Архів
Вівторок,
21 листопада 2017 року

№ 91 (19536)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник

Соняшник № 728

Наш куточок для синів і дочок

Куточок підготувала Олена КОЩЕНКО. Малював Олексій КОХАН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Хрестослів

Повітряна куля

По горизонталі. 1. Труба, що стирчить на даху сільської хати. 4. У ведмедя — лапище, а в зайчика — … . 6. Він є у комп’ютерного монітора і телевізора. А ще у кінотеатрі на ньому показують фільми. 9. Найголовніший орган центральної нервової системи всіх хребетних тварин. 10. Пора року. 11. Представник цієї робітничої професії на верстаті обробляє дерево, оргскло, виточує залізні деталі. 12. Солодкий газований напій. 13. Той, хто бачив, як коївся злочин, і може розповісти про це в суді. 16. Велика канава. 20. Початок спортивних змагань, запуск космічної ракети. 21. Вони народжуються в мушлі морського молюска, а потім, нанизані намистом, служать як жіноча прикраса. 22. У давні часи в Україні це слово означало кухоль або десяту частину об’єму відра. 26. Права притока річки Синюхи, що протікає територією Черкаської та Кіровоградської областей. 29. Птах — символ миру. 31. Рідкісна в українській поезії віршова форма, що складається з тринадцяти рядків на дві рими. 32. Рослина родини бобових, яка широко застосовується у фармакології, квітникарстві. 33. Великий нелітаючий птах — житель саван Південної Америки, подібний до африканського страуса. 34. Площини об’ємних геометричних фігур. Наприклад, у куба їх шість. 35. Плід пальми, поширеної на морських узбережжях тропіків і субтропіків. Так само називається й острів у Тихому океані. 36. Легендарний лінкор японського імператорського флоту часів Другої світової війни. (Підказка: друга літера — «м», четверта — «т»).

По вертикалі. 1. Столиця Сирії. 2. Маслянистий залишок нафти після відбору з неї бензину і гасу. 3. Керівник вищого навчального закладу. 4. Обласний центр на Заході України. 5. Узагальнена назва різноманітних за формою ємностей, які використовуються для приготування або подавання їжі, напоїв. 7. Деталь одягу. 8. Дрібний хижий ссавець, хутро якого високо ціниться. 13. У людини їх два, у корови — від чотирьох до шести, а у свині — чотирнадцять. 14. Острів в Іонічному морі, в епосі Античної Греції — батьківщина Одіссея. 15. Мистецький гурт, що об’єднав вісім музикантів або співаків. 17. Екзамен. 18. Скляна ємність для вживання напоїв. 19. Маленькі рачки, що живуть величезними колоніями у верхніх шарах морів і океанів. 23. Неприятель, людина, що перебуває у стані непримиренної боротьби з ким-небудь. 24. Дзвін на кораблі. 25. Це слово грецького походження означає «боротьба». У медицині — термін, яким позначають сукупність останніх проявів життєвих функцій організму, що передують смерті. 26. Плід фруктового дерева, поширеного в Україні. 27. Однорічна олійна культура родини хрестоцвітих. 28. Велика природно утворена кучугура снігу або піску. 30. Її вставляють в оправу окулярів.

Версія для друку          До списку статтей

Хитрий квадрат

Яке б слово не розгадати, воно однаково читається і по горизонталі, і по вертикалі.

1. Те, що сприймається органами нюху.

2. Велика хижа морська риба.

3. Поштовхоподібні коливання стінок кровоносних судин, спричинені викиданням крові з серця при кожному його скороченні.

4. Перша літера грецького алфавіту.

5. Невелике прісноводне озеро на Далекому Сході неподалік кордону з Кореєю.

 

З народної мудрості

Спитали якось орла:

— Чому виховуєш своїх дітей так високо в небі?

— А чи наважилися б вони, як попідростають, злетіти високо, де ясне сонце царює, якби я їх виховував тут, низько на землі? — відповів орел.

* * *

Людина без роду, що дерево без плоду.

* * *

У дружній родині і в холод тепло.

* * *

До свого роду — хоч через воду.

 

Загадки

Хто приходить, той до неї підходить — кидає на зуб свій кожух. А коли спекота, то нема роботи.

* * *

Сонячного дня очима її побачиш, а руками не візьмеш.

* * *

Навкруги вода, а з питвом біда.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове