П’ятниця, 4 січня 2019 року № 1 (19648)
http://silskivisti.kiev.ua/19648/print.php?n=41065

  • Неоголошена війна

Перемир’я — на папері

Михайло ВЕДМІДЬ.

НАПЕРЕДОДНІ нового року, 27 грудня, у Тристоронній контактній групі було досягнуто домовленостей про запровадження з опівночі 29 грудня режиму припинення вогню. Проте першого ж дня «перемир’я» бойовики порушили домовленість, шість разів обстрілявши позиції Об’єднаних сил. Тієї доби обійшлося без жертв. На відміну від першого дня нового року, коли внаслідок ворожих обстрілів один український захисник загинув, а двоє дістали поранень. Тож, як бачимо, чергове перемир’я нічого нового у перебіг подій на Донбасі не принесло, вкотре залишившись лише на папері...

Своєю чергою прес-служба Кабінету міністрів повідомила, що до Маріупольського загону морської охорони прикордонної служби надійшов модернізований катер-перехоплювач проекту UMS-1000. Там похвалилися, що під час випробувань судно досягло швидкості 45,5 вузла (84 км/год.), і це ще не межа. Втім, особливо радіти з цього приводу поки що не доводиться: за словами командувача ВМС України Ігоря Воронченка, нині в Азовському морі перебувають понад сотню кораблів та катерів Чорноморського флоту РФ та ФСБ, яким з боку України протистоять... два кораблі й стільки ж катерів.

Хоча таке сумне співвідношення незабаром може дещо змінитися. Днями екс-посол США в Україні, директор «Атлантичної ради» (Atlantic Council) Джон Гербст заявив, що через два-три місяці Сполучені Штати «нададуть зброю Києву й оголосять про нові санкції проти РФ» у зв’язку з агресією у Керченській протоці. Найімовірніше, йдеться про протикорабельні крилаті ракети «Гарпун» 30-річної давності й патрульні кораблі. Та чи зарадить це Україні?