П’ятниця, 5 жовтня 2018 року № 77 (19624)
http://silskivisti.kiev.ua/19624/print.php?n=40306

Догляд за суницею

ПОПРИ ТЕ що це трав’янистий кущ, суниця садова потребує обрізки не менше, ніж інші ягідники.

Суниця росте і плодоносить на одному місці кілька років поспіль.

Оскільки ця культура розташовується біля вологої (і часто холодної) землі, вона часто страждає від грибкових захворювань. Обрізавши своєчасно листя, ви не допустите розповсюдження хвороби на здорові екземпляри. Якщо насадження мають вигляд здорових, то обрізка стане профілактичним антигрибковим заходом.

Зазвичай цю «хірургічну» операцію відкладають на осінь. У цей період ягідник уже має плачевний вигляд — під кущами сухе листя, багато живого вже не зелене, а різноколірне — з рожевими, бурими або білими плямами (залежно від хвороби, яка його розфарбувала). Ще й сухі квітконоси стирчать. Так і хочеться швидше навести лад, обрізавши кожну розетку до землі!

Проте поспішати не слід. Така радикальна осіння операція завдасть рослині більше шкоди, ніж користі. Річ у тому, що ця культура не скидає листя, як більшість ягідників, а оновлює його поступово протягом року.

Восени в зеленому листі накопичуються речовини, завдяки яким рослина взимку не замерзає. Крім того, листя служить захистом для сердечок і квіткових бруньок, затримує сніг. Видаливши його, ви сильно ослабите кущі й залишите їх на поталу зимовому холоду.

Тож восени слід видалити лише сухе та ушкоджене листя.

Якщо помітні хвороби, обріжте сильно уражені рослини, а потім обробіть ділянку відповідним фунгіцидом. Всі рослинні рештки спаліть.

З приходом весняного тепла зелене листя, що перезимувало, першим почне фотосинтез, який стане запорукою активного розвитку нового листового апарату і формування щедрого врожаю.

Коли зійде сніг, необхідно буде видалити лише пошкоджене, з ознаками хвороб листя — воно може стати джерелом поширення інфекції. Після такої процедури кілька разів проводять лікувальну (або профілактичну) обробку рослин розчином фунгіциду, а все обрізане листя спалюють.

А ось коли зібрано останні ягоди, настає найсприятливіший час для омолоджувальної стрижки. Після такої радикальної операції відростатимуть молоді листочки, які до осені перетворяться на пишні розетки і стануть запорукою благополучної зимівлі рослин. Щорічна стрижка сприяє омолодженню, зберігає високу врожайність і подовжує термін життя культури.