Архів
Вівторок,
14 листопада 2017 року

№ 89 (19534)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
По-англійськи піти не вийде

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ повинна сплатити 60 млрд євро за вихід зі складу Євросоюзу.

Докладніше...
Форум «азіатського десятка»

ФІЛІППІНИ. У Манілі відкрився 31-й саміт Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

Докладніше...
Доживемо до виборів

ІСПАНІЯ. Маріано Рахой закликав каталонців «не голосувати за сепаратистів» на дострокових перегонах.

Докладніше...
Гуманітарна катастрофа

ЄМЕН. Місто Сана зазнало масованого повітряного бомбардування.

Докладніше...
Шукай тепер винних

РОСІЯ. В Іжевську внаслідок вибуху побутового газу обвалився дев’ятиповерховий будинок.

Докладніше...
Переобраний на другий термін

СЛОВЕНІЯ. Президент Борут Пахор переобраний на другий термін.

Докладніше...
Трусонуло близькосхідний регіон

ІРАН та ІРАК. На кордоні країн стався потужний землетрус.

Докладніше...
Є що побачити

НІМЕЧЧИНА. У Ганновері відкрилася найбільша у світі виставка сільгосптехніки — «Agritechnica-2017».

Докладніше...
Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Я народилася 11.09.1961 року. Чи можу вийти на пенсію зараз, якщо маю 30 років і 8 місяців стажу, народила трьох дітей?»

Таїса ОВЧАРУК.

смт Раухівка

Березівського району

Одеської області.

 

УМОВИ призначення пенсії за віком визначено статтею 26-ю Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон).

Починаючи з 1 жовтня 2011 року право на пенсію за віком мають жінки після досягнення пенсійного віку, визначеного Законом залежно від дати народження, та за наявності страхового стажу не менш як 15 років. Зокрема, пенсійний вік жінок, які народились у період із 1 квітня по 31 грудня 1961-го, становить 60 років.

Згідно з Прикінцевими положеннями Закону, право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, які народили і виховали п’ятьох дітей. Отже, народження та виховання трьох дітей не дає права дострокового виходу на пенсію та інші пільги під час призначення пенсії за віком. Водночас, якщо у період, коли вашим дітям не виповнилось трьох років, ви не працювали, до вашого страхового стажу врахують періоди догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку.

 

«16 серпня 2017-го мені виповнилося 57 років. 2006-го вийшла на пенсію за вислугу років як працівник освіти. Відтоді працюю бухгалтером. Коли я зможу перейти на пенсію за віком і яким чином буде враховано мій стаж, набутий після 2006 року?»

Майя БОДНАР.

с. Бушинка

Тиврівського району

Вінницької області.

 

ВІДПОВІДНО до статті 26-ї Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсійний вік жінки, яка народилася 16.08.1960 р., — 59 років.

Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється із дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що є на час переведення з одного виду пенсії на інший у пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Отже, після досягнення 59 років ви маєте право звернутися до управління Пенсійного фонду України, в якому перебуваєте на обліку як одержувач пенсії за вислугу років, із заявою про переведення вас на пенсію за віком або із заявою про перерахунок пенсії за вислугу років з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії. Страховий стаж і заробітну плату або лише страховий стаж, набуті після 2006-го, буде враховано за даними із системи персоніфікованого обліку.

 

«З 28 серпня 2016-го я звільнився з військової служби в запас. У період з 16 травня 2012-го по 24 липня 2015 року перебував у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустці за власний рахунок. За який період під час призначення пенсії за вислугу років мені буде враховано додаткові види грошового забезпечення та премія?»

Василь Орловський.

с. Андріївка

Чемеровецького району

Хмельницької області.

 

ВІДПОВІДНО до пункту 7-го постанови Кабінету міністрів України від 17.07.1992 р. №393, розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсій військовослужбовцям визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Враховуючи те, що під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустці за власний рахунок ви не виконували службові обов’язки за посадою та не одержували грошового забезпечення, середній розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії визначатиметься за останні повні фактичні місяці служби перед звільненням (не раніше ніж з 1 січня 2008-го), тобто за період з 01.05.2011 року по 30.04.2012-го та з 01.08.2015 року по 30.07.2016-го.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Гуляти так гуляти
Читати
Заробітчани на крові
Читати
Старий-новий Верховний суд
Читати
Скільки євроблях?
Читати
Поневіряються за кордоном
Читати
Побільшало коліс
Читати
На боротьбу із несумлінними батьками
Читати
Приватні обленерго
Читати






Реклама:
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове