Архів
П’ятниця,
1 грудня 2017 року

№ 94 (19539)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Грудень Наша пошта

Грудень

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.
Малюнки Валентини ПРОТОПОП.


Версія для друку          До списку статтей
  • Скарби рідного краю

Кам’яне диво природи

Олена БЕГМА.

БУВАЄ, на якійсь місцевості утворюється природний ландшафт, гідний подиву і замилування всього світу. Він вабить не тільки туристів і художників, а й кіномитців.

І в Україні є місця, за своєю красою гідні кінематографічного світового бестселера. Зокрема, таким дивом природи називають каньйон біля міста Коростишів у Житомирській області поблизу траси Київ — Житомир. На дні його хлюпочеться озеро завглибшки 20 метрів із кришталево чистою джерельною водою, що утворилося штучним шляхом унаслідок затоплення велетенського гранітного кар’єру. Серед місцевих мешканців побутує чимало заманливих легенд і переказів, пов’язаних із цими місцями. Також ходять чутки, що на дні водойми сховані від людського ока коштовні скарби хазяйки цієї Гранітної гори, свого часу потривоженої людьми.

Каньйон ніби стережуть сосни. Вони такі височезні, що, здається, підпирають небо. Скелясті круті гранітні береги озера теж порослі соснами, а також березами. Такі краєвиди так і просяться на полотно художника!

Ці краї першими розвідали любителі активного відпочинку на природі, як-от скелелази та охочі пострибати в озеро з 12-метрових скель. Сюди навідуються ті, хто любить проживання у наметах і готування їжі на вогнищі. Також дуже часто проводяться різноманітні туристичні квести. Ну і, звичайно ж, — кіномитці і режисери, які частенько знімають у цій місцевості фільми і кліпи. Зокрема, тут знімався український пригодницький фільм-фентезі «Сторожова застава», герой якого через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. А ще телесеріали «Відьма» та «Нюхач», чимало пісенних кліпів…

Загалом Коростишівський район — це край дуже цінних природних гранітів. Тож не дивно, що чимало тамтешніх людей займаються виготовленням виробів із каміння. Що ж робити ще, якщо сама природа подарувала краю таке багатство!

Версія для друку          До списку статтей

«Неприємні» дні

за геофізичними чинниками:

                        

3,                    неділя,                 17-20      год.

10,                  неділя,                 9-11       год.

13,                  середа,                  20-22      год.

14,                  четвер,                 18-20      год.

17,                  неділя,                 17-20      год.

18,                  понеділок,           8-10        год.

20,                  середа,                 4-7          год.

24,                  неділя,                  16-20      год.

26,                  вівторок,             11-14      год.

27,                  середа,                  19-22      год.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове