Архів
П’ятниця,
9 листопада 2018 року

№ 86 (19633)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Такий крихкий мир

ФРАНЦІЯ ініціювала в Європарламенті створення армії ЄС.

Докладніше...
Норовливий президент

МОЛДОВА. За відмову підписати низку законів президента намагаються притягнути до відповідальності.

Докладніше...
Утримали деякі позиції

У США відбулися проміжні вибори до конгресу.

Докладніше...
Священики вже не держслужбовці

ГРЕЦІЯ. Влада припиняє платити зарплату священикам від імені держави.

Докладніше...
Насильство у відповідь на насильство

КАМЕРУН. Звільнено з полону 79 дітей, викрадених в англомовному північно-західному регіоні.

Докладніше...
Усім мостам міст

У КИТАЇ відкрили для регулярного руху найдовший у світі морський міст.

Докладніше...
Шантаж по-північнокорейськи

ПІВНІЧНА КОРЕЯ виступила з погрозами відновити ядерну програму.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Новини АПК

Прогнозують благодатний клімат

Устина ГРЕЧАНЮК.

ЗА ДАНИМИ «Укргідрометцентру», розпочався період потепління, який триватиме 10-12 років. Через такі погодні умови, зазначила керівник агрометеорологічного відділу Т. Адаменко, більше страждатимуть ранні зернові — вони не дуже теплолюбні, але зазнаватимуть упливу високих температур уже на початку року. Тоді як озимим культурам — зелена вулиця: завдяки потеплінню мінімізувалися ризики вимерзання.

Крім того, нині спостерігається зміщення кліматичних зон на 100 км на північ і вирівнювання клімату між областями. Відтак найближче десятиліття розширить зону вирощування вигідного нині (хоча й виснажливого для землі) соняшнику практично на всю країну. Погодні умови для наступного врожаю хороші — дощів було достатньо під час посівної кампанії.

Розголос дарма не минув

ПІСЛЯ резонансного інциденту, що стався із вівцями у Чорноморському порту, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів видаватиме документи на живих тварин тільки після перевірки умов їх транспортування.

«Ветеринарні документи на живих тварин видаватимуться тільки після перевірки транспортних засобів та умов транспортування. У разі, якщо транспорт або умови перевезення не відповідають правилам транспортування тварин, зокрема в частині дотримання вимог мінімальної площі на одну тварину, то, відповідно, ветеринарні документи видаватися не будуть», — ідеться у повідомленні Держспоживслужби.

Також наказ зобов’язує забезпечувати відеофіксацію під час завантаження тварин для документування процесів, у тому числі на предмет відповідності вимогам законодавства щодо ідентифікації тварин.

Нагадаємо, у морському порту Чорноморська на Одещині два тижні стояла трирівнева фура із 300 помираючими вівцями. Лише після втручання екологів та розголосу у ЗМІ їх почали намагатися врятувати. Але багато тварин загинуло. Держпродспоживслужба ініціювала порушення кримінального провадження за фактом порушення ветеринарно-санітарних норм та жорстокого поводження з тваринами.

Співпраця із сусідом

ДНЯМИ у білоруському місті Гомель відбулося засідання українсько-білоруської Робочої групи щодо збільшення взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції. На ньому обговорювалися проблеми і перспективи двосторонньої торгівлі, співпраці у ветеринарному і продовольчому нагляді, племінному тваринництві, сортовипробуванні, с/г машинобудуванні та науково-технологічній діяльності.

Зокрема, з боку України білоруським колегам було запропоновано розглянути можливість імпорту української кукурудзи у зв’язку з недостатнім урожаєм цієї культури в Білорусі. Також було домовлено, що ветеринарні служби обох держав продовжуватимуть роботу щодо внесення українських підприємств до реєстру компаній, які мають право експорту продукції до країн Євразійського економічного союзу, зокрема до Білорусі.

До відома. Частка Білорусі в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу продукції агропромислового комплексу України за січень — серпень 2018 року становить 2,7%. Товарообіг між країнами за січень — серпень 2018-го — 410,2 млн дол. США (збільшився на 25,1% порівняно з аналогічним періодом 2017 р.). Сільськогосподарської продукції до Білорусі за січень — серпень 2018 року експортовано на 379,4 млн дол. США (на 23,6% більше проти січня — серпня 2017-го). Імпорт сільськогосподарської продукції з Білорусі за цей же період становив 30,8 млн дол. США (на 46,9% більше ніж торік).

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Поштовиків перевірять
Читати
В ногу з африканськими злиднями
Читати
Сучасне середньовіччя
Читати
Збитки на мільярд
Читати
Допомагають камери
Читати
Вшанували пам’ять жертв Голодомору
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове