Архів
П’ятниця,
16 лютого 2018 року

№ 13 (19560)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Що сіють квітникарі в лютому

У ЦЕЙ ЧАС висівають на розсаду декоративні культури з тривалим вегетаційним періодом.

Петунію слід сіяти наприкінці лютого — на початку березня. Її насіння дуже дрібне, тому посів проводять виключно по поверхні, в жодному разі не присипаючи ґрунтом. Сходи зазвичай з’являються через 10-14 днів. Сіянці з двома справжніми листочками пікірують в окремі горщички. Взагалі розсада петунії краще розвивається, якщо у період росту її два-три рази пересадити, щоразу збільшуючи об’єм ємності. В середині травня рослини можна висаджувати на клумби. До цього часу у них зазвичай уже сформовані бутони, а деякі сорти починають цвісти.

Чарівна лобелія доречна в будь-якій садовій композиції. Коли цвіте лобелія, її листя не видно серед безлічі дрібних квіточок яскравих відтінків. Сіють лобелію наприкінці лютого — на початку березня в ящики по поверхні ґрунту. Посіяне злегка прикочують і рясно зволожують з пульверизатора. Сходи з’являються приблизно через два тижні. Сіянці пікірують і ставлять у світлому добре провітрюваному місці, а з середини травня висаджують у ґрунт або в контейнери.

Без розсади цвітінням гвоздики Шабо помилуватися не вдасться: воно настає через 5-6 місяців після сівби. Тому лютий — оптимальний час для початку вирощування культури.

Виростити гвоздику Шабо не складно; основне завдання — не пропустити термін посіву. Щодо іншого рослина невимоглива. Вона любить світло, досить холодо- і посухостійка.

Після посіву ящички тримають при температурі плюс 23-25ОС, поки не з’являться сходи (через 7-10 днів). Їм потрібне хороше освітлення і прохолода (плюс 14-15ОС), тому рослинки слід розпікірувати в окремі стаканчики, щоб не затіняли одна одну. Поливати помірно.

Дивовижно невибаглива рослина бегонія постійноквітуча, що цвіте з червня і до осінніх холодів. Залежно від сорту ця культура може мати зелене, бронзове, бордово-коричневе листя і білі, рожеві або червоні квіти. Низькорослі сорти дуже компактні: заввишки не більше 20 см. Насіння бегонії цього виду слід сіяти по поверхні, потім злегка притиснути і гарненько зволожити ґрунт. Оптимальна температура для проростання — плюс 20ОС. Через 1,5 місяця молоденькі рослинки розпікіровують в окремі ємності, а на початку червня висаджують просто неба.

Насіння лаванди вузьколистої вимагає стратифікації — цим і пояснюється такий ранній термін сівби на розсаду (як варіант — можна сіяти під зиму). Заглиблюють на не більш ніж 0,5 см у добре зволожену землесуміш. Ємність із посівами накривають плівкою або склом і ставлять у холодильник. У фазі двох-трьох пар справжніх листків сіянці пікірують, а у ґрунт висаджують, коли минуть приморозки. На відміну від дорослих рослин молоді не надто холодостійкі.

Сальвія (шавлія блискуча). Ця теплолюбна рослина вирощується як однорічник. Сіють її наприкінці лютого — на початку березня, присипаючи тонким шаром ґрунту. Пікірують у фазі чотирьох-п’яти справжніх листків, а наприкінці травня — на початку червня висаджують на клумбу, бажано на сонячному місці.

Віола (фіалка Віттрока) — дворічна культура. Сіють серед літа, у вересні пікірують і залишають до наступної весни. Потім висаджують на постійне місце. Та якщо ви хочете, щоб віола зацвіла в рік посіву, причому квітувала з кінця травня і до самого снігу, посійте її на розсаду в лютому.

Підрослі сіянці розпікіровують в окремі стаканчики. Щоб вони добре розвивались і не витягувались, розсаду бажано помістити в прохолодне (плюс 14-15ОС) добре освітлюване місце.

Геліотроп — любитель сонця і тепла. Він досить вимогливий до родючості ґрунту і порадує цвітінням лише того садівника, який буде його регулярно доглядати, поливати і підживлювати.

Сіяти його слід поверхнево, оскільки насіння проростає тільки на світлі. Притисніть насінини до ґрунту, злегка вдавивши в нього, але не присипайте зверху. Через місяць, коли сіянці підростуть, розпікіруйте їх в окремі горщики. На клумбу розсаду можна переселяти починаючи з середини травня.

Версія для друку          До списку статтей

«ВІД ПОГАНОГО семені не жди доброго племені», — каже народна мудрість, характеризуючи значення насіння для одержання високого врожаю хорошої якості. І якщо досвідченим городникам багаторічний досвід підказує, що садити, де і скільки, аби й собі вистачило, і було чим із дітьми поділитись, то у початківців іде голова обертом від пропозицій на ринку насіння. Отже, підкажемо, як визначитись із кількістю й асортиментом овочевих культур, аби задарма не витрачати гроші. Також поговоримо про сорти і гібриди: чим вони один від одного відрізняються; чому надавати перевагу.

А продовжить тему матеріал із цього ж ряду щодо завчасного планування грядок. Урахувавши наші поради стосовно того, які культури одна з одною уживаються, а які в жодному разі не можна комбінувати, бо доброго врожаю не дочекаєтесь, ви зможете намалювати план свого городу і, ревізувавши власні торбинки з насінням і відвідавши базар, ретельно втілювати його в життя.

Через брак органіки багато хто використовує як добриво курячий послід. Справді, він доступніший і містить найбільше азоту серед решти органічних. Але є кілька «але», на чому, певно, дехто вже обпікався в прямому і переносному сенсі. Отож як зробити так, щоб курячий послід не нашкодив рослинам, — в одному з матеріалів наступного куточка.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове