Архів
Вівторок,
18 грудня 2018 року

№ 97 (19644)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Криниця
  • За рубежем
«Жовті жилети» ідуть у наступ

ФРАНЦІЯ. Четверті вихідні поспіль у містах по всій країні відбуваються масові антиурядові протести.

Докладніше...
Проти засилля мігрантів

БЕЛЬГІЯ. У Брюсселі поліція застосувала водомети та сльозогінний газ проти демонстрантів.

Докладніше...
Консерватори на межі фіаско

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Новий референдум щодо Brexit завдасть непоправної шкоди політиці уряду консерваторів.

Докладніше...
Вікно в Європу

БОЛГАРІЯ і РУМУНІЯ увійдуть до Шенгенської зони.

Докладніше...
Світ знає правду

САУДІВСЬКА АРАВІЯ. Сенат США поклав відповідальність за вбивство Хашогджі на принца-наступника.

Докладніше...
Коли гроші на вагу

ВЕНЕСУЕЛА. Річна інфляція сягнула майже півтора мільйона відсотків.

Докладніше...
Вже й там АЧС

КИТАЙ. У Пекіні вперше зафіксовано спалах африканської чуми свиней.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Соціальна панорама

Депресивна сільська демографія

Олена КОЩЕНКО.

УКРАЇНСЬКІ села катастрофічно втрачають населення. За даними Держстату, у них сьогодні мешкає 30% громадян країни. І хоча відомство повною мірою не враховує міграції із сіл у міста, оскільки велика кількість тих, хто полишає глибинку, зберігає реєстрацію на місці, лише за його офіційними даними щороку чисельність жителів сіл скорочується, як мінімум, на 1%. А в Харківській і Сумській областях — аж на 1,8-2%. Це пов’язано зі «старінням» населення (пересічний вік глави домогосподарства в селі досяг 61 року) і високою смертністю, а також безробіттям. Так, упродовж останніх трьох років свою малу батьківщину покинули, шукаючи кращого життя, понад 700 тисяч громадян працездатного віку. Хтось осів у більш «хлібних» українських містах, проте чимало селян подалися за кордон на заробітки.

Нечесні субсидії

ІЗ ЖОВТНЯ у Мінсоцполітики працює новостворена телефонна «гаряча лінія довіри», набравши номер якої, кожен може поскаржитися на неправомірну відмову в призначенні субсидії чи повідомити, що знайомі незаконно отримують цю державну допомогу. Майже 40% тих, хто зателефонував, інформують саме про останнє. «Із жовтня на гарячу лінію вже надійшов 4371 дзвінок про порушення норм чинного законодавства, пов’язаних із призначенням житлових субсидій та соціальних виплат», — повідомив Директорат сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики. У відомстві зазначили, що таку інформацію обов’язково передають регіональним структурним підрозділам із питань соціального захисту населення, при цьому подробиці повідомлень (хто саме телефонував) не розголошують.

Шлюбна угода і розлучення

КОЖНИЙ другий зареєстрований шлюб в Україні з часом розпадається. При цьому молодята зазвичай воліють не укладати шлюбної угоди на випадок розлучення. За даними Міністерства юстиції, впродовж нинішнього року в нотаріусів було підписано лише 5810 таких угод, у той час як було зареєстровано близько 250 тисяч шлюбів. Виходить, лише кожна п’ятдесята пара має домовленості щодо майна в разі, як мовиться, не дай, Боже, чого. Тоді як у країнах Західної Європи такі договори пересічно укладає кожна 10-15-та пара. Експерти пояснюють, що укладення шлюбної угоди до одруження після розлучення допомагає швидше вирішувати майнові спори між колишнім подружжям, яких нині дуже багато у судах.

Чекаймо інспекторів ДСС

ОТРИМУВАЧІВ соціальної допомоги від держави почнуть перевіряти ще прискіпливіше. Для цього на базі реформованого Міністерства соціальної політики уряд створив спеціальну структуру — Державну соціальну службу (ДСС). Відповідно до раніше підписаного договору з Міжнародним банком реконструкції і розвитку Мінсоцполітики має встановити контроль використання коштів, які ця інституція групи Світового банку нам надає. Угодою передбачено, що у разі створення профільної служби ЄБРР додатково перерахує до держбюджету 20 мільйонів доларів. За ефективність вкладення цих грошей теж потрібно буде звітувати. Ясна річ, викритими фактами зловживання субсидіантами довірою держави. Так що готуймось…

Немовлята на експорт

ОСТАННІМИ роками в Україні стрімко зростає ринок послуг сурогатного материнства для іноземців. За твердженням експертів, сьогодні він більш як на дві третини «тінізований». Тоді як за офіційними даними, впродовж останніх семи років до послуг українських сурогатних матерів вдалися майже 6 тисяч іноземних подружніх пар із 20 країн світу. В основному це забезпечені громадяни США, Китаю, Канади, Ізраїлю, а також країн Західної Європи.

Іноземців приваблюють українські жінки як «інкубатори» для виношування дітей насамперед помірною ціною за послугу, яка замовникам обходиться у середньому 30-50 тисяч доларів. (Для порівняння: у США ціна стартує від 100 тисяч доларів). А ще в українців хороша репутація як народу з «гарними генами» — роботящого, тямущого, чесного і талановитого. До того ж переважно у світі така процедура заборонена законом з огляду на юридичні та етичні норми, а в нас — ні.

Комерційне сурогатне материнство сьогодні дозволене лише в 15 країнах. Раніше найбільший його ринок був у Таїланді та Індії, але нині обидва закриті. Відтоді бездітні пари і проторували дорогу в Україну. Тим часом саме матеріальні труднощі в родині, неможливість прогодувати власну дитину, придбати житло найчастіше і спонукають українок відгукуватися на дедалі численніші пропозиції вітчизняних клінік репродуктивної медицини.

Секонд-хенди затребувані

ЗА ОБСЯГОМ імпортованого одягу та взуття, що вже було у вжитку, наша держава посіла третє місце у світі. Попереду лише Пакистан і Малайзія. В Україну завозять його не лише з країн Євросоюзу, а й із Азії…

У нас торгівля секонд-хендом стала доволі прибутковим бізнесом через великий попит зубожілого населення на речі з чужого плеча та відносно помірні ціни на них. Треба ж народу якось одягатись при мізерних зарплатах і пенсіях.

Слово гоїть душевні рани

ЗАТВЕРДЖЕНО державну п’ятирічну програму з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та фахової реадаптації учасників АТО, а також осіб, які брали участь у стримуванні збройної агресії РФ у Донецькій і Луганській областях. Це вперше у подібну програму включене положення про підтримання психологічного стану захисників Вітчизни, що пройшли горнило війни. Відомо, що звідти вони повертаються у мирне життя із сильно загостреним почуттям справедливості. Відтак, порівнюючи «там і тут», нерідко впадають у депресію, що позначається на їхніх родинах. Колишнім воїнам надаватимуть підтримку створені на місцях психологічні служби, в яких працюватимуть спеціально підготовлені фахівці.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Не зможуть виконати обіцянки
Читати
«Борг» платити не треба
Читати
Загрипували
Читати
Iмпорт переважає
Читати
У заручниках
Читати
Крим — корінному народу
Читати
Катастрофа у небі
Читати
«Євробляхи» поступово легалізовують
Читати
Хочуть підвищення
Читати
Реєстрацію спрощено
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове