Архів
П’ятниця,
8 грудня 2017 року

№ 96 (19541)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Святе місто і світова політика

США. Президент Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю.

Докладніше...
Примушують до гостинності

ЄВРОСОЮЗ. Єврокомісія позивається до країн Центральної Європи через відмову приймати біженців.

Докладніше...
Визначились із президентом

ШВЕЙЦАРІЯ. Президентом країни на 2018 рік став Алан Берсе.

Докладніше...
Знову гинуть мирні люди

СИРІЯ. Російські сили завдали ударів по утримуваному «Ісламською державою» селу на сході провінції Дейр-ез-Зор.

Докладніше...
Розлучення по-англійськи

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Вчергове не вдалося досягти прориву в переговорах у Брюсселі щодо виходу країни зі складу ЄС.

Докладніше...
Поки що погостює

ІСПАНІЯ. Колишній лідер Каталонії Карлес Пучдемон залишиться в Бельгії.

Докладніше...
Сплеск напруженості в регіоні

КИТАЙ має відкритий підхід до вирішення ядерної проблеми КНДР.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • У Верховній Раді

«Ні» насильству!

Марина ТІШКОВА.

Зимове загострення — так коротко можна охарактеризувати події початку грудня і в сесійній залі, і поза нею. У такій тривожній атмосфері законотворча робота йшла «зі скрипом». За два пленарні дні попри насичений порядок денний розглянуто лише десять законопроектів, ухвалено три закони.

ВІВТОРОК та середа видалися особливо напруженими для колишнього глави фракції БПП, а нині генпрокурора Ю. Луценка. Його запрошували у сесійну залу для надання інформації два пленарні засідання поспіль. Причини відомі — події, що вирують навколо екс-приятеля Президента П. Порошенка, у минулому президента Грузії та очільника Одеської ОДА М. Саакашвілі, та криза правоохоронної системи взагалі. У виступах Ю. Луценко спростовував «міф про війну між ГПУ та Національним антикорупційним бюро», оприлюднив проміжні підсумки «соцзмагання» між цими органами — хто більше піймав та відправив до суду хапуг і скільки грошей повернуто державі. Втім, результати цього перетягування корупційного каната не особливо помітні — одіозні персони, до діяльності яких суспільство має найбільше претензій, на волі й цілком спокійні щодо власного політичного майбутнього. Показав Ю. Луценко й «кіно про Міхо» — розлоге відео, яке мало переконати депутатів, що претензії правоохоронців до грузинського легіонера небезпідставні: брав він «гроші Януковича» на свою «революцію» і не червонів... Хто тут правий, хто винен — доведуть Феміда (якщо до неї доведуть справу) і час, котрий, як відомо, найкращий суддя.

Двадцять три співробітники Служби безпеки України загинули у війні на Донбасі, понад сто дістали поранення. Такі дані оприлюднив у своїй інформації запрошений для виступу глава СБУ В. Грицак. Близько 70% робочого часу нашої спецслужби займає протидія російській гібридній агресії та діяльності її агентів. Решту 30% — боротьба з організованою злочинністю та корупцією. За два роки розпочато 2 тисячі 799 кримінальних проваджень за такими фактами, засуджено 1 052 особи. Країна, вважає В. Грицак, може спати спокійно — ловлять і садять.

Що ж до законотворчості, то «ужинок» скупий. «Точково» торкнулися питань соцзахисту вразливих категорій населення та протидії домашньому насильству, хоча останнє проходило дуже важко. Велика частина депутатів-чоловіків не вбачала у ньому гострої актуальності, крім того, законотворчий процес гальмувало слово «гендер» та словосполучення з ним — їм убачалися якісь дражливі негативні підтексти. Відразу розтлумачимо: це поняття означає «стать» і зовсім не стосується «різноколірних» меншин (чиє становище, зауважимо, теж слід законодавчо врегулювати). Отже, що маємо? Згідно з ухваленими змінами до законодавства, чоловіки і жінки з числа військовозобов’язаних, на утриманні яких перебувають троє і більше неповнолітніх дітей чи дітей з інвалідністю, дістали право на відстрочку від призову під час мобілізації.

Внесено зміни до законодавства у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок та домашньому насильству. Запровадять додаткові заходи боротьби з цим негативним суспільним явищем відповідно до європейського досвіду.

Після напруженого дводенного обговорення ухвалено Закон «Про запобігання та протидію домашньому насиллю». Під цей термін відтепер підпадають усі акти фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства, вчинені стосовно члена колишнього чи теперішнього подружжя або людьми, які живуть разом чи жили. Нацполіція набула права контролювати поведінку кривдника, щоб запобігти «рецидиву», а також стежити, аби він дотримувався накладених обмежень. Буде створено Єдиний держреєстр випадків домашнього насильства, розроблено програми для постраждалих. Якщо насилля відбулося щодо дитини або в її присутності, то кривдника позбавлятимуть права спілкуватися з нею.

6 грудня, у середу, відбулося урочисте засідання, присвячене 100-річчю проведення першого Курултаю кримськотатарського народу.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Боротьба з рейдерством
Читати
«Маски-шоу» поза законом
Читати
Загинуло менше
Читати
Заспокоять пігулками
Читати
Смерть у землі
Читати
Несвобода слова
Читати
Забезпечать дитсадками
Читати
Кредит довіри вичерпано
Читати
Субсидійна панацея
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове