Архів
Вівторок,
24 липня 2018 року

№ 56 (19603)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Розлучаючись, виторговують привілеї

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Лондон попередив, що без торгової угоди не заплатить ЄС 51 млрд доларів «відступних».

Докладніше...
Змінилися політичні вітри?

НІМЕЧЧИНА. Карлес Пучдемон, що наразі перебуває в цій країні у вигнанні, не буде екстрадований до Іспанії.

Докладніше...
Віддячили за військову підтримку

СИРІЯ встановила «дипломатичні відносини з республікою» Південна Осетія.

Докладніше...
Корупційний сімейний підряд

ПАКИСТАН. Екс-прем’єр країни Наваз Шаріф потрапив у гучний корупційний скандал.

Докладніше...
Вік працюй — вік накопичуй

ГРУЗІЯ. Тут запроваджено накопичувальну пенсійну систему.

Докладніше...
Доведеться шукати нових спонсорів

ФРАНЦІЯ. Європарламент припинив фінансування партії, очолюваної Марін Ле Пен.

Докладніше...
Теракт

АФГАНІСТАН. В аеропорту Кабула стався теракт.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Гаряча тема

Ласий шматок для рейдерів

Олена ГОРБУНЬ.

Вінницька область.

Іще кілька років тому слово «рейдери» було малозрозуміле для більшості громадян України. На превеликий жаль, сьогодні цього не скажеш.

НА ВІННИЧЧИНІ про таких зловмисників можуть розповісти більш ніж достатньо. Дивно, але чомусь «президентська вотчина», як називають область українці, стала ніби тренувальним майданчиком для ласих до чужого добра. На слуху набіги сучасних орд на цукрові заводи й агропідприємства. Правоохоронці ж практично у всіх випадках відмовляються захищати постраждалих: мовляв, усі ці конфлікти мають вирішуватися в суді.

Ні для кого не секрет, що за набігами рейдерів часто-густо стоять представники влади, які за мовчання й невтручання отримують бонус від тих, хто накинув оком на ласий шматок. Невидиме «одобрямс» місцевих чиновників відчувається і в зухвалих діях рейдерів, що намагаються підім’яти під себе чи не найуспішніше підприємство регіону. Мова ось про що.

Незабаром після того, як росіяни ввели в експлуатацію Керченський міст, директор Гніванського гранітного кар’єру Віктор Берещук став об’єктом інформаційної атаки. Йому почали закидати постачання вінницького граніту для будівництва мосту.

У відповідь Віктор Берещук зробив офіційну заяву. Розповів, що свого часу його попередили про можливі наїзди. Директор кар’єру назвав журналістам депутата Вінницької обласної ради (оскільки офіційно причетність цієї людини до рейдерської атаки не доведена, газета не має права друкувати його прізвище), який написав у всі можливі інстанції скарги на керівництво гранітного кар’єру. Реакція не забарилася: на об’єкті з’явилися контролери й перевіряльники.

«Вони, мабуть, сподівалися, що я десь допустив прокол, — висловлює здогад Віктор Берещук. — Але я вже 21 рік керую підприємством, виграв вибори серед трьох кандидатів. Працюю чесно й прозоро, бо так мене виховали батьки — прості селяни з Шаргородського району. Всі підприємства, які я очолював, досі у робочому стані. У мене немає ніякої «лівої» фірми, маю всі дозволи й ліцензії. У скаргах і наклепах, зокрема, звучить, що у мене три сотні людей оформлені неофіційно, але це повна маячня. Мені хотілося б побачити ту «чорну бухгалтерію», проте жодна з численних перевірок її не виявила. І не могла знайти, бо її немає».

Водночас у регіоні керівник гранітного кар’єру відомий тим, що закуповував військове спорядження для робітників кар’єру, які йшли воювати. Неодноразово надавав матеріальну допомогу військовим медикам служби «Госпітальєри». Тож звинувачення у продажу продукції агресору через компанії в Молдові і для нього, і для багатьох інших пролунало як грім серед ясного неба.

«Згідно з додатком №7 до Договору про Євразійський економічний союз та постанов Російської Федерації, починаючи з 2015 року імпорт щебеню, гравію, відсіву дроблення здійснюється на підставі ліцензії Мінпромторгу РФ, — пояснює Віктор Берещук. — Наше підприємство «Гніванський гранітний кар’єр» не має такої ліцензії. А Україна не є членом Євразійського економічного союзу. До цієї організації входять Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, лише з 14 травня 2018 року до них приєдналася держава-спостерігач Молдова. Щодо останньої, то нашим клієнтом у цій країні є державне підприємство «Залізниця Молдови», яке використовує українську продукцію для ремонту залізничного полотна».

Звинувачення в тому, що граніт із Гніванського кар’єру йшов на будівництво Керченського мосту, директор назвав абсурдним.

«Молдова не межує з Росією, — вважає Берещук. — Щоб вагони з нашим щебенем переправити з неї до РФ, потрібно їх спочатку перевезти залізницею до молдавської станції Кучурган, звідти — до порту Джурджулешти. Там їх мали б перевантажити на водний транспорт, а потім через Прут, Дунай і Чорне море — до Керчі. При такому транспортуванні вартість щебеню перетвориться на вартість золота».

На переконання Віктора Берещука, причиною інформаційної атаки на нього стало те, що очолюваний ним Гніванський гранітний кар’єр, незважаючи на занепад економіки в країні, залишається прибутковим. Тому «бойові загони» молодиків із Вінниці навідувалися сюди не раз. Їхнім «командним центром» Віктор Берещук називає міську раду. Всі набіги не увінчалися успіхом, тож тактику, вочевидь, змінили: дії керівника вирішили пов’язати з державою-агресором, звинувативши у пособництві Кремлю. Дискредитувавши таким чином керівника, думали легко відібрати підприємство.

«Колектив пережив лихі 90-ті і не тільки зумів зберегти підприємство від занепаду, а й наростив його потужності, відкривши цехи з виробництва електродів, тротуарної та гранітної плитки, пам’ятників. Навіть пластикові вікна навчилися робити. Звичайно, тепер ми ласий шматок для рейдерів!» — каже директор.

Редакція стежитиме за ситуацією навколо Гніванського гранітного кар’єру.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Сучасні невільники
Читати
Скільки нас?
Читати
Нові «двадцятки»
Читати
За кордон — будь-якою ціною
Читати
«Відпочинуть» на городі
Читати
Дощовий колапс
Читати
Нарощуємо зерновиробництво
Читати
Солодощі — до Європи
Читати
Субсидії змінюють формат
Читати
До 1030-річчя Хрещення Київської Русі
Читати





— Хлопці! Під який відсоток брали кредит?

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове