Архів
П’ятниця,
16 березня 2018 року

№ 21 (19568)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Основні хвороби розсади

ТЕНДІТНІ сіянці вимагають догляду: їх потрібно помірно поливати, підживлювати, підсвічувати спеціальними лампами. Але навіть повний комплекс заходів догляду інколи не рятує від шкідників і збудників захворювань. Молоді рослини найчастіше уражуються кореневою гниллю і чорною ніжкою.

Від першої найбільше потерпають томати, баклажани, перець, огірки, капуста.

Ознаки кореневої гнилі: знизу починають жовтіти, а потім і засихати листочки. На стеблі з’являються темні смужки, іноді навіть тріщинки, нижня частина його темніє. Якщо в приміщенні, де вирощують розсаду, висока вологість, на рослинах можуть розвинутися спори гриба — пухнастий наліт білуватого або злегка рожевого кольору.

Боротися з кореневою гниллю розсади дуже важко, практично неможливо, заражені екземпляри зазвичай гинуть. Найчастіше рослини хворіють на кислих ґрунтах (це більшою мірою стосується сівби насіння на грядку й вирощування розсади в теплицях, при довготривалому використанні ґрунту). В умовах квартири або будинку збудники цього захворювання можуть розвиватися при надмірній вологості, а також якщо ви «перегодовуєте» рослини азотними і органічними добривами. Щоб уберегти розсаду від кореневої гнилі, кислі ґрунти необхідно вапнувати. Не допускайте надлишку азоту, а також не залийте сіянці. Вчасно видаляйте хворі.

Симптоми чорної ніжки — сіянці жовтіють і в’януть, стебло на рівні ґрунту чорніє, на ньому утворюються перетяжки, які є основною ознакою захворювання. Чорна ніжка може датися взнаки на будь-якій культурі. Але на відміну від кореневої гнилі з нею легше боротися.

Якщо ви помітили хоча б одну ознаку захворювання, припиніть поливати сіянці на кілька днів. Уражені ділянки припудріть попелом, навколо рослин підсипте чистий сухий річковий пісок. У подальшому слід поливати лише теплою водою з марганцівкою.

Версія для друку          До списку статтей

РОЗСАДА на підвіконні добре розвивається і з кожним днем усе більше тягнеться вгору. Здається, що ще потрібно — поливай її, підживлюй і чекай часу, поки рослини можна буде пересадити на грядку. Навіщо пікірувати, як кажуть досвідчені городники? Аж ні. Цим агрозаходом нехтувати в жодному разі не можна. В наступному куточку пояснимо чому.

Боротьба за врожай — це, власне, боротьба за підвищення біогумусу в ґрунті. А хто виробляє цей самий біогумус? Правильно, черв’яки, спеціальні каліфорнійські й «рідні» дощові. Пропонуємо вам самим виготовити таку собі міні-ферму для розведення останніх. Затрат майже ніяких, а про технологію розповімо. У підсумку земля на городі стає кращою і щедро віддячує.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове