Архів
Вівторок,
24 квітня 2018 року

№ 31 (19578)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Корисно знати

Поцілунки сонця

Жанна Приходько,

дерматолог.

Щойно по-літньому пригріє сонечко, як на обличчі з’являються веснянки. Дехто ж не розлучається з ними все життя. Частина жінок ними не переймається, мовляв, веснянки — це поцілунки сонця, інших веснянки дратують, тож вони шукають способи їх позбутися.

ПОЯВОЮ пігментних плям на шкірі ми завдячуємо пігменту меланін. Він міститься у спеціальних клітинах — меланоцитах, що є в організмі кожної людини.

Меланоцити під упливом певного ферменту активізуються, а він пробуджується з підвищенням активності сонячного ультрафіолету. Якщо меланін розподіляється рівномірно (ця властивість успадковується генетично), то маємо рівну засмагу. Якщо ж нерівномірно (особливість рудо- і світловолосих), у місцях його концентрації виступають веснянки. Уперше це відбувається, як правило, у 3-5-річному віці. Руді та світловолосі «носять» свої веснянки все життя.

Чи можна позбутися ластовиння? Поряд із відбілювальними кремами є й прості випробувані часом народні засоби, завдяки яким колір пігментних плямок стає менш інтенсивним. Наприклад, сік листя петрушки й кульбаби. Листя промийте, перекрутіть на м’ясорубці та вичавіть сік. Протирайте ним ластовиння тричі на день.

Не поспішайте викидати огіркову шкірку — вона чудово освітлює шкіру. Лимонний сік також вельми ефективний і дієвий засіб проти ластовиння. Досить додати кілька крапель соку лимона до денного крему для шкіри або ж до маски (найкраще — з яєчних білків) перед тим, як намастити обличчя.

Втім, радила б не сприймати веснянки як проблему. На шкірі багатьох людей (надто золотоволосих) вони мають дуже природний вигляд.

А про що може свідчити поява веснянок у натуральних брюнеток: на обличчі, у зоні декольте — там, де їх раніше ніколи не було? Такі пігментні плями в темноволосих найчастіше з’являються у зрілому віці при зловживанні засмагою. Причиною можуть бути й гормональні зміни (наприклад, під час вагітності), порушення обміну речовин, хвороби печінки та жовчовивідних шляхів. Тож появу такого ластовиння варто сприйняти як сигнал перевірити організм.

Аби веснянок не більшало і вони не виникали повторно після відбілювання шкіри, потрібно використовувати сонцезахисні креми, якомога менше підставляти обличчя сонцю.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове