Архів
Вівторок,
24 липня 2018 року

№ 56 (19603)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Розлучаючись, виторговують привілеї

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Лондон попередив, що без торгової угоди не заплатить ЄС 51 млрд доларів «відступних».

Докладніше...
Змінилися політичні вітри?

НІМЕЧЧИНА. Карлес Пучдемон, що наразі перебуває в цій країні у вигнанні, не буде екстрадований до Іспанії.

Докладніше...
Віддячили за військову підтримку

СИРІЯ встановила «дипломатичні відносини з республікою» Південна Осетія.

Докладніше...
Корупційний сімейний підряд

ПАКИСТАН. Екс-прем’єр країни Наваз Шаріф потрапив у гучний корупційний скандал.

Докладніше...
Вік працюй — вік накопичуй

ГРУЗІЯ. Тут запроваджено накопичувальну пенсійну систему.

Докладніше...
Доведеться шукати нових спонсорів

ФРАНЦІЯ. Європарламент припинив фінансування партії, очолюваної Марін Ле Пен.

Докладніше...
Теракт

АФГАНІСТАН. В аеропорту Кабула стався теракт.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Новини АПК

Картоплярі підраховують збитки...

Устина Гречанюк.

ЦЬОГО року ціна на молоду картоплю рекордно низька — у південних областях її відпускають з поля по 2 грн/кг. На оптовому ринку «Шувар» у Львові ціна на другий хліб коливається у межах 3,5-5 грн/кг, на «Нежданому» у Херсонській області — 2,8-3 грн/кг.

За словами директора Української асоціації виробників картоплі Оксани Руженкової, така ситуація склалася через те, що більшість картоплярів не встигли вчасно оформити у Держспоживслужбі сертифікати щодо відсутності карантинних шкідників на їхніх земельних ділянках. Через це не мали можливості імпортувати зібране у країни Євразійського союзу. Лише невеликий обсяг молодої картоплі був проданий до Білорусі. Решта врожаю пішла на внутрішній ринок, відтак він виявився перенасиченим.

«Картоплярі не плекають особливих надій щодо цін на середньостиглі сорти картоплі, — зауважила О. Руженкова. — Також доволі складно спрогнозувати ціну на період масового копання картоплі. Є сподівання, що активізуються переробники. Адже якщо через збитки скоротиться кількість господарств, що вирощуюють картоплю, це негативно позначиться на їхньому бізнесі».

...а садівники сподіваються на компроміс

АСОЦІАЦІЯ «УКРСАДПРОМ» звернулася до основних виробників яблучного концентрату в Україні щодо цінової політики стосовно технічного яблука. Як пояснив голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка, закупівельна ціна на технічне яблуко в Україні сьогодні на рівні 1 грн/кг без ПДВ. Тоді як його собівартість становить щонайменше 4 грн без ПДВ. За таких умов збір та реалізація технічного яблука стають для фермера збитковими. Інших великих ринків їх збуту, окрім як вітчизняним переробним підприємствам, садівники практично не мають.

Тож на загальних зборах Асоціації було ухвалене рішення вжити заходів задля захисту інтересів сільськогосподарських товаровиробників. Зокрема, садівники пропонують виробникам змінити підхід до формування закупівельних цін на технічне яблуко, що сприятиме взаємовигідній співпраці всіх учасників виробничого ланцюга. Також Асоціація залишає за собою право поінформувати Антимонопольний комітет, Державну фіскальну службу України та Міністерство аграрної політики і продовольства про ситуацію, що склалася.

Горіх — тільки з Держреєстру

УСЕ більше українців виявляють цікавість до горіхового бізнесу. В багатьох регіонах країни, навіть тих, де традиційно ці дерева не вирощували, сьогодні закладаються горіхові сади. У зв’язку з цим Мінагропрод нагадує, що для того, аби держава відшкодувала витрати на їх створення, слід використовувати сорти, занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

«Упродовж останніх трьох років новими заявниками вітчизняних сортів стали Дослідна станція помології ім. Л. П. Симиренка (Промінь); селекціонер Олександр Пономаренко (ІНТР); селекціонер В’ячеслав Затоковий (Лисичанський, Пам’яті Затокового, Слава Україні). Придністровська дослідна станція садівництва зареєструвала новий сорт Легінь, — ідеться в повідомленні. — Занесені до Державного реєстру й іноземні сорти: американський Чандлер та молдовські Казаку і Коґілнічану. Триває реєстрація ще кількох».

Спроможні, але нездатні

УКРАЇНА спроможна прогодувати 1,2 млрд чоловік, якщо досягне європейської ефективності використання земель. Таку думку оприлюднив президент Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзало.

За його словами, на деяких дослідних ділянках Академії врожайність пшениці становить від 100 ц/га. Але загалом Україна сьогодні в третьому десятку країн за цим показником. «На жаль, бізнес здебільшого не прагне дотримуватися технологій. Використання насіння навіть із чудовими генетичними задатками не дасть максимального врожаю, якщо не дотримуватися сівозміни, термінів і норм сівби, внесення добрив, — наголосив Гадзало. — Ми готові не лише повністю забезпечити потреби аграріїв в посівному матеріалі, а також надавати фермерам всебічну консультативну та методологічну підтримку». Варто зауважити, що близько 60% площ в Україні засівають сортами-гібридами НААН. У тваринництві — 80% поголів’я селекції Академії.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Сучасні невільники
Читати
Скільки нас?
Читати
Нові «двадцятки»
Читати
За кордон — будь-якою ціною
Читати
«Відпочинуть» на городі
Читати
Дощовий колапс
Читати
Нарощуємо зерновиробництво
Читати
Солодощі — до Європи
Читати
Субсидії змінюють формат
Читати
До 1030-річчя Хрещення Київської Русі
Читати





— Хлопці! Під який відсоток брали кредит?

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове