ФІНЛЯНДІЯ видала остаточний дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» у своїй економічній зоні.

ПОЛЬЩА. У Варшаві анулювали попередній рапорт про причину смоленської катастрофи урядового літака Ту-154М.

ЧЕХІЯ. Прагу та ще два десятки міст країни охопили анти-урядові протести.

Давно своє відлітав

В АЛЖИРІ розбився військово-транспортний літак Іл-76.

Лідер не змінився

Футбол. Відбулися матчі 26-го туру чемпіонату України з футболу серед клубів Прем’єр-ліги. Полтавська «Ворскла» переграла ФК «Маріуполь» — 1:0. Переможного удару на 57-й хвилині завдав Михайло Сергійчук, який буквально за кілька секунд до того вийшов на заміну. Київське «Динамо» з рахунком 4:0 обіграло луганську «Зорю». М’ячі на столичному стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського забили Микита Бурда (13), Беньямін Вербич (51), Артем Беседін (54) та Віктор Циганков (88). На 68-й хвилині французький форвард «Зорі» Давид Фаупала не зміг забити пенальті у ворота голкіпера «Динамо» Дениса Бойка.

Лідер нинішньої першості «Шахтар» здолав на «Арені Львів» рівненський «Верес» — 2:0. Голи: Тайсон (24), Давид Хочолава (78). Одеський «Чорноморець» переміг удома донецький «Олімпік» — 3:1. Двома голами у «моряків» відзначився Олександр Гладкий (33, 43), ще один результативний удар на рахунку Івана Матяжа (82). У донеччан автором голу став Іван Сондей (42). ПФК «Олександрія» обіграла кам’янську «Сталь» — 2:0. Відзначились Олексій Довгий (29) та Василь Грицук (36, з пенальті).

Львівські «Карпати» перемогли кропивницьку «Зірку» — 2:1. Для обох команд матч був надважливим у боротьбі за виживання в УПЛ. Львів’яни в першому таймі мали перевагу, яку втілив у гол Гуцуляк, але після перерви Білоног відновив рівновагу — 1:1. Згодом команди залишились удесятьох. Спочатку вилучили Лобая («Карпати»), а через кілька хвилин — Ованісяна («Зірка»). На 65-й хвилині М’якушко знову вивів господарів уперед. «Зірка» догравала матч удев’ятьох після того, як червону картку отримав Цюпа.

Турнірне становище: перша шістка: «Шахтар» — 63 очки, «Динамо» — 57, «Ворскла» — 41, «Зоря» — 37, «Верес» — 33, «Маріуполь» — 33; друга шістка: «Олімпік» — 32, «Олександрія» — 29, «Карпати» — 26, «Зірка» — 23, «Сталь» — 22, «Чорноморець» — 22. Нагадаємо, на другому етапі чемпіонату перші шість команд ведуть боротьбу за медалі та місця у єврокубках, а друга шістка клубів — за збереження прописки у Прем’єр-лізі.