Архів
Вівторок,
28 листопада 2017 року

№ 93 (19538)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  • За рубежем
Політична криза

НІМЕЧЧИНА. Партія Ангели Меркель погодилась на створення великої коаліції із соціал-демократами.

Докладніше...
Атака на мечеть

ЄГИПЕТ. У мечеті на півночі Синайського півострова здійснено теракт.

Докладніше...
Жодних поступок корупціонерам

РУМУНІЯ. У Бухаресті відбулась акція протесту проти корупції.

Докладніше...
Партнерство задля успіху

АВСТРІЯ. У Відні стартувала 17-та сесія Генеральної конференції ЮНІДО.

Докладніше...
Гинуть діти

СИРІЯ. Урядові війська та їхні російські союзники завдали авіаудару по селищу Аль-Шафа.

Докладніше...
Проти тероризму

У САУДІВСЬКІЙ АРАВІЇ заснували ісламський антитерористичний альянс.

Докладніше...
Нове пришестя вірусу

ПІВДЕННА КОРЕЯ. Зафіксовано спалах пташиного грипу.

Докладніше...
Прокинувся через піввіку

ІНДОНЕЗІЯ. На острові Балі через виверження вулкану Агунг порушилося міжнародне авіасполучення.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Відлуння

Світ пам’ятає. А ми?

Олена КОЩЕНКО.

Минулими вихідними Україна і світ вшанували пам’ять страждальців, замучених голодом у 1932-1933 роках.

ЦЬОГО року пам’ятні заходи до 85-х роковин геноциду, який поглинув мільйони українців, пройшли під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію». Насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі України, в якій лютував голод, репресії — все це мало знищити на пні прагнення нації до незалежності…

У містах, селищах і селах відбулися виставки, презентації, відкриті лекції, покази документальних та художніх фільмів, відео-, фото- та інших документів, записів свідчень очевидців тощо. У церквах майже всіх конфесій відслужили панахиди за померлими від голоду...

У столиці національні пам’ятні заходи розпочалися біля Меморіалу жертв Голодомору з участю керівництва держави, глав українських церков, представників дипломатичних установ та громадськості. О 16-й годині було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, під час якої українці запалювали свічки та виставляли на підвіконня осель лампадки. Але надзвичайно гірко, що дуже мало було цих вогників пам’яті. Навіть у селах, які найбільше постраждали від штучного голоду. Що ж це за нащадки, котрі не спроможні запалити свічку скорботи за своїми замученими дідами й прадідами? Де наші гідність, совість? Може, тому досі не живемо, а животіємо...

Також громадські заходи відбулися на Хрещатику та майдані Незалежності.

Знаковою для суспільства подією стала й репрезентація у столиці книжки всесвітньо відомого історика, лауреатки Пулітцерівської премії Енн Еплбаум — «Червоний голод: Війна Сталіна проти України». Під час виступу в Києво-Могилянській академії авторка наголосила: «Історія Голодомору — це трагедія, але історія України — не трагедія. Незважаючи на мільйони вбитих під час війни Сталіна проти України, ваша країна є на мапі світу».

Жалобні заходи в той же час відбулись у 32 країнах світу. Велелюдними вони були у США — у штаті Каліфорнія, Нью-Йорку, Чикаго, Вашингтоні, де встановлено меморіал жертвам Голодомору українського народу. До речі, завдяки спільним з нашою діаспорою у США зусиллям низка американських штатів уже визнала Голодомор актом геноциду українського народу. Окремі американські державні діячі зробили свої заяви щодо цього злочину. Зокрема, днями в штаті Мічиган прийняли резолюцію, що визнає Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. Відповідний документ був підтриманий Палатою представників штату. Раніше таке визнання і відповідне юридичне втілення були зроблені в семи штатах — Вашингтон, Вісконсін, Орегон, Іллінойс, Пенсильванія, Нью-Джерсі та Нью-Йорк.

У Вільнюсі також відбулися меморіальні заходи з участю місцевої української громади та литовських друзів України на пошановування пам’яті жертв страшного голоду в 1932-1933 роках. Спочатку пройшла урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку та до пам’ятника Жертв радянської окупації біля Музею жертв геноциду в центрі Вільнюса. Присутні схилили голови за загиблими у спільній молитві, запалили свічки пам’яті, поклали колоски та квіти до пам’ятника Жертв радянської окупації. До учасників заходу із промовою звернувся Посол України в Литві Володимир Яценківський, який, зокрема, наголосив на тому, що в історії України та Литви є багато спільних сторінок, зокрема й трагічних через геноцид двох народів, організований радянським тоталітарним режимом.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Удостоєно найкращих
Читати
Гроші — по факту
Читати
В непочесних лідерах
Читати
Дрібні не потрібні
Читати
Терпець уривається
Читати
Небезпечна вода
Читати
Iще вище
Читати
На порозі нової епідемії?
Читати
Фронт на дорогах
Читати
Кажуть, що перезимуємо
Читати
Iз правами людини проблеми
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове