Архів
П’ятниця,
10 листопада 2017 року

№ 88 (19533)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Лляна олія та сажа

ПІCЛЯ обрізування фруктових дерев господарі часто замазують рани садовим варом — магазинним чи саморобним. Використовують й інші придатні для цього речовини (готові воскові замазки або спеціальні препарати, що продаються в садівницьких магазинах).

Суттєвим недоліком є те, що деякі з цих препаратів дорогі, а також досить швидко тверднуть на холодному вітрі й у результаті тривалого зберігання. Непридатні вони для обробки великих ран (наприклад, для лікування глибоких тріщин або чималого дупла). У цих випадках варто виготовити ефективну замазку власноруч.

Дуже велике дупло чи тріщину після очищення і дезінфекції можна обмазати липкою лікувальною сумішшю глини з коров’яком, а потім обмотати мішковиною.

Хороша рідка замазка для обробки ран на рослинах виготовляється за старовинним рецептом на основі лляної олії, в якій розчиняється пічна сажа. Така замазка в процесі намащування не твердне на холоді (навіть за морозної погоди). Її легко наносити щіточкою на зрізи гілок та інші ушкодження дерев і кущів (морозобоїни, дупла).

Сажа, як і деревне вугілля, ефективно захищає рослини від грибкової інфекції та хвороботворних мікроорганізмів. Особливістю лляної олії є здатність до утворення сухої плівки при тонкому нанесенні.

При обробці рани лляна олія частково всотується в деревину і утворює на пораненій тканині захисну плівку. Вона висихає, залежно від температури повітря, за 25-40 днів.

Таким чином, олійно-сажиста замазка має водовідштовхувальні властивості й не дає дощовій воді проникати в пошкоджені тканини, водночас захищаючи від хвороботворних грибів та бактерій, які здатні знищити ослаблену рослину.

Лляну олію можна придбати в аптеці.

Версія для друку          До списку статтей

ЛИХОМ для зимового саду є гризуни. Зайців та мишей ну дуже приваблює молода соковита кора. Отже, насамперед слід захистити невеликі деревця. За багатовікову історію садівництва було вигадано багато способів боротьби з гризунами. Ми в наступному куточку подамо найпопулярніші і дієві, вам потрібно тільки вибрати доступний із них. Також надрукуємо рецепти отруєних принад, які легко приготувати самостійно.

Чи міркували ви над тим, що те чи інше дерево у вашому садку «не на своєму місці»? А якщо яблуні чи груші шість або вісім років — чи можна їх пересадити і як та коли це робити? Фізично непроста робота, але якщо виконувати все поетапно, цілком упораєтесь. Опишемо покроково і дамо поради щодо подальшого догляду.

Догоряє осінь, пахне опале листя, і на тлі багряної краси ще де-не-де похитується остання квітка — хризантема. Поговоримо про цю прекрасну декоративну культуру, яка, втім, останніми роками знаходить і практичне застосування. В укритті її на зиму є особливості, відмінні, скажімо, від «шубок» для троянд. Тож зважте на це.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове