Архів
Середа,
29 серпня 2018 року

№ 66 (19613)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Геополітичне протистояння

СИРІЯ. До берегів країни прибуває дедалі більше бойових російських кораблів.

Докладніше...
Стає дедалі гарячіше

У МОЛДОВІ наростають акції протесту.

Докладніше...
Взялись за держслужбовців

ФРАНЦІЯ. Уряд погіршив прогноз економічного зростання і вдався до непопулярних заходів для зниження дефіциту бюджету.

Докладніше...
Дипломатичне перезавантаження

САЛЬВАДОР розірвав дипломатичні відносини з Тайванем на користь Китаю.

Докладніше...
Країна-банкрут

У ВЕНЕСУЕЛІ настала гуманітарна криза.

Докладніше...
Чума африканська, але з Китаю

БІЛОРУСЬ обмежила ввезення китайської свинини через АЧС.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Країна у цифрах і фактах

Будуються зерносховища

Олена БЕГМА.

СЬОГОДНІ в країні налічується вісім сотень працюючих сертифікованих зерносховищ. Але цих потужностей для зберігання врожаю не вистачає. Як повідомила Національна академія аграрних наук, нині в областях зводиться 90 нових елеваторів. Господарі кількадесят уже діючих сховищ залучили інвестиції для розширення підприємства та автоматизації процесів.

Субсидійні урядові парадокси

КАРКОЛОМНЕ зростання цін на житлово-комунальні послуги в країні упродовж двох останніх років супроводжується істотним скороченням... лав субсидіантів. Так, у січні-липні нинішнього poку сума субсидій станoвила 734 млн гpн, щo в 4,2 pазу (абo на 2 млpд 334,5 млн гpн) нижче пoказника січня-липня минулого poку. Кабінет міністpів пpoдoвжує куpс на зменшення грошей для кoмпенсації витpат poдин на oплату житлoвo-кoмунальних пoслуг.

За даними Деpжавнoї служби статистики, з пoчатку 2018 poку субсидії були пpизначені 2 млн 667 тис. дoмoгoспoдаpств, щo на 54,9% менше аналoгічнoгo пеpіoду 2017-гo.

Сеpедній poзміp субсидії на кoмуналку для oднієї poдини в липні 2018-гo скopoтився на 28,8% пopівнянo з липнем 2017-гo й станoвив 103,9 гpн.

Напозичались по світах

ДО КІНЦЯ нинішнього року Україна має повернути за зовнішніми запозиченнями понад мільярд доларів, із яких третина — це гарантовані державою кошти (тобто вона відповідає за них своїми суверенними активами).

Зокрема, згідно з графіком, 1 вересня наша держава має виплатити півмільярда доларів США за реструктурованими єврооблігаціями. Також, згідно з графіком обслуговування боргів МВФ, 1 листопада мусимо віддати цьому спеціальному фінансовому агентству ООН 51,049 мільйона доларів США, 5 листопада — ще 257,25 мільйона, зрештою 3 грудня — 114,334 мільйона.

За рівнем навантаження зовнішніх боргових запозичень стосовно валового внутрішнього продукту наша держава сьогодні лідирує серед усіх постсоціалістичних країн.

Втомилися народжувати

ДЕРЖСТАТ шокував даними про рівень народжуваності в Україні, який сьогодні мало не в два рази нижче рівня смертності. Зокрема, нинішнього року в нас народилося 284 тисячі немовлят. У цей же час померло 430 тисяч співвітчизників. Виходить, на 100 небіжчиків припало 56 новонароджених.

Хоча востаннє всеукраїнський перепис населення проводився 2001 року, Держстат продовжує стверджувати, що населення країни становить 42,2 мільйона. При цьому 54% його — жінки.

Атомні станції збавляють оберти

УПРОДОВЖ першого півріччя підприємства об’єднаної енергосистеми України сукупно виробили 92 млрд 90,4 млн кВт/г електроенергії, що на 2,2% більше, ніж за цей час торік. При цьому, за даними Міністерства енергетики і вугільної промисловості, потужності ТЕЦ зросли на 17,3%, ГЕС — на 32,7%, виробництво електроенергії з нетрадиційних джерел (від вітрових, сонячних електростанцій, біомаси тощо) — на 36%. Тоді як атомні електростанції, навпаки, скоротили продуктивність на 10,7%. Конкретніше: частка АЕС у структурі виробництва електроенергії сьогодні становить 50,6%.

На голодному пайку

В УКРАЇНІ налічується близько 130 тисяч об’єктів культурної спадщини, що перебувають на державному обліку. В той же час до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включені шість об’єктів з нашої країни. Ще 16 мають статус об’єктів-кандидатів на внесення до списку…

У бюджеті-2018 на збереження і утримання в належному стані культурних скарбів передбачено 412,14 мільйона гривень. Ця цифра дещо зросла порівняно з попередніми роками: в 2017-му — близько 338 млн грн., 2016-му — близько 223 млн, 2015-го — 221 млн. Але! Левова частка цих коштів банально проїдається. Згідно зі звітом Державної аудиторської служби, понад 80% витрат — це зарплати робітникам заповідників і музеїв, відтак на розвиток, ремонт, реставрацію тощо грошей практично не залишається. Відтак на охорону музеїв і заповідників залишаються мізерні кошти. Наприклад, деякі заповідники і музеї охороняються не щодня.

Загалом в Україні працюють 567 музеїв, де сьогодні зберігається 11,6 мільйона об’єктів культурної спадщини. Із них 711 тисяч конче потребують реставрації.

На лікарняний і не розраховують

У КРАЇНІ зареєстровано понад 3 мільйони роботодавців та інших осіб, зобов’язаних сплачувати єдиний соціальний внесок. Із них юридичних осіб — понад 1,28 млн, фізичних — понад 1,78 млн, уточнюється у повідомленні Фонду соціального страхування.

Загалом же офіційно працюючих, а значить, і застрахованих на випадок непрацездатності у зв’язку з хворобою —12 мільйонів осіб. Проте як мінімум ще 7 мільйонів, за припущенням експертів, працюють «у тіні», не сплачуючи податків державі та внесків до соціальних фондів. Отже, не мають права на оплату лікарняного.

Заґратовані

МІН’ЮСТ повідомляє: упродовж першого півріччя з установ виконання покарань в Україні вийшло на волю 7,5 тис. осіб, із яких на сьогодні офіційно працевлаштований лише кожний п’ятий та ще 150 оформили статус безробітного. При цьому у 288 звільнених в’язнів не було жодної робітничої спеціальності або професії, а у 81 особи — навіть загальної середньої освіти.

За даними відомства, у другому півріччі нинішнього року підлягають звільненню у зв’язку з відбуттям строку покарання та застосування умовно-дострокового звільнення ще 7,6 тис. осіб.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Відійшов у вічність друг України
Читати
Нема ресурсів на реформу
Читати
Легпром оживає
Читати
Субсидії не заберуть
Читати
Пристрасті довкола мораторію
Читати
Найкраще навчають на заході
Читати
Готуються судитися
Читати
Захисниці на марші
Читати
Викорінили все
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове