу повідомив: «Друга справа стосується Донбасу, подій 2014 року. Я вперше це озвучую, але кілька днів тому у другій справі ми подали велику юридичну опозицію, це було зобов’язання країни як заявника, з-понад сотнею свідчень свідків, з великою кількістю документів. Тим самим ми закрили свою юридичну частину за нашою заявою в зв’язку з подіями на Донбасі в 2014 році. У Росії практично немає вагомих аргументів і фактів, щоб цю інформацію спростувати».

Чільник Мін’юсту нагадав, що у першій справі «Україна проти Росії» щодо захоплення Криму (позов було подано у вересні 2015 р. — Ред.) ЄСПЛ прийняв юридичну позицію зі свідченнями 50 свідків і великої кількості документів і відеоматеріалів. «Зараз ми очікуємо від суду процесуальний графік: коли будуть слухання, коли буде допит свідків, коли буде рішення», — додав міністр.

Триває робота з урегулювання конфлікту й на дипломатичному рівні. Спеціальний представник США Курт Волкер і міністр закордонних справ України обговорили ситуацію на Донбасі. «Сьогодні (25 жовтня. — Ред.) провів чудову зустріч з Павлом Клімкіним, під час якої розглянули бачення України стосовно того, як ООН може допомогти в реалізації Мінських домовленостей», — зазначив Волкер.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Відпустили бранців
Читати
I в нас порушників дістали
Читати
Смертоносна земля
Читати
Втратив позиції
Читати
Виживають як можуть
Читати
Не заслуговують на довіру
Читати
Електрику не відключатимуть
Читати
Позбуваємося статусу «сировинної бази»
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове