Архів
П’ятниця,
20 липня 2018 року

№ 55 (19602)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала

Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Японська редька на наших городах

ДАЙКОН є особливою культурою, що поєднує в собі корисні властивості редьки і має приємний смак молодої соковитої редиски. У Японії ця культура користується величезною популярністю, та й у нас вона вже не гість, а постійний мешканець.

Коренеплоди дайкону містять мінеральні речовини і вітамін С, антиоксиданти. В осінньо-зимовий період це хороший полівітамінний продукт, який урізноманітнює меню.

Є багато сортів цієї культури, призначених для вирощування на різних типах ґрунтів. Слід підібрати сорт, який найкраще росте на ґрунті саме у вашій місцевості.

Вирощування дайкону пов’язане з деякими особливостями.

Овочівникам-початківцям слід знати, що це рослина довгого дня, а значить, при світловому періоді понад 15 годин у неї пришвидшується формування квіток і насіння, а ріст коренеплодів призупиняється. Тому дайкон вирощують або рано навесні, або з середини літа, коли світловий день скорочується до менш як 13 годин. Посіяний пізно навесні, він випускає стрілку і починає цвісти.

Найдоцільніше вирощувати дайкон в осінній культурі, посів при цьому проводиться з середини липня до початку серпня. Добре підходять грядки, що звільнилися від ранніх культур. Грядку заздалегідь необхідно перекопати на глибину не менше 25 см, вносячи при цьому перегній або комплексні мінеральні добрива. Оскільки коренеплід дуже глибоко іде в ґрунт, для сортів з особливо довгим коренем для кожної рослини буром робиться посадкова ямка завглибшки близько 50 см, яку потім засипають родючим ґрунтом. Відстань між лунками залишайте не менш як 20 см, а ширина міжрядь — не менш як 50 см. Перед посівом ґрунт потрібно добре зволожити і опустити в кожну лунку дві-три насінини, щоб потім залишити тільки один, найсильніший, сіянець.

Дайкон — вологолюбна рослина, вимагає рясного поливу, але перезволоження ґрунту загрожує загниванням коренеплоду. При вирощуванні дайкону у важкому, щільному ґрунті частина коренеплоду може виступати з ґрунту, іноді до третини, в цьому разі треба провести підгортання, щоб оголена частина не втрачала своїх корисних властивостей і не зеленіла.

Версія для друку          До списку статтей

НАВІТЬ якщо ви переконаний прихильник ведення екологічно чистого садівництва і городництва, себто цураєтеся застосування будь-якої «хімії», все одно, на жаль, у сучасному світі від неї нікуди не дінешся. Адже ми дихаємо, миємося, користуємося всілякими засобами в побуті і т. ін. То чи не краще не боятися, а запам’ятати деякі правила і суворо їх дотримуватися? Особливо це важливо, якщо в сім’ї є маленькі діти. Отже, в одному з матеріалів ми розповімо, як бути з хімічними препаратами на «ти», і при цьому щоб вони не зашкодили ні вам, ні домашній худобі. Дбаймо про себе і про довкілля, адже так мало залишилось чистого простору.

А ще відведемо місце в куточку для двох «іноземок» — селери і цибулі порею. Вони не випадково в парі будуть у нас, і на городі їх доцільно садити разом. Чому, дізнаєтесь зі статей про королеву цибульних культур, як ще називають порей, і надзвичайно корисну селеру, яка вже «добре зарекомендувала» себе в салатах та інших стравах.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове