Архів
П’ятниця,
25 травня 2018 року

№ 39 (19586)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Ядерний шантаж

ІРАН. Духовний лідер аятола Алі Хаменеї висунув країнам ЄС сім умов дотримання Тегераном ядерної угоди.

Докладніше...
Другий перехідний період

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Прем’єр-міністр просить ЄС подовжити перехідний період після виходу країни з ЄС.

Докладніше...
Статус біженця за гроші

НІМЕЧЧИНА. Шириться скандал, пов’язаний із незаконним наданням статусу біженця тисячам нелегалів.

Докладніше...
Атаки коаліції

СИРІЯ. Літаки коаліції на чолі зі США завдали авіаудару по позиціях урядової армії на сході країни.

Докладніше...
Зброя для стримування

США. Палата представників підтримала план створення нової ядерної зброї.

Докладніше...
Небо на замку

ФРАНЦІЯ. Авіадиспетчери провели одноденний страйк.

Докладніше...
Трусонуло

ЕКВАДОР. На півночі країни стався потужний землетрус.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  •  На зв’язку — Дніпропетровщина

Iз роботою сутужно

Микола ЯСЕНЬ.

НА ОДНЕ вакантне робоче місце в області сьогодні претендує четверо осіб, рік тому було вдвічі більше. Втім, це середній показник. Наприклад, у Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ) на кожне вільне місце — семеро претендентів проти 12 торік. Варто зробити поправку й на те, що чимало висококваліфікованої робочої сили протягом останнього року виїхало на заробітки до інших країн. Навіть аж ніяк не депресивні металургійні підприємства Кривого Рогу і трубної компанії «Інтерпайп» не мають ким заповнювати свої вакантні робочі місця, перш за все робітничих професій. Водночас, за інформацією обласного управління статистики, 43,6% безробітних — це спеціалісти з обслуговування і експлуатації різних видів технологічного обладнання та металообробного і машинобудівного виробництва, 22,5% — працівники сфери торгівлі і послуг, 18,6 % — керівники і менеджери, 7,7% — службовці, 0,8% — робітники аграрного сектору. Але вакансії, які пропонують тутешні роботодавці і служби працевлаштування, влаштовують не всіх безробітних. За рік у регіоні майже вдвічі зменшилася кількість тих, хто працевлаштувався.

Комбайн для шахтарів

НА ЗАХІДНОМУ Донбасі, на шахті імені Героїв космосу, для очисних вибоїв запущено в дію модернізований комбайн КА-200. Ще не так давно ця подія не стала б великою новиною, оскільки подібні комплекси регулярно виготовлялися на вітчизняних машинобудівних підприємствах гірничошахтного обладнання. Одначе зараз більшість із них припинила чи згорнула свою діяльність, тим паче тісне співробітництво з вугільними колективами... Комбайн КА-200 конструктори та інженери заводу «Світло шахтаря» виготовили у творчій зв’язці з гірниками компанії «Павлоградвугілля» з урахуванням гірничих умов, характерних саме для шахти імені Героїв космосу. Він вибиратиме тут вугілля з пологих та похилих пластів потужністю — товщиною — від 0,8 до 1,25 метра. Крім технічно-технологічних переваг, цей комплекс суттєво скоротить витрати пального та поліпшить умови роботи гірників.

Уже майже у НАТО

В ІЛАРІОНІВСЬКІЙ об’єднаній територіальній громаді щойно відновили чимале приміщення колишнього ремонтного підприємства. Нині тут монтують лінію з виготовлення взуття. А ще душові кабіни, кімнати відпочинку, їдальню. Вже невдовзі запрацює невелика взуттєва фабрика. Виробництво власним коштом зводить чеська компанія, яка на замовлення НАТО випускатиме військове взуття для армій країн — нових членів Північноатлантичного альянсу. В Іларіоновому шитимуть солдатські чоботи та берці для військових Чехії і Латвії. Спочатку на фабриці працюватиме півсотні місцевих жителів. Якщо усе задумане вдасться втілити, штат можна буде збільшити у кілька разів.

Орієнтири — об’єднання та якість

ДВІ ТРЕТИНИ пасічників краю працюють відособлено і в тіні, задовольняючись незначним зиском. Тим часом Україна — у п’ятірці світових лідерів із виробництва меду. Щоправда, збуваємо його як низькосортний продукт, оскільки в країні не впроваджені світові і європейські стандарти якості меду. Аграрні служби області скликали надзвичайний круглий стіл, мета якого — обговорення шляхів розвитку в регіоні повноцінної бджільницької галузі. Досить кожній пасіці отримати санітарні паспорти, сертифікати на право займатися виробництвом і фасуванням меду та доступ до можливостей постачати на ринки збуту свою продукцію за сучасними вимогами її реалізації, як прибутковість цього бізнесу зросте в рази. До речі, регіон перший в Україні виокремив бджільництво в окремий вид підприємницької діяльності. Місцеві пасічники нині об’єднуються в обслуговуючі кооперативи і укладають угоди з сільгоспвиробниками на опилення посівів медоносних культур.

Свято на криничанській вулиці

НИНІШНЯ Криничанська об’єднана територіальна громада згуртувала кілька колишніх сільських рад. Свою спільну історію вони започаткували з пуску власного асфальтного заводу. Підприємство невелике, працює на ньому трохи більш як 20 чоловік. Але цінність його, за словами чільника ОТГ Ігоря Лісового, в тому, що завод допомагає вирішити чи не найбільшу проблему — катастрофічно незадовільний стан тутешніх вулиць та доріг. Тепер громада лагодить їх самотужки. А нещодавно жителів усіх населених пунктів запросили на зустріч із медиками. Люди мали можливість виміряти життєві показники, обстежитися на елементарному рівні та отримати консультації профільних фахівців. Ця ініціатива керівництва ОТГ також мала на меті допомогти селянам об’єднатись, а заодно й обрати сімейних лікарів.

На захисті водних ресурсів

ОКРІМ звичних поліцейських загонів, у регіоні сформовано підрозділ водної патрульної поліції. Його бійці чергують передусім на головній водній артерії — Дніпрі. Потреба в цьому дуже нагальна, адже браконьєрів розвелося більше, ніж риби. За перші тижні травня патрульні затримали понад три сотні губителів водних ресурсів. Проте новий підрозділ не тільки допомагатиме рибінспекторам. Останнім часом власників водних транспортних засобів значно побільшало, а дотримуються елементарних правил руху на воді аж ніяк не всі. Наприклад, нещодавно в межах обласного центру, побіля Монастирського острова, екіпаж водного патруля зупинив катер «Кобра 2150», який мчав із космічною швидкістю. Виявилося, що обидва члени екіпажу перебувають у стані сильного алкогольного сп’яніння. Отож становлять загрозу для інших човнів, катерів, яхт і навіть теплоходів, якими здійснюють прогулянки Дніпром містяни та гості міста.

Нарешті без «головного болю»

СЕЛИЩЕ міського типу Обухівка розташоване менш ніж за кілометр од околиці обласного центру. Таке начебто вдале розташування водночас створювало певні незручності для його жителів. Наприклад, тут ніколи не було власного дитячого садка. А навіщо, переконували чиновники, якщо поруч — велике місто? Однак в Обухівці мешкає понад 15 тисяч людей і прилаштувати усіх малюків у дошкільні заклади Дніпра завжди було головним болем. Сьогодні у селищі нарешті зводиться дитячий комплекс, у якому передбачені усі необхідні умови для функціонування п’яти вікових груп — загалом для 115 дошкільнят. Облаштовуються і майданчики та павільйони для прогулянок та всіляких розважальних уроків. Спроектували комплекс з урахуванням сучасних освітніх вимог для всебічного розвитку дітей дніпровські архітектори. На їхнє переконання, Обухівський комплекс стане найсучаснішим сільським дошкільним закладом в Україні.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Пожежонебезпечні установи
Читати
Підтримка зменшилась
Читати
Ще й так оцінюватимуть
Читати
Найголовніші проблеми
Читати
Коли вихідні?
Читати
Рецепти по-новому
Читати
А тут заробітчани потрібні
Читати
Тим, кого звільнили
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове