Архів
Вівторок,
21 листопада 2017 року

№ 91 (19536)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Не дійшли консенсусу

У НІМЕЧЧИНІ провалилися коаліційні перемовини.

Докладніше...
Торги за розлучення

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ запропонувала ЄС 43 млрд євро за вихід країни з блоку.

Докладніше...
Суспільна апатія

МОЛДОВА. У Кишиневі зазнав невдачі референдум за відставку мера, звинуваченого у корупції.

Докладніше...
Етнічне генеральне прибирання

ІЗРАЇЛЬ оголосив про намір депортувати 40 тисяч африканських біженців.

Докладніше...
Попросили у відставку

ЗІМБАБВЕ. Президент Роберт Мугабе нарешті подав у відставку.

Докладніше...
Багаторічне протистояння

АФГАНІСТАН. Урядові війська вивільнили з полону ісламістського руху «Талібан» сотні людей.

Докладніше...
Бунтують студенти

ГРЕЦІЯ. У Салоніках і Афінах відбулися сутички між студентами та правоохоронцями.

Докладніше...
Фінансові санкції

ТУРЕЧЧИНА. Євросоюз скоротив допомогу країні.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Молодіжна панорама

Крізь призму статистики

Олена БЕГМА.

В УКРАЇНІ молоддю вважаються особи віком від 15 до 34 років. Таких маємо 12,7 мільйона. І їх стає дедалі менше. За даними Держстату, впродовж останніх півтора десятиліття у нас зменшилось число співвітчизників у таких вікових межах на 2 мільйони. Водночас українська молодь ще й «старіє»: останніми роками значно численнішими стали вікові групи 30-34-річних і 25-29-річних. Тим часом найпривабливішими щодо життєвих перспектив і можливостей трудової реалізації для молоді є Київ, а також Харківська і Одеська області. «Наймолодшим» є населення у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернівецькій областях.

Проте от що цікаво: згідно з офіційними нормами ВООЗ, людина вважається молодою до 44 років. Таку різницю у визначеннях фахівці пояснюють просто: українці справді набагато раніше старіють. І фізично, а надто морально. Нерідко «зношуються» вже до 30 років, тоді як у розвинених країнах люди довго почуваються сповнені сил.

Народилася дитина? Час до РАЦСу

СЕРЕД усіх сімейних пар, які взяли шлюб у РАЦСі, найбільше розлучень реєструється серед молодих — 65%. Причому пік їх припадає на перші роки подружнього життя. Водночас молоді співвітчизники дедалі частіше обирають громадянський шлюб. За даними Інституту демографії та соціальних досліджень, серед людей віком 50-54 роки в офіційних стосунках перебувають понад 80%, тоді як серед молоді до 30 — 34%. Цікавий нюанс: здебільшого успішний громадянський шлюб увінчується його офіційним оформленням. За статистикою, на реєстрацію наважується кожна друга пара, яка живе громадянським шлюбом. І жінки, і чоловіки вважають, що планування народження дитини — головна підстава для узаконення стосунків у РАЦСі.

До речі, в Україні середній шлюбний вік для чоловіків становить 26-27 років, для жінок — 24-25 років. Тоді як у країнах ЄС — 30-31. Чи не тому, що пара у такому віці вже доросліша і відповідальніша, там значно менше розлучень. Наприклад, емоційні італійці розлучаються майже в чотири рази рідше, ніж ми. До того ж у країнах ЄС розлучення — дорога процедура, що також є стримувальним фактором. Водночас у більшості країн Євросоюзу при розлученні інтереси жінки краще захищені. Так, за тим же італійським законодавством, щонайменше 70% нажитого в шлюбі майна залишається дружині.

Перша цигарка — у підлітковому віці

МАЙЖЕ дві третини всіх сьогоднішніх дорослих курців в Україні вперше «побавилися» з цигаркою в компанії друзів-підлітків. У молодіжному середовищі навіть існує мода на ароматизовані сигарети. Вони не такі гіркі. До того ж товар цей легкодоступний, сам проситься до рук: вітрини з яскравими пачками ніби зманюють біля кас у супермаркетах, вуличних кіосках. До речі, нещодавно у столиці громадські активісти виявили 376 цигаркових кіосків поблизу навчальних закладів. Попри вимогу про заборону реклами тютюну і куріння у кафе та громадських місцях індустрія знайшла у законі шпарину, і тепер називає рекламну розкладку сигарет не рекламою, а «інформацією для споживача», вправно використовуючи відведену площу для просування свого товару.

Були б харчі та Iнтернет

СИДІТИ «на утриманні» рідних і в комп’ютері — таке соціальне явище стало масовим в українському молодіжному середовищі. Хіккі — своєрідна субкультура «хатніх людей», відлюдьків — свого часу виникла в Японії, де об’єднала в соціальних мережах майже мільйон чоловік. «Хікікоморі» не навчаються і не працюють. Живуть за рахунок своїх родичів і повністю відмовляються від соціального життя. Замість реального спілкування — лише віртуальне. Все, що їм потрібно, — це харчі та Інтернет. Більшості з них подобаються аніме (японські мультики для дорослих) і комп’ютерні ігри. При цьому хікікоморі сидять у мережі переважно вночі, засинаючи лише під ранок. Також вони багато читають. У реальному житті їм важко знаходити спільну мову з іншими. Тому хіккі знайомляться на тематичних сайтах чи спільнотах тільки з тими, хто поділяє їхні погляди…

За оцінками експертів, інтернет-спільнота «хатніх людей» в Україні вже налічує 45 тисяч. Більшість їх віком від 15 до 19 років.

Набуті знання згодяться

У ЛІСАХ Рівненщини відбувся дводенний патріотичний вишкіл для 70 юних краян, до організації якого долучилися волонтери та громадські організації. Розділившись на групи, молоді люди опановували основи військової справи — навчалися поводитись із вогнепальною зброєю, ознайомились із азами саперної справи, набували навичок рукопашного бою, тактику ведення бойових дій. Молодь готували за такими напрямами, як рух у групах, захист та перевірка території, медична підготовка. Як мовиться, у житті колись та пригодиться кожному.

Підтримка лише на папері

СТАРШОКЛАСНИКИ Лаврівської школи, що у Луцькому районі на Волині, члени крає­знавчого гуртка на чолі з учителем Арсеном Арсеновичем Сидорчуком, організувались у наукове товариство — перевіряють дію природничих законів у своїй місцевості. Їхні досліди, технічно підтримувані Волинським благодійним фондому «Дитяча місія в Україні», виявилися настільки захоплюючими, що ними зацікавилися вчені з Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України, які запросили юних краєзнавців на просвітницькі диспути з фізики.

Мабуть, таки недарма на наших студентів нині «полюють» виші світу далеко не останнього десятка. Директор «Дитячої місії в Україні» Людмила Віталіївна Ланюк, фонд якої втілює програму підтримки талановитої молоді, розповіла про пропозиції співпраці, які цього року вже надійшли з Польщі та Німеччини. Зрозуміло, в іноземців свій інтерес. Їм потрібні наші талановиті й амбітні молоді «мізки», з яких вони спробують виростити майбутніх нобелівських лауреатів. А де ж наші національні програми підтримки талановитої молоді? Хіба що на папері та на вустах високопосадовців.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
З молотка
Читати
Обділили
Читати
Уже не розслідуватимуть
Читати
До уваги батьків студентів-контрактників
Читати
Жінки сидять без роботи
Читати
Америка обіймів не розкриває
Читати
Прав не дотримуються
Читати
Руйнується хімічна галузь
Читати
Нечорноземні чорноземи
Читати
Безвіз шириться
Читати





— Чого з Ради йдеш? Сьогодні важливі питання для голосування.

— У мене важливіші: день народження кума. А ти знаєш, хто кум? Отож!

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове