Архів
П’ятниця,
12 січня 2018 року

№ 3 (19550)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Хурма в домашніх умовах

РОСЛИНА хурма у домашніх умовах росте, але родить досить рідко: дуже волелюбний «характер». Утім, є способи «приручити» її — виростити гарне здорове деревце, яке регулярно дає врожай великих і солодких помаранчевих ягід.

Хурма належить до роду субтропічних листопадних дерев. Широко поширена в Японії. Існує понад 200 видів.

Корисні властивості плодів доведені при лікуванні серцево-судинних захворювань, нервової системи, хвороб легенів, як бактерицидний засіб, при діареї, анемії, кровоточивості ясен.

Отже, про загалом нескладну агротехніку вирощування цієї культури.

Виростити хурму в будинку можна зі звичайної кісточки, що залишилася після того, як ви з’їли плід. Досвідчені садівники радять висадити кілька кісточок від різних плодів. Їх попередньо просушують і заглиблюють у вазон із землею на 1-2 см. Для більшої ймовірності появи сходів на початковому етапі можна замочити кісточки в слабкому розчині марганцівки для знезараження.

Вазон необхідно накрити плівкою і поставити в тепле місце. Сходи зазвичай з’являються вже через 1-2 тижні після висівання насіння. Тим часом ґрунт слід регулярно зволожувати та провітрювати, знявши плівку. Після появи паростків поліетилен можна прибрати.

Якщо кісточка своєчасно не відокремилася від паростка (вона досить щільна), її необхідно акуратно видалити, аби надалі це не стало на заваді розвитку рослинки і не призвело до її загибелі. Хурма розвивається дуже швидко, в міру росту її потрібно пересаджувати в більшу ємність, регулярно поливати. Краще «почувається» в легкій землесуміші. До підживлення слід ставитися акуратно, себто ліпше «недогодувати», ніж «перегодувати» мінеральними, а особливо — органічними добривами.

Щодо температурного режиму, то субтропіки цілий рік намагатися влаштувати для неї нема необхідності. Деревцю навіть потрібен холодний зимовий період, але, як-то кажуть, без фанатизму.

Узагалі мета аматора при вирощуванні хурми — не створити якомога сприятливіші умови для ніженки, а змусити деревце плодоносити. Це не означає, що ви маєте його «катувати» голодом, тіснотою і сухістю. Потрібно дотримуватися балансу між стресовими і сприятливими умовами. Себто застосовувати агротехніку помірного обмеження.

Хурма любить світло, але захищайте її від прямих сонячних променів. Виносити деревце на відкрите повітря ліпше в похмурі дні, поступово привчаючи до великої кількості світла.

Дочекавшись четвертого-п’ятого листочка, паростки прищипують.

Якщо виконувати ці правила, то почати плодоносити хурма може через 5-7 років, а якщо її прищепити, то плоди напевне з’являться на пару років раніше.

У домашніх умовах висота деревця зазвичай досягає 1,5 метра. Слід стежити за формуванням крони, вчасно обрізаючи зайві гілочки, підживлювати ґрунт доступними добривами.

Версія для друку          До списку статтей

СТІЛЬКИ всього нині пропонують магазини для городників, що очі розбігаються. Продаються і стимулятори росту. Деякі з них обіцяють підвищення врожаю на двадцять і вище процентів. Не вірте безсовісній брехні. А от збільшенню процентів на десять-п’ятнадцять грамотне застосування стимулятора посприяє. Спробуємо розібратися у цій темі в одному з матеріалів майбутнього куточка.

Як обігріти кролицю-маму в холоди, адже власники особливо цінних порід підлаштовують спарювання тварин так, щоб окріл відбувався саме в зимовий період? А приплід має бути в теплі. Отже, як зробити благополучною перезимівлю вуханів?

Що ми знаємо про фосфорні добрива — заголовок статті говорить сам за себе. Мета — «підкувати» городника теорією щодо того, чому фосфор такий важливий для рослин, які бувають види цих добрив, як їх вносити та чи потрібно робити це щороку.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове