Архів
Вівторок,
24 липня 2018 року

№ 56 (19603)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Розлучаючись, виторговують привілеї

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Лондон попередив, що без торгової угоди не заплатить ЄС 51 млрд доларів «відступних».

Докладніше...
Змінилися політичні вітри?

НІМЕЧЧИНА. Карлес Пучдемон, що наразі перебуває в цій країні у вигнанні, не буде екстрадований до Іспанії.

Докладніше...
Віддячили за військову підтримку

СИРІЯ встановила «дипломатичні відносини з республікою» Південна Осетія.

Докладніше...
Корупційний сімейний підряд

ПАКИСТАН. Екс-прем’єр країни Наваз Шаріф потрапив у гучний корупційний скандал.

Докладніше...
Вік працюй — вік накопичуй

ГРУЗІЯ. Тут запроваджено накопичувальну пенсійну систему.

Докладніше...
Доведеться шукати нових спонсорів

ФРАНЦІЯ. Європарламент припинив фінансування партії, очолюваної Марін Ле Пен.

Докладніше...
Теракт

АФГАНІСТАН. В аеропорту Кабула стався теракт.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Військова панорама

Аби вижити і перемогти

Михайло СЕРДЮК.

ПРЕС-СЛУЖБА 95-ї окремої десантно-штурмової бригади розповіла про тренування військовослужбовців строкової служби на полігоні неподалік Житомира. «Задля гартування сили і духу десантників на полігоні було створено спеціальну вогнево-штурмову смугу перешкод. Подібних смуг перешкод немає більше ані в Україні, ані в інших країнах», — йдеться у повідомленні.

Впродовж 11-12 хвилин на дистанції бійцям довелося справитися з близько десятьма різними перешкодами, серед яких бліндаж, ділянка з колючим дротом, яку потрібно здолати по-пластунськи, висока бетонна стіна, ділянка поваленого лісу, кілька одиниць техніки та приміщень різного типу. Все це бійці робили у повній амуніції, відпрацьовуючи елементи тактики та прикриваючи один одного. Хочеться сподіватися, що така підготовка в разі необхідності допоможе бійцям вижити в бою і перемогти ворога.

Одні за Вітчизну вмирають, другі її обкрадають

ХАРЧОВІ отруєння військовослужбовців, пов’язані із уживанням недоброякісних продуктів, останнім часом почастішали. Так, в Одеському гарнізоні 13 липня невідома хвороба масово вразила військовослужбовців. Для перевірки 46-го об’єднаного центру забезпечення Міноборони призначило комплексну комісію, яка виявила численні порушення та зловживання, що заподіяли державі збитки у великих розмірах. Зокрема, було виявлено тонни бракованої консервації без документів, велику нестачу пального — 200 тонн дизельного та три тонни бензину. Цікаво, що все начальство Центру терміново захворіло, а зниклого (разом із документацією) начальника складу пального довелось оголошувати у розшук. Комісія опечатала продовольчі й речові склади, сховища пально-мастильних матеріалів і перевірила наявну документацію. Консерви відправили в незалежну лабораторію, яка встановить їх якість.

До речі, 80-мільйонний тендер на закупівлю харчових продуктів для особового складу військових частин та навчальних закладів ЗСУ на території Одеської області Міноборони оголосило торік восени. Його переможця видання «Народна правда» назвало «сумнівною компанією», а пов’язана з ним фірма, яка регулярно укладає армійські контракти на постачання їжі, за інформацією видання «Наші гроші», неодноразово потрапляла у скандали. «Втім, якимсь дивом довгі роки фірма залишається на плаву й отримує мільйони з бюджету. Може, секрет у тому, що компанія має покровителів серед упливових військових?» — запитують журналісти.

Наші миротворці є навіть у Придністров’ї

15 ЛИПНЯ відзначався День українських миротворців, встановлений Верховною Радою України навесні 2013-го. Починаючи з 1992 року, понад 44 тисячі військовослужбовців ЗСУ взяли участь у 26 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки в різних регіонах планети. Вони виконували бойові завдання в країнах колишньої Югославії (Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Македонія, Сербія і Чорногорія, Хорватія), на Африканському континенті (Ангола, Сьєрра-Леоне, Судан, Ліберія та Кот-д’Івуар), у країнах Близького і Середнього Сходу (Ліван, Таджикистан, Кувейт, Ірак) та інших регіонах світу. За цей час у цих місіях загинули 54 українські військовослужбовці.

Сьогодні 338 воїнів Збройних сил України беруть участь у восьми міжнародних операціях. На постійній основі за кордоном виконують завдання два національні контингенти — інженерний підрозділ у Косово (40 осіб) та 18-й окремий вертолітний загін у складі Місії ООН у Демократичній Республіці Конго (250 військовослужбовців, чотири вертольоти Мі-24 та чотири вертольоти Мі-8). Крім того, українські військовослужбовці представлені у місії НАТО «Рішуча підтримка» в Афганістані, Південному Судані, на Кіпрі тощо. Ще 10 українських військових спостерігачів несуть службу в зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова.

Захід нам допоможе?

ПІСЛЯ ухвалення в Україні закону про нацбезпеку міністр оборони США, проаналізувавши стан реформування ЗСУ, повідомив, що найближчим часом для зміцнення обороноздатності Української армії Америка надасть нам допомогу у вигляді озброєння, техніки та оснащення на $100 млн.

Коментуючи цю заяву, міністр оборони України Степан Полторак розповів про свої контакти з очільниками військових відомств інших західних країн: «Наприклад, міністр оборони Великої Британії буде у нас із візитом у жовтні, й ми розглядаємо питання постачання оснащення для ЗСУ. Міністр оборони Канади — ми вже підписали кілька угод щодо постачання озброєння для України. З міністром оборони Польщі у нас тісне військово-технічне співробітництво і питання щодо створення та підготовки спільної бригади ЛитПолУкрБриг».

Разом із НАТО планів багато

ПРОТЯГОМ двох тижнів починаючи з 9 липня в Україні були проведені традиційні масштабні військові навчання Sea Breeze, які наша країна організовує разом зі США. Такі спільні маневри сприяють досягненню ВМС України сумісності із флотами держав — членів Альянсу та відродженню військово-морського потенціалу нашої держави. Цього року в навчаннях взяли участь підрозділи із 17 країн. Під час проведення Sea Breeze 2018 відпрацьовувалися планування та проведення багатонаціональної морської операції з безпеки в кризовому регіоні.

Українці — генерали Канади

ЗАСТУПНИКОМ начальника Штабу оборони Канади призначено етнічного українця, генерал-лейтенанта Пола (Павла) Винника. До підвищення він протягом двох років очолював Сухопутні війська, а до того командував воєнною розвідкою Країни Кленового Листя. Останніми роками кілька разів відвідав Україну, зокрема й село Поздимир на Львівщині, звідки походять його предки.

У ЗС Канади служить із 1981 року. В 2009-му брав участь у війні в Афганістані, де відповідав за створення місцевого міністерства оборони і збройних сил. Нове призначення Винника є найвищим досягненням українських канадців у Збройних силах Канади. Він також є єдиним українцем, що командував Сухопутними військами. Загалом щонайменше три члени української громади отримували найвище генеральське звання у канадських ВПС.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Сучасні невільники
Читати
Скільки нас?
Читати
Нові «двадцятки»
Читати
За кордон — будь-якою ціною
Читати
«Відпочинуть» на городі
Читати
Дощовий колапс
Читати
Нарощуємо зерновиробництво
Читати
Солодощі — до Європи
Читати
Субсидії змінюють формат
Читати
До 1030-річчя Хрещення Київської Русі
Читати





— Хлопці! Під який відсоток брали кредит?

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове