Архів
П’ятниця,
16 березня 2018 року

№ 21 (19568)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Учетверте — канцлер

НІМЕЧЧИНА. Парламент знову обрав на посаду федерального канцлера Ангелу Меркель.

Докладніше...
Шпигунські пристрасті

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ скликала Радбез ООН щодо справи про отруєння Скрипаля.

Докладніше...
Відставка на тлі скандалу

СЛОВАЧЧИНА. Після вбивства журналіста-розслідувача Яна Куцяка країну охопили масові народні антиурядові протести.

Докладніше...
Знову теракт

ПАКИСТАН. У місті Рейвінд провінції Пенджаб біля поліцейської дільниці стався вибух.

Докладніше...
Ще одна залізна леді

США. ЦРУ вперше очолила жінка.

Докладніше...
Європолітика подвійних стандартів

ПОЛЬЩА. Президент розкритикував членство країни в Євросоюзі.

Докладніше...
Аби подалі від Москви?

МОЛДОВА. У парламенті зареєстрували проект декларації про об’єднання з Румунією.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Отакої!

Сокира розбрату

Віталій НАЗАРЕНКО.

Комунальні служби запланували зрубати 86 дерев в історико-заповідній зоні Чернігова — у парку імені Коцюбинського та на стародавньому Валу. Запевняють — дерева аварійні, тому й потребують негайної ліквідації.

НА ЗАВАДІ варварським намірам стали науковці та активісти, котрі стверджують, що більшість із намічених на вирубку дерев здорові. Плани представників КП «Зеленбуд» та ЖКГ активісти пов’язують із багатомільйонним проектом реконструкції, реалізації якої заважають зелені насадження, деякі з них, до речі, надзвичайно рідкісні.

Першим підозрілого чоловіка, котрий гострим інструментом вирізав глибокі хрести на деревах в історико-заповідній зоні Чернігова, помітив відомий колекціонер старожитностей Костянтин Ягодовський. Як виявилося, це був працівник комунального підприємства «Зеленбуд». Директор КП Роман Стариков дії свого підлеглого прокоментував так: «Проводилося обстеження та виявлення небезпечних дерев. Йдеться про такі, в яких товщина стовбура 40 сантиметрів, а дупло — 24. Якщо дерево впаде на людину, відповідальність нестимуть міські комунальні служби. Об’єктивність нашого обстеження підтверджена актом і підписами фахівців Державної екологічної служби України».

Активісти Чернігова ставлять під сумнів правдивість цих слів, адже раніше на дерева уваги ніхто не звертав. А як тільки «запахло» грошима, котрі підрядна організація отримає у разі втілення затвердженого виконкомом міськради проекту реконструкції парку імені Коцюбинського, комунальні служби одразу ж погодилися на вирубування дерев. Обурило природолюбів і те, що ставила мітки на «аварійних» деревах, як з’ясувалося, людина без профільної освіти (потім, аби уберегти від хвороб, активісти пролікували дерева з вирізаними хрестами).

Дендролог, доцент кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, голова Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи Світлана Потоцька також вважає, що запланована вирубка ніяк не є санітарною. «Обстежуючи парк, ми виявили дійсно аварійні дерева, але вони не були мічені, — розповідає науковець. — Натомість для вирубування позначено дерева виду робінія псевдоакація (акація біла), більшість із яких у хорошому стані. Для нашої місцевості ці дерева є екзотичними: вони північноамериканського походження, виростити їх було складно. А екологічна особливість робіній полягає в тому, що вони добре закріплюють ґрунти, мають фітонцидні властивості, є газостійкими, тобто виконують санітарно-гігієнічну функцію у міському середовищі. До того ж вони довговічні, мають гарну декоративну крону, яка є однією з природних окрас парку».

Завдяки вчасному втручанню активістів та розголосу в ЗМІ вирубування дерев поки що вдалося зупинити. У ході неформального спілкування із представниками громадськості чернігівський міський голова Владислав Атрошенко пообіцяв, що вирубці підлягатимуть тільки ті рослини, що справді становлять небезпеку або повністю засохли. Подальша доля території, де планують освоювати бюджетні кошти, не відома. Натомість очевидно, що жодна реконструкція не варта знищення живих дерев — легенів міста, елементу архітектурного ландшафту. Розлогі зелені насадження давно стали окрасою історичного центру древнього Чернігова.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Національне кумівство
Читати
Прощавайте, «найкращий банкіре»
Читати
Піднебесна взялася за справу
Читати
Ні роботи, ні зарплати
Читати
Тепер без карток
Читати
Ще одна заборона
Читати
Розікрали гроші
Читати
Коли на Батьківщині немає перспектив
Читати
Дорожчає
Читати
Що їмо і скільки
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове