Архів
П’ятниця,
8 грудня 2017 року

№ 96 (19541)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Не кваптесь укривати

ПІСЛЯ перших приморозків виноградний кущ обрізають і підготовлюють до швидкого вкривання на зиму. Для цього лози зв’язують у пучки поліетиленовими мотузками, щоб їх зручно було пригнути і притиснути до землі.

Якщо ж стоїть тепла погода — до мінус 5ОС — не поспішайте укривати виноград. За такої температури лоза добре дозріє і загартується.

У цю пору під кущі вносять суперфосфат і попіл.

Найкраще вкривати виноград хвоєю. Але існує багато інших матеріалів для цього. Головне — забезпечити доступ повітря до лози і щоб там було сухо.

Нерідко навесні під укриттям видно мишачі сліди. А з часом з’ясовується, що на лозі відсутні бруньки. Це голодні гризуни об’їли їх. Щоб такого не сталося, перед укриванням не зайве буде насипати отруєної принади для непроханих гостей.

Версія для друку          До списку статтей

МИНУВ час, коли в Україні, надто у південних областях, випасалися величезні стада овець, що надійно «підживлювали» харчову галузь та легку промисловість. Держава фактично припинила турбуватися про вівчарство, то принаймні на рівні фермерів і приватних господарів варто було б розпочати розведення цих тварин у більшій кількості. Насамперед — через їхню надзвичайну пристосованість до умов утримання: «там, де піхота не пройде», вівця витримає і тривалий перехід, і задовольнятиметься навіть грубими кормами. Докладніше у матеріалі про особливості їх розведення.

Переваги мульчі зайвий раз обговорювати нема необхідності. Власне, чи не в кожній статті «ДГ», присвяченій садівництву або городництву, міститься рекомендація замульчувати насадження. А ось щодо техніки мульчування можна розмірковувати багато — досвід господарів повсякчас підказує нові рішення. Тож розглянемо різні види укривних матеріалів, їхні плюси і мінуси.

Ви вже потурбувалися про інвентар? Адже основні роботи на полі й у саду вже завершено, то, можливо, щось необхідно підремонтувати, заточити тощо. Підкажемо правила догляду за підручними засобами.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове