Архів
П’ятниця,
13 липня 2018 року

№ 53 (19600)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Громадянство на продаж

МОЛДОВА запускає державну програму інвестиційного громадянства.

Докладніше...
Смоленська катастрофа

РОСІЯ відмовила Польщі в реконструкції літака.

Докладніше...
Свого таки добилися

МАКЕДОНІЯ отримала офіційне запрошення розпочати переговори про вступ до НАТО.

Докладніше...
Ідеологічний компроміс

ЧЕХІЯ. Уряд на чолі з прем’єр-міністром Андреєм Бабішем отримав вотум довіри парламенту.

Докладніше...
Висилають дипломатів

ГРЕЦІЯ. Уряд вирішив вислати двох російських дипломатів і заборонити в’їзд іще двом.

Докладніше...
Історичний крок

ЕФІОПІЯ та ЕРИТРЕЯ підписали декларацію про мир і дружбу.

Докладніше...
Став довічним керманичем

КАЗАХСТАН. Нурсултан Назарбаєв уже може довіку перебувати на чолі Ради безпеки країни.

Докладніше...
Удар на удар

СИРІЯ. ВПС Ізраїлю нанесли кілька масованих авіаударів по провінції Кунейтра.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Зелена аптека «Сільських вістей»

Березка польова

Олександр КУРДЮК,

кандидат біологічних наук.

ЦЯ РОСЛИНА відома ще за назвами берізка, повійка, оплітка і в’юнок, досягає довжини до одного метра і квітує протягом усього літа. Росте на всій території України і вважається бур’яном. Використовується зазвичай у свіжому вигляді. Містить глікозиди, аскорбінову кислоту, каротин, флавоноїди, сапоніни та алкалоїди. Має широкий спектр застосування.

Астма. Столову ложку подрібненої свіжої трави залити склянкою окропу в термосі, витримати не менше 40 хвилин, процідити і приймати по 50 мл чотири рази на день.

Зубний біль. Одну столову ложку подрібненого коріння залити 200 мл окропу, настояти півгодини, процідити і полоскати ротову порожнину.

Компреси. Залити частину трави двома частинами аптечного спирту чи іншого міцного алкоголю, настояти в темному місці два тижні, процідити і використовувати для компресів і обробки ран. З цією ж метою годяться свіжа трава, подрібнена до порохоподібного стану, суха трава або свіжий сік.

Печінка та селезінка. У випадках запальних захворювань взяти сік березки, розвести його перевареною водою із розрахунку дві столові ложки на склянку і приймати по 50 мл тричі на день.

Рани. Заповнити півлітрову пляшку на дві третини свіжими квітами березки, залити 500 мл горілки, настояти протягом двох тижнів у затемненому місці. Столову ложку процідженої настоянки розвести у 100 мл перевареної води і застосовувати як компрес та для промивання свіжих і застарілих ран.

Сечогінний засіб. Настояти траву чи квітки на аптечному спирті чи міцному алкоголі із розрахунку один до п’яти, вживати від половини до однієї чайної ложки на день. Або столову ложку квітів чи свіжої трави залити склянкою окропу, настояти годину і приймати по 100 мл на день за 3-4 прийоми. Або столову ложку подрібненої сухої трави залити двома склянками окропу, настояти не менше години, процідити і вживати по 50 мл тричі на день.

Сечовий міхур. Узяти в рівних частинах траву і листя березки, траву деревію, листя брусниці та мучниці, перемішати. Дві столові ложки такого збору залити 600 мл окропу, накрити і витримати дві години. Процідити і пити по склянці тричі на день.

Шкіра. Для обробки ушкоджень шкіри відварити траву у воді, процідити і використовувати для обробки лишаїв, гнійників, корости, гематоми. Або прикладати компреси із частин рослини, а також робити мазі на основі подрібнених квітів і листя з додаванням як основу вазеліну, смальцю чи масла. Фурункульоз лікують прикладанням свіжого листя чи квітів.

Застереження. Не рекомендується приймати препарати з частинами рослини для вагітних, перевищувати концентрації та норми прийому.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Очікуйте здорожчання газу
Читати
Визнали агресію
Читати
Слідство триває
Читати
У відповідь на беззаконня
Читати
Електрики достатньо
Читати
Губить людей не вода...
Читати
Свинина підскочить у ціні
Читати
«Сидіти» разом
Читати
Стережіться комарів
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове