Архів
П’ятниця,
13 липня 2018 року

№ 53 (19600)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Громадянство на продаж

МОЛДОВА запускає державну програму інвестиційного громадянства.

Докладніше...
Смоленська катастрофа

РОСІЯ відмовила Польщі в реконструкції літака.

Докладніше...
Свого таки добилися

МАКЕДОНІЯ отримала офіційне запрошення розпочати переговори про вступ до НАТО.

Докладніше...
Ідеологічний компроміс

ЧЕХІЯ. Уряд на чолі з прем’єр-міністром Андреєм Бабішем отримав вотум довіри парламенту.

Докладніше...
Висилають дипломатів

ГРЕЦІЯ. Уряд вирішив вислати двох російських дипломатів і заборонити в’їзд іще двом.

Докладніше...
Історичний крок

ЕФІОПІЯ та ЕРИТРЕЯ підписали декларацію про мир і дружбу.

Докладніше...
Став довічним керманичем

КАЗАХСТАН. Нурсултан Назарбаєв уже може довіку перебувати на чолі Ради безпеки країни.

Докладніше...
Удар на удар

СИРІЯ. ВПС Ізраїлю нанесли кілька масованих авіаударів по провінції Кунейтра.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • У Верховній Раді

На протидію рейдерству

Марина ТІШКОВА.

Під супровід акції «євробляхерів», які вимагають спростити умови розмитнення ввезених автомобілів, добігає кінця останній пленарний тиждень восьмої сесії.

ХОЧ ЯК кипіли пристрасті під стінами ВР та у сесійній залі, порядок денний змінювати не стали. Пленарний вівторок повністю присвятили аграрним питанням.

Депутати взялися врегулювати питання колективної власності на землю, якої сьогодні півтора мільйона гектарів і яка, не належачи нікому, використовується неофіційно. Отже, відтепер вгіддя ліквідованих колгоспів визнаватимуться комунальною власністю територіальних громад населених пунктів.

Члени колективних сільгосппідприємств, у яких паювання земель завершилось, набули право на загальних зборах до 2020 року перерозподілити між собою залишки та передати ділянки несільськогосподарського призначення до комунальної власності. Органи місцевого самоврядування зможуть тимчасово розпоряджатися ними шляхом передачі їх в оренду до моменту державної реєстрації права власності на них.

Встановлено обов’язковість відшкодування витрат на зрошення масиву земель сільгосппризначення землекористувачу, якому належать не менше 75 відсотків площі ділянок (власних чи орендованих), розташованих у масиві. Фізичні та юридичні особи відтепер можуть використовувати земельні ділянки під лісосмугами та іншими захисними насадженнями на праві оренди, яке буде купуватися без проведення земельних торгів.

Крім того, у першому читанні прийнято важливі зміни до Земельного кодексу. Щоб перешкодити рейдерам захоплювати сільгосппідприємства через підроблені підписи на угодах оренди, власнику нерухомого майна надано право в односторонньому порядку встановити вимогу щодо нотаріального посвідчення угоди. Також законопроектом передбачено запровадити оцифрування всіх документів на землю, аби розв’язати проблему подвійної реєстрації.

Ухвалено Закон «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Документом, зокрема, передбачено зобов’язати виробників щорічно проходити сертифікацію, декларувати обсяги органічної продукції і погоджувати її маркування з органом сертифікації.

Стимулювати фермерство вирішили шляхом змін до Податкового кодексу. Ухвалений Закон надає можливість фермерам за певних умов увійти до групи платників єдиного податку (четвертої) і таким чином «легалізуватися». Також запроваджено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства та сплату податку на доходи фізосіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням.

Депутати ухвалили деякі зміни до порядку проведення фітосанітарних процедур. Зокрема, віднині приватним лабораторіям дозволено відбирати зразки і проводити фітосанітарну експертизу. При цьому рішення щодо видачі сертифікатів прийматиме, як і раніше, державний інспектор. Термін дії висновку фітосанітарної експертизи на території України становитиме 14 днів.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Очікуйте здорожчання газу
Читати
Визнали агресію
Читати
Слідство триває
Читати
У відповідь на беззаконня
Читати
Електрики достатньо
Читати
Губить людей не вода...
Читати
Свинина підскочить у ціні
Читати
«Сидіти» разом
Читати
Стережіться комарів
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове