Архів
П’ятниця,
23 лютого 2018 року

№ 15 (19562)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Курячий послід як добриво

ПІСЛЯ розвалу ферм практично ніде дістати людям органіки, та й дорога вона. Тож доступніший курячий послід як добриво використовують практично всі. Але багато городників, застосувавши його на городі один раз, надалі відмовляються це робити, оскільки обпікаються — як у прямому, так і в переносному сенсі.

Це добриво серед інших органічних містить найбільше азоту. Але в процесі зберігання азот розкладається на аміак, після чого послід перетворюється на отруту. Для того, щоб азот зберігався якомога довше, у пташниках як підстилку рекомендується використовувати торф’яну потерть, яка запобігає швидкому висиханню посліду і збереженню в ньому азотовмісних речовин.

Для того, щоб азот із курячого посліду не перетворювався на аміак, рекомендується висушувати його на повітрі, пересипаючи торфом. Висушений таким чином послід можна зберігати в пластикових ящиках або бочках, обов’язково забезпечивши постійний доступ свіжого повітря (зробивши дірки в кришці).

Як добриво курячий послід у свіжому вигляді не рекомендується використовувати, оскільки рослини можуть отримати опіки, що може призвести до їх загибелі. А перш ніж унести в ґрунт у сухому вигляді, його рекомендується ретельно подрібнити і добре перемішати із землею або перегноєм.

Оптимальна норма внесення під овочеві культури сухого посліду — не більш як 50 грамів на метр квадратний. Але найліпше використовувати його як рідке підживлення. У розчин, який готується зі свіжого посліду, води потрібно більше, ніж у той, що готується із сухого. На одну частину свіжого курячого посліду слід узяти від 15 до 20 частин води. Вміст необхідно ретельно перемішувати. Тримати курячий послід у ємності довше двох днів не рекомендується: при тривалішому зберіганні, знову ж таки, виділяється аміак. Отриманим розчином удобрюють городні культури з розрахунку відро на квадратний метр.

Є й інший спосіб застосування курячого посліду як добрива. Ємність наповнюють ним на третину, заливають водою і, помішуючи, доводять до напіврідкого стану. Потім беруть одну частину одержаного розчину і розводять його ще раз чотирма частинами води. Лише після цього розчин готовий до застосування на городі. Пропорція та сама: відро на метр квадратний.

При використанні пташиного посліду найголовнішим правилом повинна стати помірність.

Версія для друку          До списку статтей

НАСТУПНИЙ випуск «ДГ» продовжить в основному тему передпосівної підготовки насіння. Годимо, як-то кажуть, тому насінню, аби тільки на полі дало дружні сходи й овочі потім не хворіли. Тому аж ніяк не зайвою буде обробка посівного матеріалу мікроелементами. Є вони готові у продажу, а дехто довіряє перевіреним домашнім засобам, що стимулюють ріст рослин. Поговоримо, чим хороші та зручні мікродобрива, як самому провести барботування насіння та про інше.

Дбайливі господарі попіл, що накопичився за зиму, зсипають не просто неба, а під навісом під плівку. Це дуже цінне добриво насамперед для посадки плодових культур, ягідних чагарників, а отже, незамінне навесні. Куди ще і як його можна застосовувати, повідаємо в одному з матеріалів.

На додачу до місячного посівного календаря, коли що сіяти і садити, який ми надрукували, подамо ще й фенологічний. Усе ж таки нема нічого й нікого мудрішого за матінку природу: рослини розпускають листя чи починають квітувати, саме коли настає їхній час. А мудрі люди, спостерігаючи за ними, знали, що зацвіла, приміром, калина — час сіяти огірки, гарбузи. І хоч глобальне потепління зсунуло колишні звичні терміни, «прив’язка» до природних вказівників переважно залишається незмінною.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове