Архів
Середа,
29 серпня 2018 року

№ 66 (19613)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Геополітичне протистояння

СИРІЯ. До берегів країни прибуває дедалі більше бойових російських кораблів.

Докладніше...
Стає дедалі гарячіше

У МОЛДОВІ наростають акції протесту.

Докладніше...
Взялись за держслужбовців

ФРАНЦІЯ. Уряд погіршив прогноз економічного зростання і вдався до непопулярних заходів для зниження дефіциту бюджету.

Докладніше...
Дипломатичне перезавантаження

САЛЬВАДОР розірвав дипломатичні відносини з Тайванем на користь Китаю.

Докладніше...
Країна-банкрут

У ВЕНЕСУЕЛІ настала гуманітарна криза.

Докладніше...
Чума африканська, але з Китаю

БІЛОРУСЬ обмежила ввезення китайської свинини через АЧС.

Докладніше...
Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Отримую пенсію за померлого чоловіка, який був ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС. Як можна змінити розмір такої виплати? Чула, що можна отримувати власну пенсію за віком і половину пенсії за чоловіка».

Валентина ШИЛО.

с. Гусаки

Зіньківського району

Полтавської області.

 

ЗАКОН України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає призначення таких видів пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія за інвалідністю та пенсія у зв’язку із втратою годувальника. Особі, яка має право на різні види пенсії одночасно, призначають один із них за її вибором.

Відповідно до статті 54-ї Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», дружина, яка втратила годувальника із числа постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, має право на призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника. Порядок обчислення такої пенсії та розмір щомісячної компенсації затверджено постановою Кабінету міністрів України від 23.11.2011 №1210.

Якщо особа, котрій призначено пенсію у зв’язку із втратою годувальника, бажає отримувати інший вид пенсійної виплати, на який має право (зокрема, за віком, за інвалідністю), вона може перейти, подавши до органу Пенсійного фонду відповідну заяву.

Отримання одночасно двох видів пенсії (наприклад, власної за віком та 50% розміру пенсії померлого годувальника) чинним законодавством України не передбачено.

За бажання можна перевірити доцільність переведення на інший вид пенсії, звернувшись із відповідною заявою до органу Пенсійного фонду. Зауважимо, що розгляд заяв про попередній розрахунок розміру пенсії та визначення найдоцільнішого виду пенсійного забезпечення, на який особа має право, належить до переліку послуг, що надає пенсійна служба.

 

«За яких умов пенсіонерам, які не працюють та мають на своєму утриманні дітей віком до 18 років, встановлюють надбавку до пенсії?»

Катерина НОРОВИСТА.

с. Бариш

Бучацького району

Тернопільської області.

 

ВІДПОВІДНО до постанови Кабінету міністрів України «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» від 16.07.2008 № 654, пенсіонерам, які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, встановлюють надбавку в розмірі 150 грн на кожну дитину за умови припинення ними роботи або зняття з реєстрації як фізичної особи — підприємця.

Для цього пенсіонер має подати такі документи:

— свідоцтва про народження дітей;

— довідку з органів праці та соціального захисту населення про те, що жоден із батьків не отримує соціальної допомоги на кожного з дітей;

— довідку, що посвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї. Зокрема, це може бути довідка житлово-експлуатаційних чи інших організацій з місця проживання (реєстрації) або довідка органів місцевого самоврядування.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Відійшов у вічність друг України
Читати
Нема ресурсів на реформу
Читати
Легпром оживає
Читати
Субсидії не заберуть
Читати
Пристрасті довкола мораторію
Читати
Найкраще навчають на заході
Читати
Готуються судитися
Читати
Захисниці на марші
Читати
Викорінили все
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове