Архів
П’ятниця,
25 травня 2018 року

№ 39 (19586)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Ядерний шантаж

ІРАН. Духовний лідер аятола Алі Хаменеї висунув країнам ЄС сім умов дотримання Тегераном ядерної угоди.

Докладніше...
Другий перехідний період

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Прем’єр-міністр просить ЄС подовжити перехідний період після виходу країни з ЄС.

Докладніше...
Статус біженця за гроші

НІМЕЧЧИНА. Шириться скандал, пов’язаний із незаконним наданням статусу біженця тисячам нелегалів.

Докладніше...
Атаки коаліції

СИРІЯ. Літаки коаліції на чолі зі США завдали авіаудару по позиціях урядової армії на сході країни.

Докладніше...
Зброя для стримування

США. Палата представників підтримала план створення нової ядерної зброї.

Докладніше...
Небо на замку

ФРАНЦІЯ. Авіадиспетчери провели одноденний страйк.

Докладніше...
Трусонуло

ЕКВАДОР. На півночі країни стався потужний землетрус.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Зелена аптека «Сільських вістей»

Липа серцелиста

Олександр КУРДЮК,

кандидат біологічних наук.

ДЕЩО сумбурно звучить, та перші асоціації при назві «липа» — це липовий мед і медовий аромат липових квітів. І роками перевірений рецепт: усі застудні захворювання лікуються липовим чаєм із медом. Найвідомішою і найпопулярнішою є липа серцелиста, або ж дрібнолиста.

Ангіна. 10 грамів подрібнених квітів (2 чайні ложки) залити 250 мл окропу, настояти до теплої температури. Процідити і додати п’ять грамів соди. Полоскати горло протягом дня.

Болегамівний та протизапальний засіб. Залежно від розмірів забоїв та запалень тканин м’язів узяти дві-п’ять ложок квітів липи, полити їх окропом, загорнути у марлю і прикласти до ураженої ділянки тіла.

Гастрити, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки з підвищеною кислотністю. Приготувати збір із рівних частин квітів липи, насіння льону, подрібненого коріння лепехи болотяної і солодки голої, листків м’яти перцевої і фенхеля звичайного. Дві столові ложки такого збору залити двома склянками окропу, настояти протягом двох годин, процідити і приймати по 80-100 мл за півгодини до їди.

Геморой. Відварити кору липи, процідити та охолодити до теплого стану. Використовувати для промивання.

Гіпертонія. Чотири столові ложки подрібнених квітів залити 500 мл окропу й проварити на водяній бані 10 хвилин. Процідити і вживати по 70-80 мл три-чотири рази на день.

Головний біль та неврози. 20 грамів квітів залити 100 мл аптечного спирту чи іншого міцного алкоголю. Настояти в темному місці два тижні. Пити до 30 крапель, за необхідності розводячи їх у двох столових ложках перевареної води.

Запалення верхніх дихальних шляхів. Три чайні ложки залити в термосі 250 мл окропу, настояти протягом 20 хвилин і застосовувати для інгаляції протягом п’яти хвилин чотири-п’ять разів протягом дня.

Кишкові кольки та спазми. 50 грамів липових квітів залити літром окропу і проварити на малому вогні протягом 20 хвилин. Охолодити природним шляхом, процідити і додавати у ванну. Приймати її не більш як півгодини.

Метеоризм. Вугілля із перепаленої липової деревини вживати по чайній ложці два-три рази на день при розладах шлунка.

Нефрит і уретрит. Змішати в рівних частинах квіти липи, ромашки лікарської, траву звіробою, листя бузини чорної та ожини. Дві столові ложки такого збору залити двома склянками окропу і настояти в термосі протягом двох годин. Пити процідженим і теплим по 200 мл двічі на день за годину до їди.

Опіки. Відварити протягом 10 хвилин кору липи на повільному вогні, процідити і теплим використовувати для промивання ран після опіків. Або подрібнити бруньки і у вигляді марлевого компресу накладати на уражені місця. Для лікування опіків робити компреси із подрібненого свіжого листя.

Пісок у сечі. Дві столові ложки подрібнених квітів млоїти на слабкому вогні протягом 10 хвилин у 500 мл води, процідити і випивати гарячим за один прийом.

Потогінний засіб. Одну столову ложку подрібнених квітів заварити в склянці окропу, настояти протягом 20-30 хвилин і прийняти склянку такого відвару перед сном. Для полоскання горла додати пів чайної ложки соди.

Простатит. Вугілля з липової деревини подрібнити до порошкоподібного стану. Чайну ложку заварити за технологією приготування кави, настояти 5-10 хвилин у 200 мл окропу і випити повільними ковтками раз на день.

Ревматизм суглобів, подагра. Три столові ложки квітів залити 1,5 склянки окропу, настояти протягом півгодини, процідити і вживати по 100 мл у гарячому стані два-три рази впродовж дня після їди.

Риніт. Приготувати настій із 10 грамів квітів ромашки й липи в рівних пропорціях у 200 мл окропу, процідити і закапувати в ніс по 6-8 крапель тричі на день.

Тонзиліти і фарингіти. Столову ложку подрібнених квітів заварити як чай склянкою окропу й застосовувати для полоскання.

Шкіра. Для зменшення жирності шкіри обличчя робити парові ванни з липовими квітами.

Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки. Приготувати суміш із двох частин квітів липи та по одній частині плодів фенхеля звичайного і квітів ромашки лікарської. Дві столові ложки цього збору залити в термосі 500 мл окропу, настояти не менш як 40 хвилин, процідити. Приймати по 200-500 мл протягом дня за 30 хвилин до їди.

Застереження. Не рекомендують препарати з липи людям із серцевою недостатністю, за наявності великих каменів у міхурі чи нирках, при застої жовчі.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Пожежонебезпечні установи
Читати
Підтримка зменшилась
Читати
Ще й так оцінюватимуть
Читати
Найголовніші проблеми
Читати
Коли вихідні?
Читати
Рецепти по-новому
Читати
А тут заробітчани потрібні
Читати
Тим, кого звільнили
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове