Архів
Вівторок,
12 червня 2018 року

№ 44 (19591)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
Вистачає й внутрішніх проблем

КАНАДА. У місті Мальбе провінції Квебек завершився саміт країн «Великої сімки».

Докладніше...
Безпрецедентний саміт

У СІНГАПУРІ сьогодні має відбутися офіційна зустріч президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина.

Докладніше...
Гостинність має межі

НІМЕЧЧИНА. Уряд анонсував перегляд політики щодо біженців.

Докладніше...
Кабель і дипломатична нота

ЯПОНІЯ висловила ще один протест Росії.

Докладніше...
Грошова ін’єкція проти гіперінфляції

АРГЕНТИНА погодилась на умови МВФ і отримає 50 мільярдів доларів допомоги.

Докладніше...
Перейшли від слів до дій

ІТАЛІЯ. Уряд країни виконав свої погрози і закрив порти для кораблів із врятованими у Середземному морі біженцями.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Екологія

Південний Буг гине

Олена ГОРБУНЬ.

Вінницька область.

Експерти й екологи вкрай стривожені: річка Буг — гордість і краса Вінниччини — вмирає. Про те, що жоден пляж обласного центру через невідповідність води показникам якості не може бути безпечним для відпочивальників, знає вже вся Україна: про це повідомили центральні телеканали. Службовці санітарно-епідеміологічної служби закрили всі пляжі на невизначений термін і настійно рекомендують бажаючим купатися утриматися від спокуси, як би того не хотілося спекотної днини. У Бузі надто високий рівень формальдегідів, хвороботворних мікробів та кишкової палички.

ПЕРЕВІРКА води у чотирьох популярних місцях купання Вінниці — пляжах «на Гонти», «Хімік», «Центральний» та Вишенському озері — дала погані результати. Лабораторні дослідження «Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України» свідчать, що індекс лактозопозитивної кишкової палички на всіх міських пляжах перевищує норму в кілька разів. Сьогодні всі пляжі обласного центру «прикрашають» таблички з написом «Купатися заборонено».

Відтак приємна новина, що муніципалітет у міських зонах відпочинку встановить моноблоки із вбиральнями та душовими, потонула, як ложка меду в діжці дьогтю. Навіщо туалети й душ, якщо не можна купатися?

Але якби тільки ця неприємність... Катастрофічна ситуація з водою у Вінниці стала питанням розгляду на позачерговій сесії обласної ради. Про це доповів голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов. Він навіть не намагався «підстелити соломки», а заявив прямо: становище критичне. На думку експертів та екологів, вода з річки вже непридатна для пиття.

— Нині ситуація така: вода поки що відповідає нормам з точки зору безпечності для людей, — доповів депутатам пан Ковальов. — Але її колір і дуже неприємний запах свідчать про те, що стан Південного Бугу поганий. Торік ми ухвалили комплексний план заходів для поліпшення якості питної води. Але якщо торік ці проблеми з’явилися наприкінці літа, то цього року — вже у травні.

На думку працівників кафедр екології місцевих вишів, ситуація тільки погіршуватиметься. Класність води у Бузі понизилася до 4-х, а очисні споруди водоканалу здатні очищати воду 2-го класу якості. Спеціалісти роблять те, що їм під силу: намагаються змінити технологію очищення води, замінюють мережі. Але що робити із самою річкою, її ж не заміниш.

І це біда не лише Вінниччини: брудною вода надходить уже із Хмельниччини. А загалом Південний Буг протікає територією п’яти областей України. Відтак проблема загальна, отже, потребує комплексного розв’язання. Голова облдержадміністрації Валерій Коровій ініціював з цього приводу проведення розширеної наради з участю представників із сусідньої Хмельницької області.

— Водоканал у власності області перебуває лише формально, — зазначає обласний очільник. — Всі мережі — міські. Та й не під силу бюджету Вінниччини «витягти» всі проблеми питної води.

Чи підпряжеться держава до вирішення питання, яке загрожує перерости в екологічну катастрофу? Чи, може, як завжди: дочекається катастрофи, а потім ліквідовуватиме її, витрачаючи втричі більші ресурси?

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Заробітчани «витягують» економіку
Читати
Дали «добро» на зняття імунітету
Читати
Підсумки безвізу
Читати
Несемо мир, але не собі
Читати
Остерігайтеся підробок
Читати
Одні зберігають...
Читати
...Iнші продають
Читати
Чия земля? ОТГ
Читати
Пильнуйте за дітьми
Читати
Новий «тарифокомандувач»
Читати


 Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове