Архів
П’ятниця,
8 грудня 2017 року

№ 96 (19541)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Перед холодами

Із бурту гною, як і з компостної купи, за зиму вивітрюється багато корисних речовин. Тож напередодні холодів органіку варто прикидати землею або торфом. Не зайвим буде і прикрити поліетиленовою плівкою. Завдяки цьому гній добре перепріватиме, черв’яки підуть углиб і перероблятимуть масу.

Аби знезаразити ґрунтосуміш для вирощування взимку городини, багато хто з господарів її пропарює. Але ще краще це зробить низька температура. Тож винесіть ємність із землею на вулицю чи балкон. Мороз знищить усі шкідливі мікроорганізми. Відтак можна сміливо висівати насіння.

Якщо у погребі підвищена вологість, то, щоб не допустити втрат продукції, овочеву купу прикривають шаром сіна завтовшки 40 см. Воно вбиратиме конденсат, і врожай залишатиметься сухим. Іноді таку ковдру протягом зими доводиться змінювати кілька разів.

Також можна спробувати підсушити сховище, помістивши в ньому ємність із негашеним вапном. Воно поглинає вологу з повітря. Подібним чином допоможе і деревне вугілля чи сухий пісок.

Версія для друку          До списку статтей

МИНУВ час, коли в Україні, надто у південних областях, випасалися величезні стада овець, що надійно «підживлювали» харчову галузь та легку промисловість. Держава фактично припинила турбуватися про вівчарство, то принаймні на рівні фермерів і приватних господарів варто було б розпочати розведення цих тварин у більшій кількості. Насамперед — через їхню надзвичайну пристосованість до умов утримання: «там, де піхота не пройде», вівця витримає і тривалий перехід, і задовольнятиметься навіть грубими кормами. Докладніше у матеріалі про особливості їх розведення.

Переваги мульчі зайвий раз обговорювати нема необхідності. Власне, чи не в кожній статті «ДГ», присвяченій садівництву або городництву, міститься рекомендація замульчувати насадження. А ось щодо техніки мульчування можна розмірковувати багато — досвід господарів повсякчас підказує нові рішення. Тож розглянемо різні види укривних матеріалів, їхні плюси і мінуси.

Ви вже потурбувалися про інвентар? Адже основні роботи на полі й у саду вже завершено, то, можливо, щось необхідно підремонтувати, заточити тощо. Підкажемо правила догляду за підручними засобами.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове