Архів
П’ятниця,
16 березня 2018 року

№ 21 (19568)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Весняні турботи на пасіці

ОСНОВНЕ завдання власників вуликів у цей час — не допустити загибелі бджолосімей. Якщо умови в зимівнику нормальні, поспішати з «переселенням» комах на тічок не потрібно. А коли температура в зимівнику підвищується до 40С і вище, то ліпше вулики виставити на тічок навіть у тому разі, якщо бджоли не зможуть облітатись. Зазвичай виставляють комах із зимівника, коли температура в тіні сягне 12-140С, аби вони могли облітатись. Під час обльоту пасічник стежить за кожною сім’єю. Трапляється, бджоли слабкої сім’ї приєднуються до бджіл сильної, яка дружно облітується. Щоб уникнути цього, відкривати льотки у вуликах треба не підряд, а через один. Після того як більшість цих сімей відлітається, відкривають решту льотків. Дуже важливо в день обльоту виявити неблагополучні сім’ї, аби оглянути їх і негайно надати допомогу. Погано облітуються сім’ї, що голодують або ослабли за зиму. Коли масовий обліт закінчиться, льотки зменшують до 2-3 см. Відтак розпочинають огляд неблагополучних сімей. Після цього проводять огляд усієї пасіки, щоб, не гаючи часу, створити бджолам найкращі умови для весняного розвитку.

Найневідкладнішою роботою є забезпечення сімей кормом. У гнізді має бути 6-8 кг меду. Нестачу корму поповнюють запасними медовими рамками. Якщо їх немає, дають густий медовий сироп. Відтак скорочують гнізда і додатково утеплюють. Після побіжного огляду можна почистити денця вуликів.

Головну весняну ревізію проводять із першим потеплінням, коли температура в затінку буде 14-160С. Діяти потрібно швидко, але спокійно, не слід занадто підкурювати гніздо димом, бо це порушує роботу сім’ї. У пасічницький журнал записують стан кожної з них, її силу, кількість рамок у гнізді, кількість і якість розплоду, на скількох рамках він розміщений, а також належність меду і перги. Також виправляють у сім’ях помічені раніше недоліки. Основні роботи головної весняної ревізії часто поєднують із виконанням робіт першого весняного огляду, щоб якнайраніше створити сім’ям належні умови для їх швидкого нарощування.

Версія для друку          До списку статтей

РОЗСАДА на підвіконні добре розвивається і з кожним днем усе більше тягнеться вгору. Здається, що ще потрібно — поливай її, підживлюй і чекай часу, поки рослини можна буде пересадити на грядку. Навіщо пікірувати, як кажуть досвідчені городники? Аж ні. Цим агрозаходом нехтувати в жодному разі не можна. В наступному куточку пояснимо чому.

Боротьба за врожай — це, власне, боротьба за підвищення біогумусу в ґрунті. А хто виробляє цей самий біогумус? Правильно, черв’яки, спеціальні каліфорнійські й «рідні» дощові. Пропонуємо вам самим виготовити таку собі міні-ферму для розведення останніх. Затрат майже ніяких, а про технологію розповімо. У підсумку земля на городі стає кращою і щедро віддячує.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове