Архів
П’ятниця,
11 травня 2018 року

№ 35 (19582)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Вінілові шпалери — на фруктові дерева

Роман Ситник.

м. Ніжин,

Чернігівська область.

РОБЛЮ ловчі пояси з клеєм проти шкідників уже багато років. Облаштовую їх навесні, а знімаю тільки восени. Випробував кілька варіантів. Якщо застосовувати як підкладку звичайний папір, то клей його повністю просочує. При цьому він втрачає свої властивості й бруднить кору дерева. Якщо використовувати поліетилен, то кора під ним пріє. Шляхом проб і помилок з’ясував: найкращий матеріал для підкладки — вінілові шпалери на флізеліні (мабуть, у кожного знайдуться після ремонту). Обгортаю стовбури в два шари, фіксую скотчем і наношу кілька кільцевих смужок клею. Намагаюся мазати тонким шаром без патьоків. Інакше клей стікає нижче підкладки і забруднює стовбур.

Оновлюю клей у міру засмічення комахами. Зазвичай верхній шар шпалер клей трохи просочує, а другий — ні. Стовбур під шпалерами залишається чистим і не пріє.

Якщо клей потрапив на стовбур, найкраще його замазати глиняною бовтанкою. Через кілька днів він просочить цю глину і можна буде його обережно зішкребти. За багато років не помітив, щоб потрапляння клею на кору якось зашкодило дереву. Просто це має неохайний вигляд.

Версія для друку          До списку статтей

ПОДРУЖЖЯ Богдан і Ольга Клепаки, що стануть гостями майбутнього куточка, уособлюють у собі зоотехніків, біологів, ветеринарів та зоологів, а насправді вони фермери. Ясна річ, усі перелічені навички їм необхідні, адже опікуються не лише полями, а й чималою кількістю домашньої живності та пташиною зграєю. Причому Богдан та Ольга, так би мовити, багатоверстатники: не зосереджуються на чомусь одному, коло їхніх інтересів дуже широке. Читачам буде цікаво дізнатися про мініатюрних і декоративних курочок, качок-шипунів, півнів-кохінхінів...

Дбайливі хазяї не марнують ні клаптика землі, надто коли її небагато. Але ж частина все одно буде в тіні, а без сонця мало що росте. Однак такі культури є. Прийдемо на допомогу й розповімо, які рослини воліють ховатися в прохолодному затінку, а не пектися на сонці. Втім, на городню продукцію із таких місцинок особливо розраховувати не варто, хіба що декоративні культури радуватимуть око.

Профілактика і найпоширеніші хвороби цибулі стануть темою ще одного матеріалу, а вони таки часто не дають ріпчастій долежати до весни. Як підвищити стійкість рослин?

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове