Архів
Середа,
27 червня 2018 року

№ 48 (19595)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша поштаПост здоров’я

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Коренеплодам необхідна волога

«Моркву сіємо кількох сортів, і всі коренеплоди гіркі та несмачні. Яка причина такого явища?» — запитує один із читачів «Сільських вістей».

ДОГЛЯД за коренеплодами полягає у виполюванні бур’янів, розпушуванні ґрунту в міжряддях та обов’язковому регулярному поливі. Поливати небхідно нечасто, але рясно, щоб просочилося до коренеплодів.

Морква і буряки у спеку потерпають від нестачі бору — листя темніє, відмирає, у коренеплодів загниває серцевина. У такому разі, а також із профілактичною метою допоможе підживлення рослин борною кислотою (10 г на 10 л води, на 1 м2). Обробку слід проводити два-три рази з інтервалом 10 днів.

Версія для друку          До списку статтей

ПРИКАЗКА «де не посій, там і вродить» цілком підходить до овочевих бобових культур. І цією властивістю неодмінно слід скористатись улітку в повторних посівах. Не тільки задля корму для худоби — бобові повсякчас мають бути учасником грамотної сівозміни. Отже, читайте відповідну статтю у наступному куточку і сійте ці сидерати на ділянках, що вивільняються, — користь беззаперечна.

На картоплю, крім колорадського жука, від якого ви вже, сподіваємось, «відбились», чигає ще одна небезпека — нематода. Придивіться уважно до кущиків: якщо вони в’януть, а листя дрібне і має бліде нерівномірне забарвлення, це свідчення присутності саме цього шкідника на городі. Знаючи його природу, зможете, дотримуючись наших рекомендацій, спланувати боротьбу з ним.

Що робити, коли внаслідок тривалої спеки осипається цвіт на помідорах? Крім відповіді на це запитання, дамо пораду профілактичного характеру.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове