Архів
Вівторок,
10 липня 2018 року

№ 52 (19599)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  • За рубежем
Домовлятися непросто

НІМЕЧЧИНА. Уряд досяг угоди стосовно біженців.

Докладніше...
Загроза залишається

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. У графстві Вілтшир зафіксовано отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новачок».

Докладніше...
Геополітичний компроміс

ПІВНІЧНА КОРЕЯ. США, Південна Корея і Японія готові гарантувати Кім Чен Ину збереження влади.

Докладніше...
Зачистка за зачисткою

ТУРЕЧЧИНА. Набула чинності нова «репресійна» постанова уряду про «заходи із протидії терористичній діяльності».

Докладніше...
Безпрецедентна рятувальна операція

ТАЇЛАНД. Із затопленої підземної печери Кхао Луанг уже врятовано шістьох дітей.

Докладніше...
Руйнівний тайфун

ЯПОНІЯ. Рекордні дощі на заході призвели до повеней і зсувів ґрунту, які зносили автомобілі й будинки.

Докладніше...
Пияцтву — бій

ЛИТВА — одна з найбільш питущих країн Європи.

Докладніше...
Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Чи зобов’язаний пенсіонер інформувати про своє працевлаштування? Якщо так, то які документи потрібно подати в такому разі?»

Дмитро Канцула.

с. Веселий Кут

Арцизького району

Одеської області.

 

ЗГІДНО зі статтею 16-ю Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа зобов’язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку, протягом 10 днів із часу їх виникнення.

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, у разі працевлаштування (навчання) особи, якій призначено пенсію, вона протягом 10 днів подає в орган, що призначає пенсію, довідку про прийняття на роботу (навчання).

У разі працевлаштування (початку діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), наприклад, реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності після призначення пенсії, особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії про дату працевлаштування, вид зайнятості (на умовах трудового договору, цивільно-правового договору, реєстрація як фізичної особи — підприємця, здійснення незалежної професійної діяльності) через подання заяви. Заяву можна подати особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально або надісланої поштовим відправленням.

Разом із заявою особа подає документи, що посвідчують відповідні відомості (зокрема, копію (витяг) трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору).

Заява про працевлаштування реєструється у визначеному порядку.

 

«Я народилася 17 вересня 1959 року. Із 18 грудня 1995-го дотепер працюю землевпорядником у сільській раді. Мені присвоєно 13 ранг державної служби. Чи маю я право вийти на пенсію як державний службовець?»

Юстина Каськун.

с. Зоряне

Віньковецького району

Хмельницької області.

 

ПІСЛЯ набуття чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ (далі — Закон 889) пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється за загальним законом (стаття 90-та Закону 889). Водночас стаття 37-ма Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі—Закон 3723) застосовується до осіб, визначених пунктами 10 і 12 Прикінцевих положень Закону 889.

Право на призначення пенсії за Законом 889 мають:

— державні службовці, які на 01.06.2016 обіймають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25-ю Закону 3723 та актами Кабінету міністрів України;

— особи, які на 01.05.2016 мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25-ю Закону 3723 та актами Кабінету міністрів України.

Час роботи в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, до 4 липня 2001 року, по дату набуття чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

За наведених обставин ваш стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, становить 5 років 7 місяців 17 днів, що не дає підстав для призначення пенсії відповідно до Прикінцевих положень Закону 889.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Вибух на полігоні
Читати
Без води
Читати
Налагодили постачання
Читати
Проблеми кочового народу
Читати
Менше солодкого
Читати
Свинина коштуватиме дорожче
Читати
Подарунок Піднебесної
Читати
Шукатиме ресурси
Читати






При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове